בעלזא: 1,500 התחסנו בבית המדרש הגדולבעלזא: 1,500 התחסנו בבית המדרש הגדולשימי שפר7
במסגרת מבצע חיסונים מיוחד, קיבלו כ-1,500 חסידי בעלזא את החיסון נגד נגיף הקורונה בתוך יממה אחת, בבית המדרש הגדול של החסידות בירושלים, בהתאם להוראת האדמו"ר (חסידים)
התרגשות בחצה"ק גור: הרבי יצא ל30 שניותהתרגשות בחצה"ק גור: הרבי יצא ל30 שניותשימי שפר29
מחוסנים ומחלימים בלבד, זכו להגיע השבת, לראשונה מפרוץ מגיפת הקורונה לפני שנה, לשבת נסיעה אצל האדמו"ר מגור • אלפי החסידים ישבו לפנות בוקר של יום השבת - ולמדו (אנ"ש)
אילוסטרציהמדוע הבעש"ט נסע לעיירה עם יהודי אחד?הרב אהרן ראובן1
יום אחד הבעש"ט הגיע לעיירה רחוקה שהיה גר בה רק יהודי אחד, ונכנס לביתו וביקש לשוחח עימו. לאחר השיחה, הניח ליהודי פתקאות בסידור לפי הסדר הנכון. סיפור למוצ"ש (חסידי)
מעמד 'לחיים טיש' בבית האדמו"ר מסאדיגורהמעמד 'לחיים טיש' בבית האדמו"ר מסאדיגורהשימי שפר6
בחסידות סאדיגורה נערך אמש מעמד 'לחיים' מיוחד, בראשות האדמו"ר ובהשתתפות מספר נגידים וחסידים, לרגל ז' אדר, יום הילולת משה רבנו, ולרגל הוצאת הספר 'עטרת ישראל', על שמו של הרבי זצוק"ל, בתוך השנה להסתלקותו (חסידים)
אילוסטרציה'חיים בערפל' // מאמר ליארצייט של משה רבינוורד שאלתיאל
משה רבנו למד את התורה מפי הגבורה , ולכן - הוא ה'דעת', והוא מלמד אותנו, מי שנכנס לערפל יכול להגיע עד - כיסא הכבוד // מאמר חסידי לכבוד היארציים של משה רבינו (דעות)
השר אביטן: "גנץ מכר את הנשמה והערכים"השר אביטן: "גנץ מכר את הנשמה והערכים"ישי כהן5
השר לשירותי דת, יעקב אביטן, במתקפה חריפה נגד יו"ר 'כחול לבן', בני גנץ, שבחר לקדם 'נישואים אזרחיים': "הוא מוכר את הנשמה ואת כל הערכים שלו בכדי לקושש קולות". צפו (בארץ)
הודעה בגור: מחוסנים ומחלימים יגיעו לרביהודעה בגור: מחוסנים ומחלימים יגיעו לרבישימי שפר25
בחסידות גור הוחלט לשוב לשיגרה חלקית בכל הנוגע להגעת החסידים אל האדמו"ר ולבית המדרש, לאור השיפור במצב והעובדה שרבים מחסידי גור כבר התחסנו לקורונה (חסידים)
בהנחת תפיליןתיעוד: ה'ממשיך' משבט הלוי הניח תפיליןשימי שפר9
בתוך ימי השלושים ולאחר סיום ימי השבעה על פטירת הגרח"מ וואזנר זצוק"ל, נערך הבוקר מעמד הנחת תפילין לבן אחד החסידים, ע"י ה'ממשיך' האדמו"ר הגרי"ב וואזנר (חסידים)
החופה במזיבוז'תחת שלג כבד: חתונה וסיום בציון הבעש"טחנני ברייטקופף10
שני בני זוג האחד מאנגליה והשנייה מארה"ב, חגגו בסוף השבוע האחרון את חתונתם בציון הבעש"ט במז'יבוז', במוצ"ש, נערכה הכנסת ס"ת של אב הכלה - המכניס ס"ת רבים (חסידי)
תפילה בחול המועד בקרלין סטוליןרוצים להגיע אל האדמו"ר? הציגו אישור מחלים או מתחסןשאול כהנא17
בחסידות קרלין סטולין, יוצאים בהוראה חדשה לכלל החסידים, לפיה החסידים החפצים להגיע לתפילות ולשמחות לבית המדרש הגדול, עליהם להצטייד ולהביא עימם אישור מחלים, או אישור מתחסן (אנ"ש)
הגר"ח וייס בלימוד עם אברכים בעירהתרגשות בביתר: הגר"ח וייס הגיע להתגורר בעירשימי שפר
התרגשות בעיר ביתר עילית לאחר שרבה של העיר הגאון רבי חיים וייס שמונה לתפקיד לפני קצת יותר משנה, עבר להתגורר בימים האחרונים בעיר באופן קבוע (חסידים ואנ"ש)
הרבי מויז'ניץהרבי מויז'ניץ במתקפה על מתנגדי החיסוניםשימי שפר29
בדברים שנשא במהלך 'טיש' סעודה שלישית בבית המדרש בבני ברק תקף האדמו"ר מויז'ניץ: "אנשים לא אחראים חושבים שהם יודעים יותר טוב מרופאים". הציטוטים המלאים (חסידים)
קבר הבעל שם טובהבעש"ט התבודד בהרים ו....פגש שודדיםהרב אהרן ראובן4
השודדים ראו מרחוק, איך שהוא הולך עד לסוף ההר מרוכז במחשבתו, אמרו: בוודאי הוא יפול לגיא בריסוק איברים, חס ושלום. סיפור למוצ"ש על הבעל שם טוב הקדוש (סיפור חסידי)
אילוסטרציהחודש טוב! מה מפריע לך לשמוח? השכל!ורד שאלתיאל5
איך אפשר לשמוח? תבין – אתה לא מבין! וכמה שתנסה להבין – לא תבין! תירגע כבר – ותתחיל לשמוח! אתה לא אחראי על העולם | מאמר מיוחד לכבוד ראש חודש אדר (יהדות, מועדים)
הגאב"ד הגרי"ט וייס ביקר בב"ב וניחם אבליםהגאב"ד הגרי"ט וייס ביקר בב"ב וניחם אבליםשימי שפר7
התרגשות בעיר בני ברק לאחר שגאב"ד ה'עדה החרדית' הגאון רבי יצחק טוביה וייס הגיע הערב לעיר, לראשונה מזה כשש שנים, כדי לנחם את משפחתו של הגרח"מ וואזנר (חסידים)
אילוסטרציהמה תעשה עם הכסף שחסכת מקניית תרופות?ורד שאלתיאל1
התרגלנו לברך לפני אכילת דבר מה, בפרשה מתגלה סוד הברכה והרפואה, אולי אחרי קריאת המאמר נזכה להוריד שפע ברכות ורפואות ע"י הברכה | מאמר על פי דרכו של רבי נחמן מברסלב (חסידים)
אילוסטרציההוראה בויז'ניץ גם לבחורים: להתחסן בחיסוןשימי שפר7
בחסידות ויז'ניץ קיבלו בחורי החסידות הוראה מטעם משב"ק האדמו"ר ללכת ולהתחסן בחיסון נגד נגיף הקורונה. "לא יהא שום נזק ותקלה, שכולם יהיו בריאים בגוף ובנפש" (חסידים)
מיוחד: ה'ממשיך' בהנהגת קהילת שבט הלוימיוחד: ה'ממשיך' בהנהגת קהילת שבט הלוישימי שפר50
ביום שאחרי פטירתו מקורונה של הגרח"מ וואזנר זצ"ל, מגיש 'כיכר השבת' פרופיל מיוחד על אישיותו של בנו רבי יוסף בנימין, הרב - המומחה ב'שלום בית' - שהוכתר כממשיך דרכו (חסידים)
צפו: ההספד של הגר"ש אלתר לנגיד הגוראיצפו: ההספד של הגר"ש אלתר לנגיד הגוראישאול כהנא32
הנגיד הרב יעקב רוזנקראנץ, מגדולי התורמים של חסידות גור, ביקש כי בני האדמו"ר ה'פני מנחם' יספידוהו • הגר"ש אלתר הסביר בהספדו: "בצל החכמה - או בצל הכסף?" (דיין האמת)
שמעון שרהעסקן החסידי שמעון שר - מורדם ומונשםכיכר השבת11
סגן ראש עיריית נתניה, שמעון שר, עסקן חסידות צאנז, אושפז אמש (מוצ"ש) במחלקת טיפול נמרץ במרכז הרפואי 'לניאדו', שם הורדם והונשם; לפני שבוע עבר אירוע מוחי קל (חדשות)
קבר הבעל שם טובמדוע הבעש"ט הקדוש היה מתבודד בהריםהרב אהרן ראובן6
הבעש"ט היה מתענה תמיד בהפסקות גדולות, וכאשר היה רוצה לאכול, היה חופר גומא בארץ, ונותן לשם קמח ומים והיה נאפה מחום החמה, זה היה כל מאכלו אחר תעניתו (סיפורים)
אילוסטרציהפרשת יתרו, זוהר, קריעת ים סוף ו'קורונה'הרב אהרן ראובן
להכל מתרגלים בחיים, גם לקורונה. 'קנה חמישה ימים בדובאי, קיבל – שבועיים בידוד במלונית', 'היית ליד חולה 'מאומת'? שבועיים בידוד' // מאמר לפרשת שבוע על פי הזוהר (חסידי)
אז והיום. כינוס שלוחות חב"ד במתכונת זום"למנוע חילול השם": כינוס השלוחות יתקיים בזוםחיה כהן5
שלוחות חב"ד לא יתכנסו השנה בניו יורק והכינוס יועבר בזום. למרות המתכונת החריגה, השלוחות ייהנו מסדנאות עשירות בתוכן ויחוו יחד את רגע השיא: תפילה בציון הרבי (חסידים)
הכירו: זהו הנציג של חסידות צאנז לכנסתהכירו: זהו הנציג של חסידות צאנז לכנסתרפאל כהן29
בזמן שהגשת הרשימות ביהדות התורה מתעכבת בשל הליך הבוררות באגודת ישראל, הוחלט בחסידות צאנז כי הנציג מטעמם לכנסת ה-24, יהיה משה שמעון רוט • פרופיל (חרדים)
הקרב בסאדיגורה: בית משפט שלח לגישורהקרב בסאדיגורה: בית משפט שלח לגישורשימי שפר16
במהלך הדיון בבית המשפט הציע עו"ד מטעם סאדיגורה לצד הנתבעים להעביר את המחלוקות לדיון בזבל"א, אך עורכת הדין מטעמם סירבה להצעה. בסוף, סוכם כי יילכו לגישור (חסידים)
בשלג: הבחורים הניחו תפילין ופתחו בריקודבשלג: הבחורים הניחו תפילין ופתחו בריקודשאול כהנא70
אחרי שחילץ קבוצת חב"דניקים שנתקעו בשלג, הבינו הבחורים כי הוא יהודי ומיהרו להניח לו תפילין בשלג הכבד • אחר כך, פתחו בריקוד חסידי סוער ברקע הלבן • צפו (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook