satmer..  אברהם פריד  אברמצ'יק  אור יהודה
כ"ק האדמו"ר מקאליב זצ"להלם ב'קאליב': קופסת הטבק של הרבי זצ"ל נגנבה והוחזרהשימי שפר4
לאחר פטירת האדמו"ר מקאליב זצ"ל, התגלה כי קופסת הטבק העתיקה, ששימשה את הרבי עשרות שנים - נעלמה. הגנב, אותר ולאחר שאוים כי שמו יפורסם ברבים, הוא מיהר להשיב את הגזילה (ארץ)
"המשיח"; הרבי מסאדיגורא הותקף בלייקווד"המשיח"; הרבי מסאדיגורא הותקף בלייקוודשאול כהנא11
אדם, כנראה מעורער בנפשו, הגיע לקבלת קהל של האדמו"ר מסדיגורא בלייקווד, שם שהה מאז חג הפסח, צעק כי "הרבי הוא המשיח" והחל לחבוט בראשו ולמשוך בזקנו (אקטואליה)
תיעוד מסכם: חג הפסח אצל הרבי מסאטמרתיעוד מסכם: חג הפסח אצל הרבי מסאטמרשאול כהנא3
אלפי חסידי סאטמר השתתפו בחג הפסח בצל כ"ק האדמו"ר מסאטמר, החל ממעמד שאיבת מים שלנו בערב החג, שריפת החמץ ואפיית המצות ועד לאסיפה הכללית השנתית (חסידים)
הרב (משמאל) בתפילהבצל המחלוקת: הרב טס להעתיר על החוליםיוחנן בלייך6
"להתחזק ב'בין אדם לחבירו'", קרא הגאון רבי חיים צבי מייזליש, ראש ישיבת סאטמר בעיר בני ברק לבני קהילתו, לפני שיצא לנסיעת בזק להעתיר על החולים הרבים מתוך הקהילה (אנ"ש)
מההכנה עד לחג: פסח עם האדמו"ר מויז'ניץמההכנה עד לחג: פסח עם האדמו"ר מויז'ניץשאול כהנא7
טחינת חיטים, אפיית מצות, בדיקת חמץ, שריפת חמץ, עריכת השולחן והתפילות: תיעוד נרחב ומסכם מימי חג הפסח אצל האדמו"ר מויז'ניץ, מעדשת מצלמתו של יהושע פרוכטר (חסידים)
אליהו מוסקוביץ' ז"ללזכר ה'תמים' שנרצח: אחיו פתח מרכול כשריוחנן בלייך
סגירת מעגל • אליהו מוסקוביץ' בן ה-24, שנורה למוות בליל שמחת תורה ברחובות שיקגו, שימש כמשגיח כשרות - ואחיו, שליח חב"ד בלונדון מקים לזכרו מרכול כשר בבית חב"ד (אנ"ש)
הבחורים בהנחת התפיליןלאחר חג הפסח: 11 בחורים הניחו תפיליןשימי שפר1
11 בחורים צעירים, שנכנסו לעול מצוות במהלך חג הפסח, הגיעו אתמול למעמד הנחת תפילין בראשות האדמו"ר מסאטמר, וזאת בערב היארצייט של ה'ברך משה' זיע"א (עולם)
כשהרבי פיזם סולו קוקוש לפוליטיקאי הונגריכשהרבי פיזם סולו קוקוש לפוליטיקאי הונגריאלי רוטמן11
השיר המיוחד אותו יצר מייסד חסידות קאליב כ"ק האדמו"ר רבי יצחק אייזיק זי"ע, על 'קורא התרנגול' - מפיו של נינו רבי מנחם מנדל, הרבי שהסתלק היום לעולמו, כשביקר בהונגריה (אנ"ש)
האדמו"ר זצ"ל, בשמחה משפחתיתחסידי קאליב בוכים: "מי ידאג לנו במסירות"שימי שפר9
מקורבי האדמו"ר מקאליב זצ"ל, מתארים בשיחה ל'כיכר' מה הוא היה עבורם - וכיצד דאג לכלל הציבור; לא רק לזכר נספי השואה. "הוא התמסר לנו באופן אישי", הם מסבירים (חסידים)
האדמו"ר מפיטסבורגשיכור שאיים וצעק על האדמו"ר - ספג נידוידוד הכהן39
השיכור החרדי התפרץ בליל שבת לביתו של האדמו"ר, השתולל, צעק וחולל מהומה - לאחר שעלה על הגג ואיים בהתאבדות. בשבת בבוקר הכריזו הגבאים על חרם (חסידים)
"אוי געוואלד"; ההופעה האחרונה של הרבי"אוי געוואלד"; ההופעה האחרונה של הרבינחמן שטרנהרץ5
שבוע לפני הבחירות, הופיע בפעם האחרונה האדמו"ר מקאליב זצ"ל, בכנס 'אגודת ישראל' בבנייני האומה בירושלים. שם קרא את ה'שמע ישראל' עם אלפי המשתתפים. צפו (אנ"ש)
הגאון רבי מיכל זילברנכדו האחרון של ה'נתיבות שלום' - התארסשאול כהנא2
התרגשות רבה בקרב חסידי סלונים בארץ ובעולם לרגל שמחת אירוסי נכדו האחרון של בעל ה'נתיבות שלום' זיע"א, עם נכדתו של ראש הישיבה הגאון רבי מיכל זילבר (חדשות, חסידים)
כך הרבי מתולדות אהרן אופה מצות • צפוכך הרבי מתולדות אהרן אופה מצות • צפוחיים גולדברג1
ערב חג הפסח הגיע האדמו"ר מתולדות אהרן למאפיית המצות בבית המדרש של החסידות, בשכונת מאה שערים בירושלים, ואפה מצות • "כיכר השבת" עם וידאו נדיר ובלעדי (חסידים)
האדמו"ר מסאדיגוראהאדמו"ר מסאדיגורא אושפז בבית החוליםשאול כהנא1
חבר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל', כ"ק האדמו"ר מסדיגורא, השוהה בלייקווד, אושפז אתמול (רביעי) בבית חולים, לאחר שלא חש בטוב, כך נודע ל"כיכר השבת" (חסידים בעולם)
הכנסת ספר תורה לביהמ"ד 'תולדות אהרן'הכנסת ספר תורה לביהמ"ד 'תולדות אהרן'צילום" חיים גולדברג1
הערב (שלישי), ג' דחול המועד פסח, התקיימה שמחת הכנסת ספר תורה לביהמ"ד תולדות אהרן במא"ש לע"נ הבחור יצחק סאמט ז"ל שנהרג בלוויית מרן הגר"ש וואזנר זצ"ל. צפו (אנ"ש)
האדמו"ר מפינסק-קרלין פדה חמור בצאנזהאדמו"ר מפינסק-קרלין פדה חמור בצאנזשימי שפר4
אלפי חסידי צאנז השתתפו במעמד פדיון פטר חמור שערך האדמו"ר, שקנה אותו מבעליו. הכהן הפודה, היה האדמו"ר מפינסק קרלין. צפו בתיעוד מיוחד מהמצווה הנדירה (חסידים)
עולם החסידות בארץ ישראל • הפרק השניעולם החסידות בארץ ישראל • הפרק השניכיכר השבת21
לכבוד חג הפסח, 'כיכר השבת' בפרויקט מיוחד: עולם החסידות בישראל. הפעם: החסידויות הבינוניות • המספרים, המנהגים והאירועים המרכזיים בצאנז, קרלין, באיאן וסלונים (חסידים)
חצרות הקודש: המנהגים התפילות והלבושחצרות הקודש: המנהגים התפילות והלבוששימי שפר25
לכבוד הפסח, "כיכר השבת" בפרויקט מיוחד - עולם החסידות - בישראל. מי החסידות הגדולה? האירועים המרכזיים, המנהגים, מהו קוד הלבוש ודרך ההתקשרות לצדיק (חסידים ואנ"ש)
הבחורים יגיעו לתפילה בכותל - לפנות בוקרהבחורים יגיעו לתפילה בכותל - לפנות בוקרשאול כהנא
מידי שנה בחול המועד נוסעים בחורי חסידות באיאן להתפלל יחדיו ליד שריד בית מקדשנו, והשנה לראשונה, ייסעו במרוכז לפנות בוקר, משם ימשיכו לתפילה עם הרבי בקלויז (חסידים)
תיעוד: הרבי מקרעטשניף וחסידיו באפיית מצותתיעוד: הרבי מקרעטשניף וחסידיו באפיית מצותכיכר השבת2
ערב חג הפסח, שעות ספורות לפני כניסת החג, השתתף האדמו"ר מקרעטשניף עם קהילתו וחסידיו ברחובות, באפיית מצות מיוחדות לכבוד החג. צפו בגלריית תמונות (חסידים)
הבחורים יערכו כ-70 סדרי פסח ציבוריים ברוסיההבחורים יערכו כ-70 סדרי פסח ציבוריים ברוסיהכיכר השבת3
יום עיון מיוחד בראשות הרב הראשי ובהשתתפות ראש הישיבה והצוות החינוכי נערך לקראת יציאתם של תלמידי הישיבה גדולה "תומכי תמימים" במוסקבה, לערוך את הסדר (חרדים)
בן האדמו"ר הפתיע: זו הבעיה בסמארטפוניםבן האדמו"ר הפתיע: זו הבעיה בסמארטפוניםשאול כהנא25
בנו בכורו של האדמו"ר מויז'ניץ אמר כי אין לו מה להגיד לבעלי המכשירים, משום שיש 'לחיות במציאות', אבל צריכים להיזהר לא להתמכר אליהם יותר מדי על חשבון הילדים (אנ"ש,חסידים)
כך מחלקים החב"דניקים אלפי מצות שמורהכך מחלקים החב"דניקים אלפי מצות שמורהכיכר השבת4
מאות שלוחי חב"ד בישראל מחלקים בימים אלה מאות אלפי מצות שמורות לעמך בית ישראל. מהיכן אוספים את הכמות האדירה של המצות? צפו בהצצה לחמ"ל המיוחד (חסידים)
לראשונה בפינסק קרלין: שאיבת 'מים שלנו'לראשונה בפינסק קרלין: שאיבת 'מים שלנו'שימי שפר3
היחידים שזכו להשתתף באירוע ההיסטורי בחסידות, היתה קבוצה מצומצמת של בחורים, שלמדו בשבועיים האחרונים 6 שעות ברציפות כל יום, במסגרת 'ישיבת בין הזמנים' (חסידים)
ליצמן הודה לרבי מוויז'ניץ והתקבל ב"לחיים"ליצמן הודה לרבי מוויז'ניץ והתקבל ב"לחיים"שימי שפר8
ליצמן הביע הערכה בפני האדמו"ר על אחוזי ההצבעה בחסידות וויז'ניץ, שטיפסו גבוה - מעבר למשוער - בשל הוראת האדמו"ר ממקום שהותו בחו"ל להצביע ליהדות התורה (אנ"ש)
אילוסטרציההפסק של שר התורה לחסידים בפארנצ'עסשאול כהנא13
אלפי חסידים שוהים מדי שבת בטיש של רבם, בסופו הם מברכים ברכת המזון. מרן הגר"ח קנייבסקי פסק כי לא יברכו את 'ברכת המזון' בעמידה על הפארנצ'עס (חסידים, חדשות)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

עדכונים
כיכר facebook
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
שרי ברינר שיפמן
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
ט"ו באייר תשעט45
יוחנן בלייך
יוחנן בלייך
הבעש"ט גאה באדמו"ר ממעז'יבוז' // דעה
כ"ה בטבת תשעט73
הנשיא ריבלין ומשפחות ה'שלוחים'
ראובן ריבלין
חג הגאולה: אני וחב"ד // ראובן ריבלין
י"ט בכסלו תשעט10