פרוש ואייכלרהמאבק באגודה: פרוש ואייכלר רוצים בוררותיוני גבאי23
לאור חוסר ההסכמות הפנימי במפלגת אגודת ישראל, על סידור המקומות לכנסת הבאה, חברי הכנסת פרוש ואייכלר, דורשים להתחיל בהליך בוררות, "כמו שנהוג אצל יראי שמיים" (חרדים)
הרבי מליובאוויטש, ארווין שרדינגרהסטודנט של ארווין שרדינגר: הרבי מלובביץ'חיה כהן52
לפני שהרבי הפך למנהיג השביעי של חסידות חב"ד, הוא התגורר בברלין. ספר על תקופה זו חושף קשר מפתיע בין הרבי להוגה הניסוי המפורסם "החתול של שרדינגר" (חסידים)
הרה"צ רבי אברהם הלברשטאםבנו ה-3 של הרבי מצאנז הוכתר לרב בטבריהשימי שפר11
הגר"א הלברשטאם, אחד מבניו הדומיננטיים של הרבי מצאנז, בישיבה לצעירים בה הוא משמש כ'משפיע' בפרט ובקרב החסידים בכלל, יכהן כבר בקרוב כרב הקהילה בטבריה (אנ"ש)
האדמו"ר מויז'ניץהרבי: ''שוואנצונעס' - לא למקום בעייתי'שימי שפר40
ארבעה מתלמידי ישיבת ויז'ניץ החשודים במעורבות בתקיפת השוטרים בסוף השבוע הסגירו את עצמם בתחנת המשטרה; רבם הזהיר את חסידיו מפני מעשים דומים בעתיד (חרדים ארץ)
רבי דוד נבהל: אש גדולה יצאה מתוך התנוררבי דוד נבהל: אש גדולה יצאה מתוך התנורהרב אהרן ראובן1
בחצות הלילה התעורר רבי דוד, וראה אור גדול תחת התנור, והיה סבור שהקורות שסביב התנור בוערות, ושתיכף תפרוץ שריפה גדולה. בצעקותיו, העיר את בני הבית (סיפור למוצ"ש)
צאנז ותו"א: החתונה - במתכונת מצומצמתצאנז ותו"א: החתונה - במתכונת מצומצמתשימי שפר17
לאחר סערת החתונה בחסידות דאראג, הודיעו בחסידות צאנז כי שמחת החתונה של נכד האדמו"ר עם נכדת האדמו"ר מתולדות אהרן - תתקיים במתכונת מצומצמת בלבד (חסידים)
שמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר מדעעששמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר מדעעששימי שפר9
בצל התפשטות מגיפת הקורונה נערכה שמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר מדעעש קרית יואל, בן לבנו הרב ישראל פאנעט, בהשתתפות בני המשפחה; צפו בתיעוד (חסידים)
כך ציינו ב'משכנות הרועים' את ה'יארצייט'כך ציינו ב'משכנות הרועים' את ה'יארצייט'שימי שפר10
בחצר הקודש משכנות הרועים התאספו החסידים בביהמ"ד לציון 19 שנים לפטירת אביו של האדמו"ר, במהלכו חולקו תעודות לבחורים שהתחייבו להתנזר מענייני טכנולוגיה (חסידים)
בחורי סאטמר בביקור אצל הגרי"מ שכטרבחורי סאטמר בביקור אצל הגרי"מ שכטרשימי שפר2
בחורי ישיבת סאטמאר הגיעו לביקור מיוחד במעונו של הרה"צ רבי יעקב מאיר שכטר, מרבני חסידות ברסלב, שם הם קיבלו מתנה מיוחדת בהוקרה להצטיינותם בלימוד; תיעוד (חסידים)
מארגן החתונה ייחקר בחשד להפצת מחלהמארגן החתונה ייחקר בחשד להפצת מחלהקובי רוזן61
המשטרה הודיעה כי מארגן החתונה ההמונית בחסידות 'דאראג' בבני ברק הוזמן לחקירה בחשד להפצת מחלה • קנסות על סך 5,000 שקל נרשמו למספר מארגנים (אקטואלי)
תיעוד: שוטרים פרצו לחתונת חסידות דאראגתיעוד: שוטרים פרצו לחתונת חסידות דאראגשימי שפר ואיציק אוחנה250
לוחמי יס"מ פשטו הערב על חתונת הענק של חסידות 'דאראג' שהתקיימה בבני ברק • בחתונה השתתפו המוני חסידים • עם פשיטת המשטרה, האדמו"רים הסתגרו בחדר צדדי (אקטואלי)
בשלג הכבד, מעטים עלו לציון ה'שפת אמת'בשלג הכבד, מעטים עלו לציון ה'שפת אמת'כיכר השבת3
היום מציינים בעולם החסידי את הילולת האדמו"ר השפת אמת מגור. בלילה, עלו לציונו בעיירה גור שבפולין מספר חסידים שהצליחו להגיע למקום למרות הקורונה ומזג האוויר (חסידים)
מאמר מתורת ה'שפת אמת', ליומא דהילולהמאמר מתורת ה'שפת אמת', ליומא דהילולהורד שאלתיאל2
לכבוד יום היארצייט של האדמו"ר ה'שפת אמת' מגור, מאמר מיוחד מתורתו • "גם אחרי שהאדם חוטא, התורה יכולה לחבר ולהחזיר אותו בחזרה לטוב הנצחי ויכולה לרומם אותו" (חסידים)
בספינקא-רמת אהרן ציינו את היארצייט ה-37 שניםבספינקא-רמת אהרן ציינו את היארצייט ה-37 שניםשימי שפר3
בחצר הקודש ספינקא - רמת אהרן בבני ברק ציינו 37 שנים לפטירת אביו של האדמו"ר הרה"צ רבי יצחק אייזיק וייס, בעריכת השולחן והזכרת הנס בחזור מהלווית הבבא סאלי (ארץ)
הרבי מויז'ניץהרבי מויז'ניץ: "חוב קדוש על כולם להתחסן"שימי שפר16
במהלך עריכת שולחנו בסעודה שלישית יצא האדמו"ר מויז'ניץ בקריאה לחסידיו להמשיך באמירת 'אבינו מלכנו' ובמקביל התבטא כי "חוב קדוש על כולם להתחסן מפני הנגיף" (אנ"ש)
רבי זושא הבטיח, הרב לא הצליח לצום שבוערבי זושא הבטיח, הרב לא הצליח לצום שבועהרב אהרן ראובן
"דעו לכם, שמעתה אתם כבר לא תתענו משבת לשבת, אפילו לא פעם אחת - כל ימי חייכם!", אמר רבי זושא מאניפולי לרב, שמאז - נאלץ כל שבוע לטעום מעט • מדוע? (סיפור למוצ"ש)
תיעוד: האדמו"ר מויז'ניץ ניחם את משפחת העסקן שנפטרתיעוד: האדמו"ר מויז'ניץ ניחם את משפחת העסקן שנפטרשימי שפר18
האדמו"ר מויז'ניץ הגיע אמש לניחום אבלים בבית הרה"ח רבי אליהו יצחק לייבוביץ ז"ל, מגדולי עסקני חסידות ויז'ניץ שנפטר בתחילת השבוע לאחר שהתמוטט בפתאומיות בחצר ביתו (אנ"ש)
עצות לישועה מרבי זושא - במיוחד עבורנועצות לישועה מרבי זושא - במיוחד עבורנוורד שאלתיאל1
לרגל היארצייט של הרה"ק רבי זושא מאניפולי, מאמר מיוחד עם דברי תורתו, סיפורים וסגולות מבעל ההילולה • וגם: מהי סגולת החמין במוצאי שבת, והסיפור שמספרים לחולה (אנ"ש)
הרבי מווערצקי מסר שיחת חיזוק לבחורי ויז'ניץהרבי מווערצקי מסר שיחת חיזוק לבחורי ויז'ניץשימי שפר
האדמו"ר מווערצקי הגיע ביום חמישי שעבר להיכל ישיבת ויז'ניץ בבני ברק, שם מסר שיחת חיזוק לרגל ימי השובבי"ם. האדמו"ר דיבר אודות הימים החשובים, ולאחר מכן בירך את אנשי הצוות והבחורים (חסידים)
בחצר הקודש אוז'רוב ציינו את הילולת הרבי זצ"לבחצר הקודש אוז'רוב ציינו את הילולת הרבי זצ"לשימי שפר2
בחצר הקודש אוז'רוב בבני ברק ציינו את הילולת האדמו"ר בעל ה'אש דת' זיע"א, סבו של הרבי מאוז'רוב. האדמו"ר ערך את שולחנו כשמסכה על פניו, במהלכו הוא נשא דברים לזכרו של בעל ההילולא, ובנוסף ערך אחד החסידים סיום מסכת לעילוי נשמתו (חסידים)
קביעת מזוזות לבית מדרשו של הגרד"ח אלתרקביעת מזוזות לבית מדרשו של הגרד"ח אלתרכיכר השבת25
הגאון החסיד רבי דניאל חיים אלתר, בן האדמו"ר הפני מנחם מגור, ערך היום מעמד קביעת מזוזות לבית מדרשו החדש • במקביל, חזר למסור את שיעור דף היומי המפורסם (חסידים)
סאדיגורה: "למנוע השתלטות הרה"צ מש"י"סאדיגורה: "למנוע השתלטות הרה"צ מש"י"שאול כהנא58
דרישת הדיינים לדון בזבל"א נדחתה, ובהסכמת בית הדין פנו סאדיגורה לביהמ"ש למנות כונס נכסים לעמותה בירושלים תוך טענות על שימוש לא חוקי בכסף, ואי תשלום לאברכים (אנ"ש)
שבוע מהיארצייט: ציון האדמו"ר הזקן מושלגשבוע מהיארצייט: ציון האדמו"ר הזקן מושלגשאול כהנא
תיעוד לבן מהאדיטש שבאוקראינה, שם ירד שלג כבד בימים האחרונים וכל אזור הציון של האדמו"ר הזקן, בעל התניא והשו"ע, כוסה בלבן. למרות הקור - מתפללים במקום (חסידים)
מעמד התחלת כתיבת ספר תורה בבית האדמו"ר מטשאקוואמעמד התחלת כתיבת ספר תורה בבית האדמו"ר מטשאקוואשימי שפר1
אדמו"רים ורבנים השתתפו במעמד התחלת כתיבת ספר תורה לעילוי נשמת הרבנית מטשאקווא ע"ה, במלאות שנה להסתלקותה (חסידים ואנ"ש)
בני הזוג אדלסון עם הרבי מליובאוויטשהברכה של הרבי מליובאוויטש לאדלסון. צפוחנני ברייטקופף33
לפני קרוב לשלושים שנה, הגיעו הזוג אדלסון - לפני חתונתם - להתברך מפי הרבי מליובאוויטש, בחלוקת הדולרים. ד"ר מרים, ביקשה מהרבי ברכה לילד ונענתה: למה רק אחד? • צפו (TV)
האדמו"ר מויז'ניץ  התפלל אצל רשב"י; תיעודהאדמו"ר מויז'ניץ התפלל אצל רשב"י; תיעודשימי שפר3
האדמו''ר מויזניץ הגיע במהלך היום (שלישי) לתפילה בקבר רבי שמעון בר יוחאי באתרא קדישא מירון, שם נשא תפילה לישועת הכלל והפרט; צפו בתיעוד מהתפילה בציון (חסידים ואנ"ש)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
מענדל ראטה
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
י"ח בטבת תשפא23
ראשי 'אגודה'
יענקלה - ביתר
בקשה אחת: תשתקו! // יענקלה פון ביתר
ט"ז בטבת תשפא25