האדמו"ר מצאנז במכתב ניחומים: 'אין מילים'האדמו"ר מצאנז במכתב ניחומים: 'אין מילים'שימי שפר3
שעות לפני שקמו משבעה, משלחת של נכבדי חסידות צאנז בארה"ב, הביאו למשפחות המתאבלות על מות יקיריהם במסע הירי בניו ג'רזי, מכתב תנחומים של האדמו"ר מצאנז (חסידים)
שמחת בר מצווה לנכד האדמו"ר ממישקולץשמחת בר מצווה לנכד האדמו"ר ממישקולץשימי שפר3
באולמי סאדיגורה בירושלים נערכה שמחת הבר מצווה לנכדו של האדמו"ר ממישקולץ, בן לבנו הרב ישראל ברגר, גאב"ד מישקולץ בירושלים, בהשתתפות רבנים וקהל רב (חסידים)
האדמו"ר מסערט ויז'ניץבהונגריה: וועידה לתומכי 'סערט ויז'ניץ'שימי שפר2
האדמו"ר ערך מעמד ישועות, ולאחר מכן זכו משתתפי הוועידה להיכנס אל רבם ולהתברך ביחידות, סמוך ונראה לציונו של הרה"ק רבי ישעיה מקרעסטיר • צפו בתמונות (חסידים)
האדמו"רים מסאטמר: (צילום:ישראל כהן, מאיר אלפסי)בסטאמר יציינו את יום ההצלה של האדמו"רשימי שפר6
בחסידות סאטמר מציינים הערב את יום ההצלה של האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זיע"א מציפורני הנאצים ימ"ש. האדמו"רים לבית סאטמר יערכו טישים גדולים (חסידים ואנ"ש)
י"ט כסליו במוסקבה, לפני שנהשידור חוזר מרוסיה: חגיגת י"ט כסליו במוסקבהכיכר השבת
ראש השנה לחסידות: הצטרפו לשידור החוזר מהחגיגה המרכזית במוסקבה לכבוד חג הגאולה, בראשות הרב הראשי הגר"ב לאזאר • הופיעו: דודי קאליש, מקהלת נשמה ותזמורת פייער (חסידים)
הריקוד בכניסה לחיידרהילדים היו בהלווית הגוי וחזרו לחיידר בשירהיוסי נכטיגל8
אחרי שניצלו מאירוע הירי האנטישמי בג'רזי סיטי, השתתפו ילדי החיידר בהלוויית הגוי שהציל חיים של יהודי • כאשר חזרו ללימודים, פתחו עם המלמדים בשירת "חסדי ה'" • צפו (עולם)
טיש, ארכיוןהפצה וניצחון: המהות החסידית לי"ט בכסלושימי שפר8
המוני יהודים וחסידים בכל העולם מציינים היום את י"ט כסלו, בשלל אירועים, התוועדויות ו'טישים', כאשר אין כמעט חסידות שלא מציינת את היום הזה כיום ההיווסדות שלה (חסידים)
חסידים וליטאיםי"ט כסלו: האומנם יד החסידים על העליונה?שלומי זייבלד52
סקירה היסטורית מהירה על שורשי המחלוקת בין המתנגדים ולחסידים, על 'צמצום', השגחה פרטית, היחס לפשוטי העם, התקשרות לצדיקים והחרמות: מי ניצח במבחן הזמן? (חסידים)
כיצד הפך 'המגיד' הנכה לתלמיד הבעש"טכיצד הפך 'המגיד' הנכה לתלמיד הבעש"טנתנאל לדרברג3
היום יום ההילולה של תלמידו של הבעל שם טוב הקדוש, רבי דב בער "המגיד ממעזריטש". טור על דמותו הייחודית של המגיד ועל תורתו העמוקה וראיית העולם שלו (חסידים ואנ"ש)
נישואי נכדת האדמו"ר עם בן  הר"מ מויז'ניץנישואי נכדת האדמו"ר עם בן הר"מ מויז'ניץשימי שפר
תיעוד משמחת החתונה לנכדת האדמו"ר מקאמרנא, בת לבנו הרה"צ רבי יהודה אריה סאפרין, עם נכד הגה"צ רבי מרדכי שלמה שטיינמץ, רב קהילת ויז'ניץ בשכונת הר נוף (חסידים)
בר מצווה לנכד האדמו"ר מלעלוב - בראנוביץבר מצווה לנכד האדמו"ר מלעלוב - בראנוביץשימי שפר1
השמחה, לבן הזקונים לבנו הרב שמעון קאפ התקיימה בבית המדרש לעלוב - בראנוביץ בהשתתפות רבנים ואדמו"רים, כאשר חתן בר המצווה נשא את דרשתו לפני הקהל (חסידים)
ציון המגידהערב - ומחר: הילולת גדול מפיצי החסידותשימי שפר4
בעולם החסידות יציינו הערב ומחר את הילולת ממשיך דרכו של מרן הבעל שם טוב, ומי שהרחיב את הפצת תורת החסידות • קיצור תולדות חייו - וכיצד התקרב לתנועת החסידות? (חסידים)
חסידי סאדיגורה שבתו עם הרבי בלונדון. צפוחסידי סאדיגורה שבתו עם הרבי בלונדון. צפושימי שפר1
חסידי סאדיגורה, שיצאו עם האדמו"ר ללונדון, לרגל נישואי הנכדה הגדולה, שהו בשבת שבע ברכות בשכונת גולדרס גרין, שם התקיימו התפילות וה'טישים' באוהל מיוחד (חסידים, עולם)
בפרמישלאן חגגו שבע ברכות לבת האדמו"רבפרמישלאן חגגו שבע ברכות לבת האדמו"רשימי שפר1
חסידי פראמישלאן חגגו במוצאי השבת, בהיכל הטישים החדש, את שמחת השבע ברכות המרכזית, לרגל נישואי בת הזקונים של האדמו"ר, עם בן האדמו"ר מקארלסבורג. תיעוד (חסידים)
תיעוד: ה'שבע ברכות' המרכזי בחצר ויז'ניץתיעוד: ה'שבע ברכות' המרכזי בחצר ויז'ניץשימי שפר6
אלפים השתתפו בשמחת השבע ברכות המרכזית לנכדו השני של האדמו"ר מויז'ניץ שהתחתן עם נכדת גאב"ד סערדהלי. השמחה נערכה בשכונת בורו פארק שבארצות הברית (בעולם)
התוועדות חב"דית, אילוסטרציהי"ט כסלו: קרוב לאלף התועדויות חג הגאולהכיכר השבת7
התבטאויות מופלאות אמר אדמו"ר הזקן על יום נשגב זה. "מי שישמח בשמחתי (=שמחת גאולת י"ט כסלו) - אוציאנו מן המצר אל המרחב" • ומה עושים בהתוועדות? כנסו (חסידים)
תיעוד: בן האדמו"ר מגור רקד בחתונת היתוםתיעוד: בן האדמו"ר מגור רקד בחתונת היתוםשאול כהנא22
הרה"צ שלמה צבי אלתר בן האדמו"ר מגור, שמנהל באופן אישי את הטיפול ביתומי החסידות, רקד ושימח הערב את החתן היתום בשמחת נישואיו • צפו בתיעוד גלריה (חדשות חסידים)
מפצחי ה'תניא': ספרדי, דתי לאומי ו...מהודומפצחי ה'תניא': ספרדי, דתי לאומי ו...מהודוכיכר השבת3
מרביץ תורה ספרדי, רב ד"ר מהמגזר הדתי-לאומי וצעיר שחיפש רוחניות בהודו נחשפו בעצמם לאור של ספר התניא - והחליטו לשתף אחרים בתגלית ששינתה את חייהם • מיוחד (חסידים)
הציון בו נטמן רבי ברוך לצדו של הבעש"טהילולת הרה"ק רבי ברוך ממעז'יבוז זיע"אשימי שפר
הערב ומחר מציינים בעולם החסידות את תאריך י"ח בכסלו, יום פטירתו של רבי ברוך ממעז'יבוז, נכדו של הבעל שם טוב, ואחד האדמו"רים התקיפים ביותר של הדור ההוא (חסידים ואנ"ש)
התוועדות י"ט כסלוי"ט כסלו: כל האירועים וההתוועדויות לגבריםכיכר השבת3
השבוע מציינת חסידות חב"ד את י"ט כסלו, 'חג הגאולה' שחרג מגבולות החסידות לכל העולם היהודי עם שפע של אירועים והתוועדויות מרוממי רוח. הנה הרשימה המלאה (חסידים)
האדמו"ר מספינקא-ב"ב בשבעה על פטירת רעייתו הרבנית ע"ההאדמו"ר מספינקא-ב"ב בשבעה על פטירת רעייתו הרבנית ע"השימי שפר1
אדמו"רים, רבנים וקהל רב עלו בשבוע האחרון למעונו של האדמו"ר מספינקא - בני ברק, על מנת לנחם את האדמו"ר מספינקא שישב שבעה על פטירת רעייתו הרבנית אסתר לאה כהנא ע"ה שהלכה לעולמה בגיל 88 (דיין האמת)
צפו: האדמו"ר מנדבורנה באניא ביקר אצל האדמו"ריםצפו: האדמו"ר מנדבורנה באניא ביקר אצל האדמו"ריםשימי שפר3
לרגל שמחת נישואי נכדתו, יצא האדמו"ר מנדבורנה באניא לארצות הברית כדי להשתתף בשמחה הגדולה. במהלך שהותו ביקר האדמו"ר אצל רבנים ואדמו"רים רבים. צפו בתיעוד (חסידי)
בחורי ישיבת 'אורייתא' בהילולת בעל ה'בת עין' זיע"אבחורי ישיבת 'אורייתא' בהילולת בעל ה'בת עין' זיע"אשימי שפר3
בחורי ישיבת 'אורייתא' מירושלים, הצפינו לציונו של בעל 'הבת עין', בצפת לרגל היומא דהילולא. לאחר התפילה הנרגשת, עלו הבחורים למירון, התפללו וערכו שם סעודה לרגל היארצייט (חסידים)
האדמו"רים מויז'ניץ וספינקא ערכו 'חלאקה'האדמו"רים מויז'ניץ וספינקא ערכו 'חלאקה'שימי שפר4
האדמו"ר מויז'ניץ השוהה בימים אלו בארצות הברית לרגל שמחת נישואי נכדו, האדמו"ר ערך 'חלאקה' לנכדו בן לבנו הרב חיים מאיר הגר, חתן האדמו"ר מספינקא ארה"ב. צפו (חסידים)
האדמו"ר מויז'ניץהרבי: "חבורת משוגעים גרמה לעוד בחירות"שימי שפר9
האדמו"ר מוויז'ניץ, חבר ה'מועצת', הביע כעס בטיש סעודה-שלישית על ההליכה החוזרת ונשנית לבחירות כלליות וגינה את הפוליטיקאים • וגם: הזעזוע מחילולי השבת (חרדים)
האדמו"ר מסאטמרהרבי יגיע למקום בו אירע הפיגוע האנטישמישימי שפר1
בסעודת 'מלווה מלכה' מיוחדת, בהשתתפות האדמו"ר מסאטמר, יועלה זכרם של הבחור משה צבי דייטש ומרת לאה מינדל פערענץ הי"ד, שנרצחו בפיגוע הנורא בג'רזי (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

עדכונים
כיכר facebook
חסידים וליטאים
שלומי זייבלד
י"ט כסלו: האומנם יד החסידים על העליונה?
י"ט בכסלו תשפ52
בעל ה'ויואל משה' זיע"א
שמעון קאהן
המהפכה של הרבי מסאטמר // טור מיוחד
כ"ו באב תשעט9
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
שרי ברינר שיפמן
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
ט"ו באייר תשעט45