20 הרגעים..  2019 הדג..  30 הזמרים  huxh byhc
הסליחות הראשונות בחצר הקודש בעלזאהסליחות הראשונות בחצר הקודש בעלזאשימי שפר5
אלפי חסידי בעלזא מכל רחבי הארץ התייצבו אמש (ראשון) לפנות בוקר בבית המדרש המרכזי של החסידות בירושלים לאמירת הסליחות הראשונות בראשות האדמו"ר. צפו (חסידים)
מזל טוב: האדמו"ר מסאטמר אירס נכד נוסףמזל טוב: האדמו"ר מסאטמר אירס נכד נוסףשימי שפר
שמחה גדולה הלילה בחסידות סאטמר לאחר שנכדו של האדמו"ר התארס הלילה, פחות משבועיים מאירוסיו של אחיו הגדול. שמחות הוורט נחגגה במעונו של האדמו"ר (חסידים)
האדמו"ר מצאנזמדוע האדמו"ר מצאנז פרץ בבכי? • האזינויענקי כץ21
אחרי דרשת התעוררות ומוסר של שעה, פרץ הרבי בבכי תמרורים ודיבר על שונאי הדת המצהירים בריש גלי על רצונם שכל מטרתם לעקור מבני ישראל את יהדותם ואמונתם (חרדים)
בסערט ויז'ניץ ערכו מעמד הכנסת ספר תורהבסערט ויז'ניץ ערכו מעמד הכנסת ספר תורהשימי שפר2
מעמד הכנסת ספר תורה מרכזי נערך בבית המדרש המרכזי של חסידי סערט ויז'ניץ בעיר בני ברק. לאחר מעמד כתיבת האותיות יצאו החסידים לתהלוכה חגיגית ברחובה של עיר (חסידים)
הבחורים השקדנים יילכו עם 'שווארצע זאקן'הבחורים השקדנים יילכו עם 'שווארצע זאקן'שימי שפר35
האדמו"ר מויז'ניץ הפתיע בהוראה על תגמול מיוחד לבחורים שיעמדו ב'תקנות' המיוחדות. כעת, מצפים בחסידות כי אחוז ומספר הבחורים השקדנים - יעלה בצורה משמעותית (חסידים)
שמחת השבע ברכות בחצר הקודש קרעטשניףשמחת השבע ברכות בחצר הקודש קרעטשניףשימי שפר
בשמחת השבע ברכות לנכדת האדמו"ר השתתפו אדמו"רים ורבנים וקהל חסידי קרעטשניף בבני ברק. האדמו"ר ממכנובקא בעלזא שהגיע להשתתף בשמחה ערך מעמד 'לחיים' קצר (חסידים)
האדמו"ר מביאלה ב"ב בסעודה שלישית ו'הבדלה'האדמו"ר מביאלה ב"ב בסעודה שלישית ו'הבדלה'שימי שפר
רבים נהרו השבת לבית מדרשו של האדמו"ר מביאלה ב"ב ששהה השבת בקרב חסידיו בעיר ביתר עילית. האדמו"ר ערך את שולחנו בסעודה שלישית ולאחר מכן ערך הבדלה (חסידים)
האדמו"ר מזוטשקא הגיע לחיפה, וחיזק את הבחוריםהאדמו"ר מזוטשקא הגיע לחיפה, וחיזק את הבחוריםשימי שפר
האדמו"ר מזוטשקא הגיע לישיבת 'דרכי נועם' בחיפה לכבוד הימים הנוראים. במהלך הביקור חיזק את הבחורים בדברי כיבושין לכבוד יום הדין ואף ערך מעמד 'לחיים' מיוחד (חסידים)
הנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תבוא"הנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תבוא"שימי שפר
שבת שבע ברכות באמשינוב, שמחה בבאבוב ושבת התאחדות של חסידי זוועהיל באתרא קדישא מירון. 'כיכר השבת' מגיש את הנעשה בחצרות הקודש בשבת קודש פרשת כי תבוא (אנ"ש)
הילולת הגאב"ד ר' משה אריה פריינד זצוק"להילולת הגאב"ד ר' משה אריה פריינד זצוק"לשימי שפר
בירושלים מציינים את יום פטירת הגאב"ד. עוד בצעירותו היה ידוע בגאונותו ובהתמדתו בתורה. במהלך השואה איבד את רעייתו ו-8 ילדיו. בארה"ק הקים מוסדות וישיבות לתפארת ההולכים בשיטה הקנאית (חסידים)
החסידים שחטו את הכבש לכבוד ראש השנההחסידים שחטו את הכבש לכבוד ראש השנהדוד הכהן7
כבש אותו קיבל האדמו"ר מפינסק קרלין מהאדמו"ר מצאנז, בעת ששימש ככהן במעמד פדיון פטר חמור, נשחט היום לעיני חסידיו, ויעלה על שולחנו באמירת 'ולא לזנב' בליל ר"ה (אנ"ש)
האדמו"ר מגור מנחם את בן דודובנו האלמן של בעל ה'פני מנחם' - מתארסשימי שפר3
שמחה גדולה בחסידות גור לאחר שבנו של האדמו"ר בעל ה'פני מנחם' מגור זצוק"ל צפוי להתארס הערב, כשנה וחצי לאחר שהתאלמן. כל הפרטים על השידוך המרגש (חסידים)
הבחורים הגישו 'מתנה' לאדמו"ר מזוועהילהבחורים הגישו 'מתנה' לאדמו"ר מזוועהילשימי שפר2
שמחת השבע ברכות התקיימה בהשתתפות בחורי החסידות, שגישו לרבי מתנה מיוחדת: לימוד 1099 שעות ברציפות. האדמו"ר שיבח את הבחורים על שקידתם • תיעוד (חסידים)
זקן אדמו"רי רוז'ין חייג והוציא את החסיד לקלפיזקן אדמו"רי רוז'ין חייג והוציא את החסיד לקלפישימי שפר5
האדמו"ר מקאפיטשניץ שכנע את אחד מחסידיו בשיחת טלפון לצאת ולהשתתף בבחירות. מוקדם יותר היום, הגיע האדמו"ר לתפילה בקבר הרשב"י להצלחת מערכת הבחירות (חסידים)
האדמו"ר הצביע תוך שירת "והיא שעמדה"האדמו"ר הצביע תוך שירת "והיא שעמדה"שימי שפר7
האדמו"ר מויז'ניץ הצביע, נשא תפילה חרישית ופתח בשירה עם חסידיו. משם המשיך לביקור במטה הבחירות של אגודת ישראל, שם שמע את נתוני ההצבעה במגזר החסידי (חסידים)
מי זייף את חתימתו של ראש ישיבת טשעבין?מי זייף את חתימתו של ראש ישיבת טשעבין?שאול כהנא8
הרב יוסף משה שניאורסון, פרסם מכתב הבהרה בכתב ידו לאחר שהיו שזייפו את חתימתו כביכול אסור להשתתף בבחירות. "הצבעתי, וזירזתי לכך את בחורי הישיבה" (חסידים)
לראשונה: האדמו"ר מבעלזא הצביע בקלפילראשונה: האדמו"ר מבעלזא הצביע בקלפישימי שפר17
בשל ההסתה: לאחר שנמנע מאז ומעולם להצביע בעצמו כפי שנהג דודו ר' אהרן מבעלזא זיע"א, הגיע הפעם האדמו"ר מבעלזא בעצמו לקלפי והצביע בבחירות לכנסת. צפו (חסידים)
בשל אחוזי ההצבעה: לחץ במטות החסידויותבשל אחוזי ההצבעה: לחץ במטות החסידויותשימי שפר6
אחוז ההצבעה הגבוה יחסית למערכות הבחירות הקודמות מכניס ללחץ את מטות החסידויות השונות שיוצאים בקריאה לחסידים לגשת כמה שיותר מוקדם לקלפיות להצביע (חסידים)
האדמו"ר מאטמרהרבי מסאטמר תקף את תעמולת 'אגודה'כיכר השבת24
האדמו"ר מסאטמר נשא דרשה חריפה נגד ההשתתפות בבחירות לכנסת, בישראל, ותקף את 'אגודת ישראל' ואת אותם שבעבר אסרו להשתתף בבחירות שינו עמדתם. האזינו (בארץ)
בגלל המחלוקת על השטח? אלימות בקרליןבגלל המחלוקת על השטח? אלימות בקרליןשאול כהנא13
נערי שוליים תקפו חסיד קרלין בתוך בית הכנסת של החסידות בירושלים, ככל הנראה כחלק מהסכסוך על השטח ברחוב שמואל הנביא, בין החסידים לתושבים בשכונה (חסידים, בארץ)
צפו בווידאו: ר' מיילך בידרמן הקפיץ את מירוןצפו בווידאו: ר' מיילך בידרמן הקפיץ את מירוןשימי שפר2
לאחר שבת חיזוק לאברכים תושבי בית שמש, ערך המשפיע החסידי ר' מיילך בידרמן מעמד 'הדלקה' מרכזי בשעת לילה מאוחרת. לפני ההדלקה נשא דברי חיזוק והתעוררות (חסידים)
שמחה בסאטמר: נכדו של האדמו"ר התארסשמחה בסאטמר: נכדו של האדמו"ר התארסשימי שפר1
יואל טייטלבוים, בנו של אב"ד סאטמר בירושלים הגאון רבי חיים צבי טייטלבוים, התארס סמוך לכניסת השבת עם נכדת האדמו"ר ממעליץ • צפו בתיעוד וידאו וגלריה (חדשות חסידים)
רבי מיילך בידרמן במירון.מהנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תצא"שימי שפר
אדמו"רים ומשפיעים בקברו של רשב"י במירון, האדמו"ר מקאסוב ויז'ניץ - בקרעטשניף, ושבת התאחדות של חסידי דושינסקיא בלונדון. 'כיכר' מגיש את הנעשה בשבת זו (חרדים)
הציור שמיוחס לרבי מפשיסחאי"ב אלול: רבי שמחה בונים מפשיסחא זיע"אשימי שפר
בקהילות רבות מציינים את תאריך י"ב אלול, יום ה'יארצייט' של רבי שמחה בונים מפשיסחה, מגדולי מורי הדרך של החסידות, וממשיך דרכו של 'היהודי הקדוש' מפשיסחה (חסידים ואנ"ש)
האדמו"ר מלעלוב הקפיץ את חסידיו בחתונההאדמו"ר מלעלוב הקפיץ את חסידיו בחתונהשימי שפר4
אדמו"רים, רבנים ומאות חסידים השתתפו אמש בחתונת נכדו בכורו של האדמו"ר מלעלוב. השמחה הסתיימה בשעת לילה מאוחרת לאחר שהאדמו"רים רקדו 'מצווה טאנץ'. צפו (חסידים)
ב'ריבניץ' ערכו קביעת מזוזה לחיידר החדשב'ריבניץ' ערכו קביעת מזוזה לחיידר החדששימי שפר
במעמד השתתפו ילדי התלמוד תורה, יחד עם צוות המחנכים וההנהלה הרוחנית. לאחר הדברים שנשא המנהל הרוחני, עברו הילדים לקבל מיני מתיקה. צפו בתיעוד (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

עדכונים
כיכר facebook
בעל ה'ויואל משה' זיע"א
שמעון קאהן
המהפכה של הרבי מסאטמר // טור מיוחד
כ"ו באב תשעט9
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
שרי ברינר שיפמן
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
ט"ו באייר תשעט45
יוחנן בלייך
יוחנן בלייך
הבעש"ט גאה באדמו"ר ממעז'יבוז' // דעה
כ"ה בטבת תשעט74