יצחק רביץ  ממקומך 3000
הסליחות הראשונות בפינסק קרלין • גלריההסליחות הראשונות בפינסק קרלין • גלריהצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת5
אלפי חסידי פינסק קרלין השתתפו באמירת הסליחות הראשונות, הלילה (מוצאי שבת) בהיכל בית המדרש הגדול בשכונת בית ישראל בירושלים • צפו בתמונות (חסידים, בארץ)
ב"ב: סליחות ראשונות עם כלי נגינה • צפוב"ב: סליחות ראשונות עם כלי נגינה • צפוכיכר השבת11
המונים הצטופפו הערב (מוצאי שבת) לאמירת הסליחות הראשונות בבית הכנסת "בארדיטשוב שול" בבני ברק עם ארי היל בליווי כלי נגינה • צפו בווידאו מאמירת הסליחות (חסידים)
שמחת נדבורנה אראד, ספינקא, טריסק לונדוןשמחת נדבורנה אראד, ספינקא, טריסק לונדוןכיכר השבת3
אדמו"רים, רבנים ומאות חסידים השתתפו בשמחת החתונה לבן הרה"צ רבי זושא טווערסקי - בן האדמו"ר מטריסק לונדון. הכלה היא נכדת כ"ק אדמו"ר מנדבורנה אראד. צפו (חסידים)
אילוסטרציההעוקץ לאומן: הטיסות בוטלו, הכסף יוחזראריאל ליבא14
חברת 'אירו-פנים' אשר כ-2,000 מלקוחותיה "נעקצו" לכאורה על ידי סוכן נסיעות, הודיעה כי למרות המאמצים היא לא תבצע את הטיסות לאומן אך מבטיחה להחזיר את הכסף (חסידים)
‏‏שמחת החתונה בחצרות ערלוי - קומרנא. צפו‏‏שמחת החתונה בחצרות ערלוי - קומרנא. צפוכיכר השבת3
אדמו"רים ורבנים השתתפו השבוע בשמחת החתונה לנכד ראש ישיבת ערלוי, בן לחתנו הרה"צ מנשה מאיר אייכנשטיין. הכלה היא נכדת כ"ק האדמו"ר מקומרנא. צפו בגלריה (חסידים)
אילוסטרציהאלפי חסידי ברסלב נעקצו; סוכן נסיעות נעלםאריאל ליבא52
אלפי חסידי ברסלב שקנו כרטיסי טיסה לאומן, לקראת ראש השנה, נעקצו ואיבדו את כספם. תלונה הוגשה נגד הסוכן שעקץ את הכסף ונעלם. בחברה עמלים על פתרון (חסידים)
תלונה למשטרה: התנכלות למתמודד החרדיתלונה למשטרה: התנכלות למתמודד החרדיכיכר השבת4
בימים האחרונים הושחתו שלטי בחירות של פנחס הומינר, מחסידות קרעטשניף, המתמודד למועצת העיר רחובות. בכוונת הומינר להגיש תלונה במשטרה נגד המשחיתים (חסידים, ארץ)
הדלת החשמלית בכניסהאולם שמחות מפואר; רק למקיימי ה'תקנות'יוחנן בלייך10
כחלק מהליך הוזלת הוצאות החתונה בחסידות סאטמר, זכה אולם השמחות הוותיק למתיחת פנים מושלמת, שהדלת החשמלית בכניסה הוא רק 'טעימה' ממנה • צפו (אקטואליה)
בישיבת "חתם סופר" סיימו את בבא קמאבישיבת "חתם סופר" סיימו את בבא קמאכיכר השבת1
באולם משואות בבני ברק נערך מעמד סיום מסכת בבא קמא בישיבת "חתם סופר" בבני ברק, בראשות האדמו"ר מחוג חתם סופר וראש הישיבה הגרש"א שטרן. צפו בתיעוד (חסידים)
תלמיד חב"ד ב-770. למצולם אין קשר לכתבהנדחו מ-"770" ויגיעו לתוכנית לימודים יחודיתיוחנן בלייך15
לאחר שמאה תלמידי חב"ד נדחו מישיבת תומכי תמימים המרכזית בקראון הייטס, בנימוק המקורי כי אינם 'יוצאים מן הכלל', נפתחה להם תוכנית לימוד נפרדת ומתואמת (חסידים)
השמוע'ס של רובשקין בישיבת חב"ד • צפוהשמוע'ס של רובשקין בישיבת חב"ד • צפוכיכר השבת11
האסיר המשוחרר שלום מרדכי רובשקין התפלל הבוקר (רביעי) את תפילת שחרית בישיבת חב"ד בצפת ולאחר מכן מסר שיחת חיזוק בפני התלמידים • צפו בתיעוד מיוחד (חדשות, חסידים)
האדמו"ר מויז'ניץהרבי חיזק את שיטת השוואנצונעס • האזינושאול כהנא45
בשיחת הדרכה וחיזוק שקיים כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ לחסידיו, המשיך הרבי לחזק את חסידיו ללכת בשיטה הקדושה, ביקש שלא יתרגשו מהמלעיזים וחידש מילים על ניגון מקורי (חסידים)
האדמו"ר מצאנז והגרא"ד אוירבךתיעוד: חנוכת ביהמ"ד של צאנז בטבריהישראל כהן2
בית המדרש במרכז קרית צאנז בטבריה נחנך השבוע במעמד מיוחד במסגרתו קבע כ"ק האדמו"ר מצאנז מזוזות בשערי הבנין וכן הניח את אבן הפינה לבנין מקווה טהרה • תיעוד (חסידים)
שירת 'השיטה הקדושה' קיבלה את פני הרבישירת 'השיטה הקדושה' קיבלה את פני הרבישאול כהנא16
האדמו"ר מויז'ניץ שב מתקופת ההתרעננות בשוויץ, והתקבל בשירה אדירה, כאשר החסידים רקדו את מה שהפך להמנון החצר לאחרונה: "השיטה הקדושה - 'השוואנצונעס'" (חסידים)
אילוסטרציהתושב בורו פארק קרא לבתו בתשעה שמותיוחנן בלייך51
'ויקרא שמה בישראל: לאה הינדא צירל מלכה עטיא שיינא חנה חוה טויבא' - זה המשפט שהוכרז השבת בבית מדרש מרכזי בבורו פארק • נשמע כמו בדיחה, אך זה ממש לא... (חסידים)
בחורי באבוב בבית העלמין בצפת עם רבםהישיבות של שני הפלגים ישבתו ב'באבאבה'יוחנן בלייך2
תלמידי ישיבת באבוב מרחוב 48 ו"אחותה" מרחוב 45 יצאו למסע שורשים באירופה • בין היתר צפויים התלמידים לשבות בערש חסידותם, בעיירה באבאבה שבגליציה (חסידים, בעולם)
דוכן המתנות500 בנות התחייבו: מוותרות על קבלת צמידישראל כהן38
בסאטמר ממשיכים להטמיע את התקנות החדשות לחיסכון בהוצאות החתונה, כאשר למעלה מ-500 בנות התחייבו כי לא ידרשו יותר מ-4 מתנות וכן יוותרו על קבלת הצמיד (חסידים)
מאמצי החילוץ של המשגיח שדורדר עם רכבו לתעלהבקעמפ: 'משגיח' דורדר; חברו רוסס בגז. צפויוחנן בלייך39
חסידות סאטמר בהנהגת האדמו"ר רז"ל סוערת, לאחר ששני משגיחים בישיבה המרכזית שבקווינס הותקפו בידי בחורים בתקריות קשות וחריגות. החשוד המרכזי נעצר (חדשות חרדים)
תיעוד:  חלוקת פרסים ותעודות בת"ת ברסלבתיעוד: חלוקת פרסים ותעודות בת"ת ברסלבכיכר השבת4
מעמד חלוקת פרסים התקיים בביהמ"ד הגדול דחסידי ברסלב בירושלים - 'השוהל', לתלמידי תלמוד תורה דחסידי ברסלב ירושלים, אשר נבחנו על אלפי דפי גמרא ופרקי משניות (בארץ)
בציון רבי נחמן: סגן השר מאיר פרוש • תיעודבציון רבי נחמן: סגן השר מאיר פרוש • תיעודכיכר השבת3
סגן שר החינוך מאיר פרוש נצפה הבוקר (ראשון) בתפילה בציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה • כמו כן עמד מקרוב על ההיערכות לימי ראש השנה • תיעוד (חסידים)
האדמו"ר מהר"י מסאטמר בציוןמאבק בין חצרות סאטמר על "בית החיים"ישראל כהן6
עסקני חצרות סאטמר מובילים מאבק שליטה על מתחם בית החיים ב'אוהעל', שם טמון מייסד השושלת לבית סיגוט-סאטמר בעל ה'ישמח משה' זי"ע • הסיפור המלא (חסידים, בעולם)
הרבי מויז'ניץ לונדוןעסקני החסידות רכשו בניין ב-4 מיליון ליש"טישראל כהן1
במהלך הימים האחרונים רכשו עסקני מוסדות ויז'ניץ בלונדון בניין חדש סמוך לבניין הקיים בסכום של ארבעה מליון לירות שטרלינג, עבור הישיבה והתלמוד תורה של החסידות (בעולם)
חסידים על פארנצ'עס. אילוסטרציההאדמו"ר זצ"ל הוקיר טובה לחסיד ב... חלוםישראל כהן31
חסיד בעלזא מישראל, שהתקין פראנצ'עס בבית מדרשו של האדמו"ר מויז'ניץ בלונדון, הצליח להסעיר את החסידות לאחר שחלם את האדמו"ר זצ"ל נותן לו כבוד גדול (חדשות, חסידים)
האדמו"ר ובני המשפחהמסע החיזוק של האדמו"ר בבין הזמנים • צפוישראל כהן36
האדמו"ר מפאשקאן-גילה, תא"ל במיל. הרב הושע בן שלום (פרידמן), ניצל את ימי בין הזמנים על מנת לנסוע יחד עם בני משפחתו להשתטח על קברי הצדיקים • צפו בתיעוד (חסידים)
חסיד חב"ד ב-"770". אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבהלא התקבלו לישיבה כי אינם "יוצאים מן הכלל"יוחנן בלייך16
זמן קצר לפני שכמאה מצעירי חב"ד היו צפויים להמריא לקראון הייטס כדי ללמוד בישיבה המבוקשת, הם והוריהם התבשרו לפתע כי "רק יוצאים מן הכלל יתקבלו לישיבה" (אקטואליה)
סאטמר: כך תראה חתונה ב-30 אלף דולרסאטמר: כך תראה חתונה ב-30 אלף דולרישראל כהן26
עסקני סאטמר מגבשים תקנות חדשות שיאפשרו לחסידים לערוך חתונה לילדים ב-30 אלף דולרים בלבד • צפו במיצג המיוחד שערכו בחסידות להצגת העלויות השונות (חסידים)

חסידים

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

עדכונים
כיכר facebook
הנשיא ריבלין ומשפחות ה'שלוחים'
ראובן ריבלין
חג הגאולה: אני וחב"ד // ראובן ריבלין
י"ט בכסלו תשעט10
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
שבת ישראלית // הרב ישראל גליס
ט"ו בטבת תשעח6
מרן הגראי"ל שטיינמן
שלמה קוק, בקהילה
מה גורם למחלוקת? // שלמה קוק
י' בטבת תשעח13