גלריה: טיש פורים בחצר לעלובגלריה: טיש פורים בחצר לעלובצילום: משה הולצמן33
מאות חסידים, ידידים, ותושבי העיר בית שמש התקבצו כמדי שנה לטיש פורים המרכזי בעיר, בעריכת כ"ק האדמו"ר מלעלוב שנמשך שעות ארוכות • הצלם משה הולצמן תיעד (חסידים)
מה חיפשו סוכני ה-FBI אצל מהר"א מסאטמר?דרמה בסאטמר: הרבי מבוקש ב-FBIישראל כהן10
סוכני FBI פרצו לביה"כ בוויליאמסבורג כשהם מחפשים את ה"גראנד ראביי אהרון טייטלבום" • לאחר בדיקה הוברר - הפלג השני בסאטמר, הלשין הלשנה נוראה על האדמו"ר (חסידים)
האדמו"ר בירך את הרבי מדושינסקיהאדמו"ר בירך את הרבי מדושינסקיישראל כהן1
לרגל חתונת בנו של האדמו"ר מדושינסקי, עלה האדמו"ר מסקווירא למעונו בבורו פארק, ובירך אותו. השניים עסקו בהנהגה חסידית ובדברי תורה במשך למעלה משעה. צפו בגלריה (עולם)
ומי זכה בהגרלה? הנגיד שנרצחומי זכה בהגרלה? הנגיד שנרצחישראל כהן2
שלושה חודשים לאחר שנחטף ונרצח זכה הנגיד מנחם שטארק ז"ל בסכום של 18 אלף דולרים בהגרלה שנערכה ע"י קרן עזרת חתנים בבאבוב. הזכייה תועבר למשפחה (חסידים)
הרב ברלנד ביקש והחסידים התפללוהרב ברלנד ביקש והחסידים התפללושאול כהנא4
הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', ביקש וחסידיו נענו וערכו תפילה מיוחדת בכותל המערבי לביטול גזירת הגיוס ותפילה לשובו של רבם הנערץ לארץ מזימבבואה. צפו (חסידים)
הרב גרוס בקבר הסבאבלעדי: התפילה בקבר סביו של לפידישראל כהן19
גאב"ד 'חניכי הישיבות' הגאון רבי מרדכי גרוס ערך מסע מיוחד בקברו של הגאון רבי שמעלקא קליין זצ"ל, סביו של יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד לביטול רוע גזירת הגיוס • תיעוד בלעדי (חרדים)
האזינו: הרב ברלנד על החשדות נגדוהאזינו: הרב ברלנד על החשדות נגדונחמן שטרנהרץ22
הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', מתייחס לראשונה לחשדות נגדו שבגינן נאלץ לעזוב את הארץ, ואומר: "משמיצים את הרב כי הם רוצים לקרר את תנועת התשובה" (חסידים)
שבר בחב"ד: אסון רודף אסוןשבר בחב"ד: אסון רודף אסוןצביקה גרוניך5
מחר, יום חמישי, תיערך עצרת זעקה בכפר חב"ד בעקבות שרשרת האסונות הפוקדת את החסידות. הבוקר, נפטר הרב מרדכי גל ז"ל, שימש כשליח חב"ד בעיר רמת גן (חרדים, ארץ)
האדמו"ר מתולדות אהרןחרף הלחצים: הרבי לא קרא להצביעשאול כהנא4
לחצים אדירים הופעלו על חסידות תולדות אהרן בכדי שהאדמו"ר יורה לפחות לנשות החסידות לקחת חלק בבחירות בבית שמש. למרות מאמצי העסקנים החרדים הרבי סירב לבקשה (חסידים)
האדמו"ר מלעלוב בדרכו לקלפילראשונה בחייו: הרבי מלעלוב הצביעיוסי נכטיגל7
היסטוריה בבית שמש: לראשונה בחייו, הרבי מלעלוב השתתף בבחירות והצביע לראשות העיר בית שמש עבור משה אבוטבול, האדמו"ר הגיע אל הקלפי מלווה באבוטבול (חסידים,ארץ)
תיעוד: נישואי בן הרבי מדושינסקיאתיעוד: נישואי בן הרבי מדושינסקיאישראל כהן2
בארה"ב נערכה שמחת נישואי בן כ"ק האדמו"ר מדושינסקיא עם הכלה בת הרב יעקב פלדמן ראש קהל 'צמח צדיק' ויז'ניץ בורו פארק ונכדת הנגיד הרב חיים משה פלדמן מלונדון (חסידים)
תיעוד: טיש יארצייט בנדבורנהתיעוד: טיש יארצייט בנדבורנהשאול כהנא1
מאות השתתפו בטיש יארצייט לאדמו"ר בעל 'הבאר יעקב' מנדבורנה זצ"ל שנערך אמש אצל בנו האדמו"ר מנדבורנה בהיכל השאטער הגדול בקרית נדבורנה בבני ברק• תמונות (חסידים)
האחים לבית סאטמר. המהר"י והמהר"אהרבי נגד אחיו: "חי מלעשות הפוך"ישראל כהן25
האדמו"ר מסאטמר המנהיג את פלג המהר"א, תוקף ברמזים עבים את אחיו המהר"י המחרים את עצרת ההמונים נגד הגיוס: "חי מלהפריך ולעשות הפוך מהשני". האזינו (חסידים, חרדים)
"ריקוד הגיוס" של האדמו"ר מויז'ניץ"ריקוד הגיוס" של האדמו"ר מויז'ניץישראל כהן3
לאחר שהצהירו בצורה חד משמעית כי לא יכנעו להצעות פשרה של השלטונות בנושאי הגיוס, רקדו האדמו"רים מויז'ניץ וסלונים לצלילי השיר "ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה". צפו (חסידים)
המהר"א מסאטמרסאטמר מאיימת: לא נשתתף בעצרתישראל כהן2
פלג המהר"א מסאטמר הודיע כי לא יקח חלק בעצרת ההמונים החרדית במנהטן אם מכתב ה"קול קורא" עליו חתומים הרבנים לא ישונה לנוסח אותו דורש האדמו"ר מסאטמר (חסידים)
צפו: הרבי מויז'ניץ  בביקור בנדבורנהצפו: הרבי מויז'ניץ בביקור בנדבורנהישראל כהן2
האדמו"ר מויז'ניץ הגיע בצהריים לביקור במעונו של האדמו"ר מנדבורנהף לאחל מזל-טוב לרגל שמחת החתונה לבת האדמו"ר מנדבורנה שנערכה לפני כשלושה שבועות. צפו (חסידים)
גלריה: שמחת אירוסין בסאטמרגלריה: שמחת אירוסין בסאטמרישראל כהן
אלפי חסידים השתתפו במוצאי השבת בשמחת אירוסי נכדת האדמו"ר מהרי"י מסאטמר בבית המדרש הגדול של החסידות בויליאמסבורג. אורח מיוחד: האדמו"ר מדושינסקיא (חסידים)
האדמו"ר מויז'ניץ נגד "הבית היהודי"האדמו"ר מויז'ניץ נגד "הבית היהודי"ישראל כהן14
במהלך סעודת ראש חודש שסעד בי-ם, הביע האדמו"ר מויז'ניץ תמיהה על שמה של מפלגת "הבית היהודי". "מטרתם היא לפגוע ביהודים" אמר האדמו"ר וקישר בין פורים להיום (חסידים)
סמי שמעון ז"ל9.8 מליון דולר מסמי שמעון - לצאנזישראל כהן
לאחר מאבק ארוך בבית המשפט, חלה פריצת דרך במגעים בין יורשיו של סמי שמעון וחסידות צאנז. מעזבונו של שמעון, יועבר סכום של 9,8 מיליון דולר לבית היתומים של חסידי צאנז (ארץ)
צפו: הסיקריקים מחו נגד אדמו"ריםצפו: הסיקריקים מחו נגד אדמו"ריםישראל כהן5
קומץ מקבוצת הסיקריקים ניצלו את שמחת האירוסין לנכדת האדמו"ר מהרי"י מסאטמר, וערכו הפגנה מול בית המדרש נגד האדמו"ר ונגד הרבי מדושינסקיא עד שסולקו (חסידים)
סלון יופי הפך לבמה של הרבי מויז'ניץסלון יופי הפך לבמה של הרבי מויז'ניץישראל כהן
חסידיו של האדמו"ר מויז'ניץ, מצאו עבורו מקום נוח לצפייה בקהל הרב שהשתתף בעצרת. אלא, שהמרפסת שכנה מעל ל"סלון יופי". לצורך כך, כוסה שילוט סלון היופי בשילוט מחאתי (חרדים)
האדמו"ר מויז'ניץהרבי: לא בא לעצרת? אינך ירא וחרדישראל כהן5
במהלך טיש סעודה שלישית, אמר הרבי מויז'ניץ לחסידיו כי חובה על כל "הירא והחרד" לקחת חלק בעצרת ההמונים ביום ראשון. הבטיח: כל המורדים במלכות שמים יקבלו "שכר" (חסידים)
האדמו"ר מויז'ניץ במסדרונות בית החוליםתיעוד: הרבי מויז'ניץ בתל השומרישראל כהן2
כ"ק האדמו"ר מויזניץ ביקר את הבחור ישראל אסקל הנמצא במצב אנוש ומאושפז בבית החולים 'שיבא' תל השומר בשל הסתבכות של מחלת השפעת ונועד עם הצוות הרפואי (בארץ)
צפו: ריקוד האחדות של האדמו"ריםצפו: ריקוד האחדות של האדמו"ריםשאול כהנא6
ארבעת הגיסים התיישבו אמש לסעודה חגיגית לרגל שבע ברכות לראשונה מזה 30 שנה ועוררו התרגשות • בשיאה של האחדות: ריקוד משותף של שלושת האדמו"רים • צפו (חסידים)
האדמו"ר מסאדיגוראהאדמו"ר שנפגש בחשאי עם בנטצביקה גרוניך7
למרות הקרע, מתנהל לו ערוץ חשאי בין אדמו"רים ליו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט באשר לחוק הגיוס. לפני כשבועיים נפגש הרבי מסאדיגורא עם בנט ברעננה (חרדים, בארץ)
הפיוס: ארבעת הגיסים בשולחן אחדהפיוס: ארבעת הגיסים בשולחן אחדשאול כהנא10
ארבעת הגיסים, בניו וחתניו של בעל הישועות משה מויז'ניץ ובהם האדמו"רים בעלזא, סאטמר וויז'ניץ, התיישבו לסעודה חגיגית לראשונה מזה קרוב ל-30 שנה. החסידים מתרגשים (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook