הגר"ש בהדלקת נרות: "לשנות ההסתכלות"הגר"ש בהדלקת נרות: "לשנות ההסתכלות"שאול כהנא77
הגאון רבי שאול אלתר הדליק נר ראשון של חנוכה בבית מדרשו בירושלים, ודיבר על כך שבחנוכה יש לשנות את ההסתכלות על העולם, להבין שזה רק תחנה ארעית בדרך לעולם הבא (אנ"ש)
האדמו"ר מסאדיגורה בהדלקת "נר ראשון"האדמו"ר מסאדיגורה בהדלקת "נר ראשון"שימי שפר15
האדמו"ר מסאדיגורה ערך אמש את מעמד הדלקת נרות חנוכה הראשון בהשתתפות החסידים בבית המדרש המרכזי ברחוב גוטמכר בבני ברק. צפו בתיעוד מתוך בית המדרש (חסידים)
תיעוד: הרבי מזוטשקא אמסנא הדליק נרות וניגן בכינורתיעוד: הרבי מזוטשקא אמסנא הדליק נרות וניגן בכינורשימי שפר4
בחצר הקודש זוטשקא אמסנא נערך אמש מעמד הדלקת נר ראשון של חנוכה בראשות האדמו"ר ובהשתתפות החסידים ששרו בצוותא את ניגוני חג החנוכה (חסיגים ואנ"ש)
נר ראשון של חנוכה בחצר הקודש נדבורנהנר ראשון של חנוכה בחצר הקודש נדבורנהשימי שפר10
האדמו"ר מנדבורנה ערך אמש את מעמד הדלקת נר ראשון של חנוכה בהשתתפות החסידים בבית המדרש הגדול של החסידות בבני ברק. צפו בתיעוד מביהמ"ד (חסידים ואנ"ש)
אורח בעל כנפים: סיפורו של רבי נחמן לנר א'אורח בעל כנפים: סיפורו של רבי נחמן לנר א'ורד שאלתיאל1
בשנת תקס"ט, סיפר הרה"ק רבי נחמן מברסלב אחרי הדלקת נר ראשון של חנוכה סיפור שנראה היה כחידה לא מובנת • לפניכם הסיפור במלואו, ומאמר הסבר נלווה אליו (חג החנוכה)
הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקחבנו של הרבי מונה ל"יו"ר הנהלת המוסדות"שאול כהנא12
הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקח שיגר מכתב לחסידי בעלזא בו עדכן כי גמלה בליבו ההחלטה לעמוד בראשות הנהלת מרכז מוסדות חסידי בעלזא, על מנת להפריט ולהקים מחדש (אנ"ש)
הרבי מסאדיגורה: "כך תגדלו בתורה וירא"ש"הרבי מסאדיגורה: "כך תגדלו בתורה וירא"ש"שימי שפר47
האדמו"ר מסאדיגורה נשא דברים בפני בחורי ישיבת רוז'ין בבני ברק, להם הסביר מהי הדרך הנכונה עבורם כדי לזכות, ולהצליח לעלות ולצמוח במעלות התורה ויראת שמים (חסידים)
האדמו"ר מיז'ניץ נושא דבריםהרבי מויז'ניץ על האקדמיה: "גזירות היוונים"שימי שפר81
בדברים שנשא בכינוס מנהלי הסמינרים שהתקיים בבני ברק יצא האדמו"ר מויז'ניץ בחריפות נגד לימודי אקדמיה במגזר וקרא "להלחם ביוונים בני דורנו ולהינצל מציפורניהם" (אקטואליה)
בחסידות דעעש ציינו את הילולת הרבי זצ"לבחסידות דעעש ציינו את הילולת הרבי זצ"לשימי שפר1
בחצר הקודש דעעש ציינו את הילולת האדמו"ר בעל ה'כנסת יחזקאל' מדעעש זצוק"ל. האדמו"ר ערך את שולחנו, במהלכו נשא דברי תורה לזכרו של בעל ההילולא, ולאחר מכן אף ערך 'לחיים' לחסידים (חסידים)
ווירטואלית: התוועדות י"ט כסלו בכפר חב"דווירטואלית: התוועדות י"ט כסלו בכפר חב"דכיכר השבת2
ההתוועדות המרכזית לציון חג הגאולה בכפר חב"ד, נערכה השנה עם מיעוט משתתפים פיזית בשל הגבלות הקורונה, אך בהשתתפות אלפים שצפו בשידור חי מכל רחבי העולם (אנ"ש)
רח"צ מייזליש וקהילתו ציינו את 'יום ההצלה'רח"צ מייזליש וקהילתו ציינו את 'יום ההצלה'שימי שפר22
כך ציינו חסידי סאטמר בבני ברק את 'יום ההצלה' של האדמו"ר בעל ה'דברי יואל' זיע"א מציפורני הנאצים בשואה האיומה: סעודה, דרשות רבנים וריקוד עם רב הקהילה • תיעוד (חסידים)
האדמו"ר מגור ב'הדלקה'. ארכיוןחסידי גור יצפו במסכים ברבי - שידליק בביתושימי שפר74
האדמו"ר מגור לא ידליק השנה את נרות החנוכה בבית המדרש, במעמד ההמוני כבכל שנה עם אלפי החסידים; אלו יצפו בו מדליק בביתו, בגלל המגבלות של נגיף הקורונה (אנ"ש)
האדמו"ר מצאנז'גלאטע בקיטשע': קוד לבוש לבחורים בצאנזשימי שפר109
בצאנז יוצאים בתקנות חדשות ללבוש בחורי החסידות, זאת לאור 'דברות קודש' של הרבי • 'בקיטשע' חלק בלבד, חולצות חסידיות ואיסור למשפקיים ללא מסגרת • כל הפרטים (אנ"ש)
האדמו"רים מסאטמרהמחווה של הרבי: השתתף בהלווית הראב"דשימי שפר17
בוויליאמסבורג שבארה"ב התקיימה הלילה מסע הלווייתו של ראב"ד קהילת סאטמר (מהר"י) הגאון רבי ישראל חיים מנשה פרידמן זצ"ל • האדמו"ר, מהר"א מסאטמר, השתתף (חסידים)
שלוחים חדשים: תנופת פעילות בקלינינגרדשלוחים חדשים: תנופת פעילות בקלינינגרדכיכר השבת13
בעיר בו קבור מייסד תנועת המוסר רבי ישראל מסלנט, התמנו שלוחי חב"ד חדשים, שמיד החלו בתנופת פעילות יהודית • הרב החדש, הוא בנו של השליח הרב שייע דייטש ממוסקבה (בעולם)
בצאנז זימיגרד ציינו יארצייט לבעל ה'ביכורי חיים' זצוק"לבצאנז זימיגרד ציינו יארצייט לבעל ה'ביכורי חיים' זצוק"לשימי שפר2
אדמו"רים, רבנים וחסידים השתתפו בעריכת השולחן בחצר הקודש צאנז זימיגרד במלאות ארבע שנים להסתלקותו הפתאומית של האדמו"ר העל ה'ביכורי חיים' זצוק"ל (חסידים)
הרבי מפיטסבורג ביקר בבית הרבי מאשלגהרבי מפיטסבורג ביקר בבית הרבי מאשלגשימי שפר2
האדמו"ר מפיטסבורג הגיע לביקור מיוחד במעונו של האדמו"ר מאשלג בבני ברק, זאת במסגרת המסע בבבתי האדמו"רים והרבנים לאחר שהוכתר לממלא מקום אביו זצוק"ל (חסידים)
הרבי מסאדיגורה בש"ב לבת ר"י זוועהילהרבי מסאדיגורה בש"ב לבת ר"י זוועהילשימי שפר19
האדמו"ר מסאדיגורה השתתף בסוף השבוע בשמחת השבע ברכות לבת ראש ישיבת זוועהיל הגאון רבי שמואל דוד גולדמן, עם החתן, בן רבי אהרן אוירבאך, נכד הגר"מ אוירבאך (חסידים)
י"ט כסלו בביהמ"ד של הגרי"מ מורגנשטרןי"ט כסלו בביהמ"ד של הגרי"מ מורגנשטרןשימי שפר8
חסידים וקהל רב השתתפו בסעודת מלווה מלכה מיוחדת לציון י"ט כסלו, יום הילולת הרה"ק המגיד ממעזריטש זיע"א, בבית מדרשו של המקובל הגאון רבי יצחק מאיר מורגנשטרן (חסידים)
ביאלה-ב"ב חגגו את סיום מסכת נזיר • תיעודביאלה-ב"ב חגגו את סיום מסכת נזיר • תיעודשימי שפר8
מעמד כבוד התורה וסיום מסכת נזיר נערך בחצר הקודש ביאלה-ב"ב בראשות האדמו"ר ובהשתתפות החסידים. הרבי נשא דברי חיזוק וערך 'לחיים' למשתתפים שהסבו לסעודה של מצווה. (חסידים)
ציון המגיד ממעזריטשכשר' אברהם המלאך ראה את המגיד בהקיץהרב אהרן ראובן2
"ושאלתי את רבי אברהם המלאך אם הוא רואה את אביו, המגיד הגדול ממעזרטש לאחר שהסתלק מהעולם, ואמר: הן! ושאלתי אותו, האם הוא רואה אותו בחלום או בהקיץ?" (סיפור למוצ"ש)
הילולת המגיד: כך התקרב - וקירב לחסידותהילולת המגיד: כך התקרב - וקירב לחסידותורד שאלתיאל1
בשבת נציין את יומא דהילולא של המגיד ממעזריטש, ממשיך דרכו של הבעל שם טוב בהנהגת החסידות • מאמר מקיף עם סיפורים על התקרבותו ועל תלמידיו, וליקוטים מתורותיו (חסידי)
תיעוד: הרבי ממעז'יבוז ערך שבע ברכות לבן האדמו"ר מראחובתיעוד: הרבי ממעז'יבוז ערך שבע ברכות לבן האדמו"ר מראחובשימי שפר11
אדמו"רים וחסידים השתתפו בשמחת השבע ברכות שערך הרבי ממעזי'בוז לאדמו"ר מראחוב, לרגל שמחת נישואי בנו. השמחה התקיימה באופן מצומצם, ולאחר הסעודה החגיגית רקדו האדמו"רים בצוותא יחד עם החתן (אנ"ש)
בלייב: הרב עידו וובר בהתוועדות י"ט כסליובלייב: הרב עידו וובר בהתוועדות י"ט כסליוכיכר השבת2
המשפיע החב"די הרב עידו וובר, בהתוועדות מיוחדת לרגל י"ט כסליו שיחול בשבת קודש, עם דברי תורה וניגוני חב"ד. הצטרפו וצפו בשידור החי (חסידים ואנ"ש)
עדות: כשרֶבּ ירוחם התהלך בלילה וחזר תניאעדות: כשרֶבּ ירוחם התהלך בלילה וחזר תניאכיכר השבת8
"בין החדר שבו ישנתי לחדרו של רֶבּ ירוחם הפריד קיר עץ דק. הייתי שומע בלילה איך הוא הולך בחדר, הלוך וחזור, וחוזר תניא. כן, תניא!", סיפר הרב יהודה-לייב פראנק לנכדיו (חסידים)
אדמו"רים ורבנים בשמחת החתונה לבת ראש ישיבת זוועהילאדמו"רים ורבנים בשמחת החתונה לבת ראש ישיבת זוועהילשימי שפר5
אדמו"רים, רבנים וחסידים רבים השתתפו בשמחת החתונה הגדולה לבת ראש ישיבת זוועהיל הגאון רבי שמואל גולדמן, עם בן הגאון רבי אהרן אוירבאך (חסידים ואנ"ש)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
מענדל ראטה
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
י"ח בטבת תשפא24
ראשי 'אגודה'
יענקלה - ביתר
בקשה אחת: תשתקו! // יענקלה פון ביתר
ט"ז בטבת תשפא25