אילוסטרציהחודש טוב! מה מפריע לך לשמוח? השכל!ורד שאלתיאל5
איך אפשר לשמוח? תבין – אתה לא מבין! וכמה שתנסה להבין – לא תבין! תירגע כבר – ותתחיל לשמוח! אתה לא אחראי על העולם | מאמר מיוחד לכבוד ראש חודש אדר (יהדות, מועדים)
הגאב"ד הגרי"ט וייס ביקר בב"ב וניחם אבליםהגאב"ד הגרי"ט וייס ביקר בב"ב וניחם אבליםשימי שפר7
התרגשות בעיר בני ברק לאחר שגאב"ד ה'עדה החרדית' הגאון רבי יצחק טוביה וייס הגיע הערב לעיר, לראשונה מזה כשש שנים, כדי לנחם את משפחתו של הגרח"מ וואזנר (חסידים)
אילוסטרציהמה תעשה עם הכסף שחסכת מקניית תרופות?ורד שאלתיאל1
התרגלנו לברך לפני אכילת דבר מה, בפרשה מתגלה סוד הברכה והרפואה, אולי אחרי קריאת המאמר נזכה להוריד שפע ברכות ורפואות ע"י הברכה | מאמר על פי דרכו של רבי נחמן מברסלב (חסידים)
אילוסטרציההוראה בויז'ניץ גם לבחורים: להתחסן בחיסוןשימי שפר7
בחסידות ויז'ניץ קיבלו בחורי החסידות הוראה מטעם משב"ק האדמו"ר ללכת ולהתחסן בחיסון נגד נגיף הקורונה. "לא יהא שום נזק ותקלה, שכולם יהיו בריאים בגוף ובנפש" (חסידים)
מיוחד: ה'ממשיך' בהנהגת קהילת שבט הלוימיוחד: ה'ממשיך' בהנהגת קהילת שבט הלוישימי שפר50
ביום שאחרי פטירתו מקורונה של הגרח"מ וואזנר זצ"ל, מגיש 'כיכר השבת' פרופיל מיוחד על אישיותו של בנו רבי יוסף בנימין, הרב - המומחה ב'שלום בית' - שהוכתר כממשיך דרכו (חסידים)
צפו: ההספד של הגר"ש אלתר לנגיד הגוראיצפו: ההספד של הגר"ש אלתר לנגיד הגוראישאול כהנא32
הנגיד הרב יעקב רוזנקראנץ, מגדולי התורמים של חסידות גור, ביקש כי בני האדמו"ר ה'פני מנחם' יספידוהו • הגר"ש אלתר הסביר בהספדו: "בצל החכמה - או בצל הכסף?" (דיין האמת)
שמעון שרהעסקן החסידי שמעון שר - מורדם ומונשםכיכר השבת11
סגן ראש עיריית נתניה, שמעון שר, עסקן חסידות צאנז, אושפז אמש (מוצ"ש) במחלקת טיפול נמרץ במרכז הרפואי 'לניאדו', שם הורדם והונשם; לפני שבוע עבר אירוע מוחי קל (חדשות)
קבר הבעל שם טובמדוע הבעש"ט הקדוש היה מתבודד בהריםהרב אהרן ראובן6
הבעש"ט היה מתענה תמיד בהפסקות גדולות, וכאשר היה רוצה לאכול, היה חופר גומא בארץ, ונותן לשם קמח ומים והיה נאפה מחום החמה, זה היה כל מאכלו אחר תעניתו (סיפורים)
אילוסטרציהפרשת יתרו, זוהר, קריעת ים סוף ו'קורונה'הרב אהרן ראובן
להכל מתרגלים בחיים, גם לקורונה. 'קנה חמישה ימים בדובאי, קיבל – שבועיים בידוד במלונית', 'היית ליד חולה 'מאומת'? שבועיים בידוד' // מאמר לפרשת שבוע על פי הזוהר (חסידי)
אז והיום. כינוס שלוחות חב"ד במתכונת זום"למנוע חילול השם": כינוס השלוחות יתקיים בזוםחיה כהן5
שלוחות חב"ד לא יתכנסו השנה בניו יורק והכינוס יועבר בזום. למרות המתכונת החריגה, השלוחות ייהנו מסדנאות עשירות בתוכן ויחוו יחד את רגע השיא: תפילה בציון הרבי (חסידים)
הכירו: זהו הנציג של חסידות צאנז לכנסתהכירו: זהו הנציג של חסידות צאנז לכנסתרפאל כהן29
בזמן שהגשת הרשימות ביהדות התורה מתעכבת בשל הליך הבוררות באגודת ישראל, הוחלט בחסידות צאנז כי הנציג מטעמם לכנסת ה-24, יהיה משה שמעון רוט • פרופיל (חרדים)
הקרב בסאדיגורה: בית משפט שלח לגישורהקרב בסאדיגורה: בית משפט שלח לגישורשימי שפר16
במהלך הדיון בבית המשפט הציע עו"ד מטעם סאדיגורה לצד הנתבעים להעביר את המחלוקות לדיון בזבל"א, אך עורכת הדין מטעמם סירבה להצעה. בסוף, סוכם כי יילכו לגישור (חסידים)
בשלג: הבחורים הניחו תפילין ופתחו בריקודבשלג: הבחורים הניחו תפילין ופתחו בריקודשאול כהנא70
אחרי שחילץ קבוצת חב"דניקים שנתקעו בשלג, הבינו הבחורים כי הוא יהודי ומיהרו להניח לו תפילין בשלג הכבד • אחר כך, פתחו בריקוד חסידי סוער ברקע הלבן • צפו (חסידים)
הדיון המכריע: מי ישלוט בעמותת סאדיגורה?הדיון המכריע: מי ישלוט בעמותת סאדיגורה?שאול כהנא16
בית משפט דן היום בבקשת סאדיגורה למנות מנהל חיצוני לעמותת החסידות בירושלים, בנימוק כי אנשי הרה"צ מש"י מנסים להשתלט עליה • וגם: מתי מונה לחבר ועד? (חסידים)
קברו של רבי יחזקאל מקוזמירליארצייט: רוצה להתפלל ולא מצליח? מצוין!ורד שאלתיאל
שמת לב, כשאתה מאוד רוצה להתפלל 'הלך' לך הריכוז? השכל נעלם? הראש מסוחרר.. הבעיות והקשיים 'מערבלים' אותך? להכעיס...? / מאמר ליארצייט של רבי יחזקאל מקוזמיר (חסידי)
"הזמן לרחמים": הסגולה של הגר"ש אלתר"הזמן לרחמים": הסגולה של הגר"ש אלתרשאול כהנא73
"לאחר י"ב חודשים שמכה בנו הקורונה, והרי גם דינם של רשעים בגיהנום הוא רק י"ב חודש, הגיע הזמן לרפואה ורחמים", אמר הגר"ש אלתר בשיעור שנשא מביתו (חסידים)
תקיפת השוטרים בבני ברקבימ"ש: החשוד החמישי ישוחרר למעצר ביתחיים גולדברג2
לאחר שהסגיר עצמו לתחנת המשטרה בגין החשד למעורבותו בתקיפת השוטרים, הבוקר (שני) שחרר בית המשפט את מרדכי ביגל, חסיד ויז'ניץ מרכז, למעצר בית בן חמישה ימים (אקטואלי)
מוהר"ש שיקהילולת המוהר"ש: תרופה לפחד שעולה שקלורד שאלתיאל13
לרגל היארצייט של מוהר"ש שיק מיבניאל, מאמר מיוחד מתורתו: "אעפ"י כן תדע, שאפילו במקומך, גם כן שם, תוכל למצוא – אלוקותו, ומשם אתה יכול לדבק את עצמך בו יתברך (חסידים)
ציון הבעש"טבחלום הלילה: הויכוח בין הבעש"ט להאר"יהרב אהרן ראובן4
תרדמה עזה נפלה על רבי נחמן מהורדנקא, ובשנתו הוא חולם, והנה, הבעל שם טוב הקדוש דורש בפניהם בעניין כוונת המקווה, ואיש צעיר עמד וסתר את דבריו. סיפור חסידי (מוצ"ש)
יעקב ליצמןפרוש ואייכלר: ליצמן מנהל מלחמת התשהרפאל כהן45
שבוע לסגירת הרשימות והקרע בסיעה החסידית, 'אגודת ישראל', הולך ומעמיק. הבוקר פורסם שוב מאמר מערכת משותף, חריף, נגד השר יעקב ליצמן ומלחמת ההתשה (בארץ)
האדמו"ר מבאבוב • ההקלטה שנשלחה לחסידיםלאחר חתונה המונית: עשרות נדבקו בקורונהשימי שפר38
שבוע לאחר השמחה הגדולה בחצר חסידות באבוב בארצות הברית - בהשתתפות המונים, החלה התפרצות קורונה בקרב עשרות חסידים • הודעה דחופה נשלחה לכלל החסידים (חרדי)
האדמו"ר מתולדות אברהם יצחקבהוראת הרבי: הפגנה בביתר - בגלל החקירהשימי שפר17
בעקבות המשך החקירה נגד בנו של האדמו"ר בגין החתונה שנערכה בעיר לפני מספר שבועות בניגוד להנחיות הקורונה, יצאו הערב חסידי תולדות אברהם יצחק למחאה בביתר (אנ"ש)
הגרח"מ וואזנרהרב וואזנר נדבק בנגיף, התמוטט ואושפזשימי שפר34
במהלך הלילה פונה הגאון הרב חיים מאיר וואזנר, גאב"ד זכרון מאיר בבני ברק, לבית החולים 'מעייני הישועה', לאחר שהתמוטט בביתו, לאחר שנדבק בנגיף ה'קורונה' (חסידים)
ארבעת העצורים בביהמ"ש, אמשהעצורים מויז'ניץ מרכז - שוחררו למעצר ביתחיים גולדברג17
ארבעת חסידי ויז'ניץ מרכז שהסגירו עצמם למשטרה, נחקרו בחשד למעורבות בתקיפת השוטרים בבני ברק ומעצרם הוארך בביהמ"ש, שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים (חסידים, בארץ)
ליצמן יצק את ריצפת בית הכנסת העתיקליצמן יצק את ריצפת בית הכנסת העתיקכיכר השבת8
במעמד צנוע נוצקה ריצפת בית הכנסת תפארת ישראל-רוז'ין בעיר העתיקה בירושלים; שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן אמר כי 'שיקום בית הכנסת היא זכות נעלית וסגירת מעגל' (חסידים)
האדמו"ר מסאטמר והגרח"צ מייזלישהגרח"צ מייזליש והאדמו"ר - באירוע אחדשימי שפר12
חמישה חודשים לאחר נאומו החריף של הרבי מסאטמר (מהר"א) נגד הגאון רבי חיים צבי מייזליש, המתח בחסידות - לשיא, לקראת החתונה בה ישתתפו האדמו"ר והגרח"צ (עולם)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
מענדל ראטה
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
י"ח בטבת תשפא23
ראשי 'אגודה'
יענקלה - ביתר
בקשה אחת: תשתקו! // יענקלה פון ביתר
ט"ז בטבת תשפא25