אאא

הסתה נגד החרדים: הבחירות כפי הנראה יצאו לדרך בימים האחרונים וכפי שזה נראה כעת יו"ר 'יש עתיד' השר יאיר לפיד החליט לצאת למסע בחירות שכולו הסתה נגד הציבור החרדי במדינת ישראל, כאשר ססמת הבחירות שלו היא "נתניהו סגר דיל עם החרדים", משל מדובר בציבור שאסור לסגור אתו דיל.

גם עיתונאים, לא בני המגזר החרדי, הבינו שמדובר בהסתה נגד הציבור החרדי, בניסיון לגרוף מנדטים על חשבון הציבור החרדי בזמן שהוא מנסה להסית ולהשניא ציבור שלם בקרב בוחריו. 

העיתונאי חנוך דאום מ'ידיעות אחרונות', שמדגיש בפתח דבריו שהוא מתומכי נתניהו, תקף הבוקר את לפיד ואמר: "אני שומע אותו מתחיל עכשיו שוב להסית נגד החרדים, ובא לי לומר לו: עזוב יאיר, לא מתאים. הפסילה הקטגורית של החרדים שייכת לאתמול. הנח להם. התעמרת בהם מספיק, הוצאת אותם לאופוזיציה - הם התגייסו לצבא בשל כך? מחירי הדיור ירדו? כבר אין יוקר מחיה? הם לא מצורעים, ולא אויבי העם, והשיח הזה מיצה את עצמו".

גם יו"ר תא כתבי הדתות העיתונאי יהודה שלזינגר מ'ישראל היום' כתב דברים דומים ללפיד: "לקראת הבחירות אני רוצה להזהיר אתכם מהאתיופים האלה. הם דואגים רק לאינטרס שלהם, לקהילה שלהם וממנים רק קייסים משלהם. לא רק זה, הם מתרבים פה נורא מהר ורובם בכלל בשכבות החלשות ולא ממש תורמים למדינה. זהירות, ראש הממשלה מחזיר אותנו אחורה, וגם שמעתי שסגר איתם דיל שיקבלו את תיק האינג'רה והסיגד".

"הזדעזעתם? יופי, עכשיו תחליפו את האתיופים בחרדים ותקשיבו למסע הדה-לגיטימציה שמובילים לפיד ולבני שנשמע בדיוק אותו דבר. מותר ורצוי לקיים דיון על השותפות בנשיאה בנטל, בחלוקת התקציבים ובאופייה הדתי-יהודי של מדינת ישראל.  אסור להוציא אלפי אנשים, מחוץ למעגל הלגיטימיות ולהפוך אותם למצורעים, כתם, חמאס או חיזבאללה", הוסיף שלזינגר.