אאא

פתיחת חניון קרתא בשבת, את זה כבר יודע כל ילד בבירה, הייתה דרישה משטרתית בעצם, וזאת לאור מצוקת החניה בשבת בעיר ירושלים - בואכה העיר העתיקה, עובדה שגרמה למאות המבקרים במקום לחנות על המדרכות ובצידי הכבישים, מה שיצר מצב, שלטענת המשטרה, "מהווה סיכון חמור".

אלא מסתבר, כי כאשר מדובר בערבים, הסיכון הבטיחותי החמור נעלם ואיננו. במה דברים אמורים? במהלך החודש הקרוב, זה הנחגג אצל הערבים כ'חודש הרמדאן', מאפשרת משטרת ירושלים, מדי ערב, את חנייתם של מאות הערבים המגיעים לתיפלת הערב בהר הבית, לחנות ברחבי העיר העתיקה, בצדי הדרכים, ואף עד כדי חסימת כביש סולטאן סולימאן המהווה את ציר הכניסה של קווי האוטובוסים לכותל.

תושב העיר העתיקה, שהדברים הללו קורים מדי יום לנגד עיניו, החל מן השעה 8:30 בערב, פנה בעניין להרב ישראל אייכלר בבקשה שיפעל ויטפל בתופעה. לטענת אותו תושב, אין אמנם החלטה רשמית של המשטרה להתיר את החנייה בימים הללו, אלא שזו הנחיה שבשתיקה, והעובדות בימים הללו יעידו על היעדר האכיפה במקום, החל משער יפו, לאורך כל חומות העיר העתיקה, השער החדש, שער שכם, שער הפרחים, שער האריות, כביש האופל ועד לשער האשפות.

"כאשר מדובר בחילול שבת וברגישות לעניינים יהודים, פתאום זו "חובה בטיחותית", אך כאשר מדובר בחג ערבי, הרגישות והכבוד לדת הערבית, גוברת על שיקולי הבטיחות. חבל שזה לא הפוך" אומר ל'כיכר השבת'  אברהם, תושב העיר העתיקה שיזם את הפניה.