אאא

החממה הטכנולוגית של חברת קומיוניטק, הממוקמת במכון לוסטיג ברמת-גן, נפתחה כמרכז של מצויינות שמטרתו להגביר את יכולתן של בנות חרדיות, בוגרות תואר ראשון בהצטיינות, של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, במקצועות המחשב, להשתלב בשוק ההי טק בארץ.

חברת קומיוניטק הינה חברה העוסקת בפיתוח פרויקטים בתחום ה-Web והענן, ומתמודדת עם אתגרים טכנולוגיים מהשורה הראשונה בעולם הפיתוח. החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית ומתקדמת לביצוע פרויקטים מורכבים בסביבות אלה. לחברה התמחות בניהול פרויקטי פיתוח, ניהול הסיכונים, ובניית תהליך נכון עם הלקוח עד להצלחת הפרויקט.

מכון לוסטיג, של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים הוא מכללה אקדמית ייחודית. לומדות בו בנות חרדיות ברמת כישורים ומוטיבציה גבוהה מאד. הבוגרות משתלבות בהצלחה רבה בתעשיית ההי-טק ומערכות מידע.

בסיום לימודיהן לקראת תואר מהנדס תוכנה BSc, הן מבצעות פרויקט גמר מורכב של תכנון ופיתוח עצמאי של מערכת תוכנה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

נשיא בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, פרופ' נח דנא פיקארד שיבח את המהנדסות החרדיות ממכון לוסטיג. "מנהלי קומיוניטק מכירים את הרמה המקצועית ואת היכולות האישיות של הבוגרות, ולכן החליטו נכון לפתוח את החממה במכון לוסטיג. יחד הם יגיעו רחוק. הקמת החממה החדשה בלב המערכת האקדמית, מהווה מתכון מוצלח שהוליד אצלנו למעלה מ- 50 חברות מובילות כמו אופיר אופטרוניקס", אמר פרופ' דנא-פיקארד.

עפ"י התכנון, בוגרות לוסטיג המתקבלות לעבודה בחממה של קומיוניטק, עוברות הכשרה אינטנסיבית במשך שנה, לעבודה בסביבת מחשוב מאתגרת. במהלך ההכשרה הן מפתחות את הכישורים הנדרשים להתמודדות עם אתגרי פיתוח במצבי לחץ, יכולת לפתור בעיות סבוכות במהירות ויכולת למצוא את הפתרון הנכון תחת אילוצי הלו"ז. במקביל רוכשות הבנות הכרות עמוקה עם טכנולוגיה מתקדמת, שיטות פיתוח, סטנדרטים של פיתוח, ותהליכי פיתוח

לדברי ניצן מירב, מנכ"ל קומיוניטק: "עד היום בנות חרדיות השתלבו בעולם ההייטק בעיקר בתפקידים זוטרים, ובמקרים רבים לא זכו לקידום ראוי. אנו בקומיוניטק מנסים לשבור את המעגל הזה, ולהעניק לבוגרות כבר בשנה הראשונה שלהן בתעשייה מסלול שיבנה בהן בטחון עצמי ויכולת להצליח הרבה יותר בהמשך, אצלנו או בכל מקום אחר. החברה קוראת לבנות "הסיירת", כי הן באות ללא ניסיון, נזרקות למים עם מעט מאוד מרווח של טעות, ודרישות גבוהות מאוד. הדבר מוכיח את עצמו כאשר אנחנו רואים בנות צעירות, חדורות מוטיבציה ומלאות כשרון, מצליחות בגדול, לעתים קרובות יותר ממה שהן מצפות אפילו מעצמן", ציין מירב.