אביתר  אברהם פריד  איב
בברעזאן ציינו 'יארצייט' לאדמו"ר זצוק"לבברעזאן ציינו 'יארצייט' לאדמו"ר זצוק"לשימי שפר
לרגל ה'יארצייט' ערך האדמו"ר 'טיש' מיוחד בבית המדרש של חמיו האדמו"ר מטשרנוביל, בהשתתפות קהל חסידי ואוהדי ברעזאן. לאחר הדברים שנשא ערך מעמד 'לחיים' (חסידים)
אומן: בשלניות סביב השעון - וטונות בשראומן: בשלניות סביב השעון - וטונות בשרשימי שפר9
עשרות טונות של בשר ודגים, בשלניות שעומדות במטבח הענק סביב השעון ואלפים רבים של בקבוקי שתיה: כך נערכים באומן לקראת בואם של הרבבות לקברו של רבי נחמן (חסידים)
האדמו"ר, בכיר 'העדה', הובהל לביה"חהאדמו"ר, בכיר 'העדה', הובהל לביה"חשימי שפר4
האדמו"ר, העומד בראשות ועד הכשרות של 'העדה החרדית', ששכל אך לפני כחודשיים את בתו, לאחר מחלה קשה, הובל הבוקר לבית החולים • בפנים: שמו המלא, לתפילה (חסידים)
הגאב"ד בירך את התפוחים וצלוחיות הדבשהגאב"ד בירך את התפוחים וצלוחיות הדבששימי שפר2
מעמד 'ברכת התפוח ודבש' נערך במעונו של גאב"ד ה'עדה החרדית' בירושלים, הגאון רבי יצחק טוביה וייס שבירך את כל מי שיאכל בראש השנה מתפוחים אלו ומדבש זה. צפו (חרדים)
תיעוד: אלפי חסידי סאטמר באמירת סליחותתיעוד: אלפי חסידי סאטמר באמירת סליחותשימי שפר3
אלפי חסידי סאטמר (מהר"א) התייצבו לפנות בוקר בבית המדרש של החסידות בקרית יואל שבארה"ב לאמירת הסליחות הראשונות יחד עם האדמו"ר, שאף ניגש לפני העמוד (חסידים)
תיעוד: הסליחות בצאנז - אלפים, לפנות בוקרתיעוד: הסליחות בצאנז - אלפים, לפנות בוקרשימי שפר1
אלפי חסידי צאנז התייצבו לפנות בוקר בצלו של האדמו"ר לאמירת הסליחות. קודם אמירת הסליחות הוא נשא דברים בענייני השעה; לאחריהן התפללו האלפים שחרית. צפו (אנ"ש)
הסליחות הראשונות בחצר הקודש בעלזאהסליחות הראשונות בחצר הקודש בעלזאשימי שפר5
אלפי חסידי בעלזא מכל רחבי הארץ התייצבו אמש (ראשון) לפנות בוקר בבית המדרש המרכזי של החסידות בירושלים לאמירת הסליחות הראשונות בראשות האדמו"ר. צפו (חסידים)
מזל טוב: האדמו"ר מסאטמר אירס נכד נוסףמזל טוב: האדמו"ר מסאטמר אירס נכד נוסףשימי שפר
שמחה גדולה הלילה בחסידות סאטמר לאחר שנכדו של האדמו"ר התארס הלילה, פחות משבועיים מאירוסיו של אחיו הגדול. שמחות הוורט נחגגה במעונו של האדמו"ר (חסידים)
האדמו"ר מצאנזמדוע האדמו"ר מצאנז פרץ בבכי? • האזינויענקי כץ21
אחרי דרשת התעוררות ומוסר של שעה, פרץ הרבי בבכי תמרורים ודיבר על שונאי הדת המצהירים בריש גלי על רצונם שכל מטרתם לעקור מבני ישראל את יהדותם ואמונתם (חרדים)
בסערט ויז'ניץ ערכו מעמד הכנסת ספר תורהבסערט ויז'ניץ ערכו מעמד הכנסת ספר תורהשימי שפר2
מעמד הכנסת ספר תורה מרכזי נערך בבית המדרש המרכזי של חסידי סערט ויז'ניץ בעיר בני ברק. לאחר מעמד כתיבת האותיות יצאו החסידים לתהלוכה חגיגית ברחובה של עיר (חסידים)
הבחורים השקדנים יילכו עם 'שווארצע זאקן'הבחורים השקדנים יילכו עם 'שווארצע זאקן'שימי שפר35
האדמו"ר מויז'ניץ הפתיע בהוראה על תגמול מיוחד לבחורים שיעמדו ב'תקנות' המיוחדות. כעת, מצפים בחסידות כי אחוז ומספר הבחורים השקדנים - יעלה בצורה משמעותית (חסידים)
שמחת השבע ברכות בחצר הקודש קרעטשניףשמחת השבע ברכות בחצר הקודש קרעטשניףשימי שפר
בשמחת השבע ברכות לנכדת האדמו"ר השתתפו אדמו"רים ורבנים וקהל חסידי קרעטשניף בבני ברק. האדמו"ר ממכנובקא בעלזא שהגיע להשתתף בשמחה ערך מעמד 'לחיים' קצר (חסידים)
האדמו"ר מביאלה ב"ב בסעודה שלישית ו'הבדלה'האדמו"ר מביאלה ב"ב בסעודה שלישית ו'הבדלה'שימי שפר
רבים נהרו השבת לבית מדרשו של האדמו"ר מביאלה ב"ב ששהה השבת בקרב חסידיו בעיר ביתר עילית. האדמו"ר ערך את שולחנו בסעודה שלישית ולאחר מכן ערך הבדלה (חסידים)
האדמו"ר מזוטשקא הגיע לחיפה, וחיזק את הבחוריםהאדמו"ר מזוטשקא הגיע לחיפה, וחיזק את הבחוריםשימי שפר
האדמו"ר מזוטשקא הגיע לישיבת 'דרכי נועם' בחיפה לכבוד הימים הנוראים. במהלך הביקור חיזק את הבחורים בדברי כיבושין לכבוד יום הדין ואף ערך מעמד 'לחיים' מיוחד (חסידים)
הנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תבוא"הנעשה בחצרות הקודש בשבת "כי תבוא"שימי שפר
שבת שבע ברכות באמשינוב, שמחה בבאבוב ושבת התאחדות של חסידי זוועהיל באתרא קדישא מירון. 'כיכר השבת' מגיש את הנעשה בחצרות הקודש בשבת קודש פרשת כי תבוא (אנ"ש)
הילולת הגאב"ד ר' משה אריה פריינד זצוק"להילולת הגאב"ד ר' משה אריה פריינד זצוק"לשימי שפר
בירושלים מציינים את יום פטירת הגאב"ד. עוד בצעירותו היה ידוע בגאונותו ובהתמדתו בתורה. במהלך השואה איבד את רעייתו ו-8 ילדיו. בארה"ק הקים מוסדות וישיבות לתפארת ההולכים בשיטה הקנאית (חסידים)
החסידים שחטו את הכבש לכבוד ראש השנההחסידים שחטו את הכבש לכבוד ראש השנהדוד הכהן7
כבש אותו קיבל האדמו"ר מפינסק קרלין מהאדמו"ר מצאנז, בעת ששימש ככהן במעמד פדיון פטר חמור, נשחט היום לעיני חסידיו, ויעלה על שולחנו באמירת 'ולא לזנב' בליל ר"ה (אנ"ש)
האדמו"ר מגור מנחם את בן דודובנו האלמן של בעל ה'פני מנחם' - מתארסשימי שפר3
שמחה גדולה בחסידות גור לאחר שבנו של האדמו"ר בעל ה'פני מנחם' מגור זצוק"ל צפוי להתארס הערב, כשנה וחצי לאחר שהתאלמן. כל הפרטים על השידוך המרגש (חסידים)
הבחורים הגישו 'מתנה' לאדמו"ר מזוועהילהבחורים הגישו 'מתנה' לאדמו"ר מזוועהילשימי שפר2
שמחת השבע ברכות התקיימה בהשתתפות בחורי החסידות, שגישו לרבי מתנה מיוחדת: לימוד 1099 שעות ברציפות. האדמו"ר שיבח את הבחורים על שקידתם • תיעוד (חסידים)
זקן אדמו"רי רוז'ין חייג והוציא את החסיד לקלפיזקן אדמו"רי רוז'ין חייג והוציא את החסיד לקלפישימי שפר5
האדמו"ר מקאפיטשניץ שכנע את אחד מחסידיו בשיחת טלפון לצאת ולהשתתף בבחירות. מוקדם יותר היום, הגיע האדמו"ר לתפילה בקבר הרשב"י להצלחת מערכת הבחירות (חסידים)
האדמו"ר הצביע תוך שירת "והיא שעמדה"האדמו"ר הצביע תוך שירת "והיא שעמדה"שימי שפר7
האדמו"ר מויז'ניץ הצביע, נשא תפילה חרישית ופתח בשירה עם חסידיו. משם המשיך לביקור במטה הבחירות של אגודת ישראל, שם שמע את נתוני ההצבעה במגזר החסידי (חסידים)
מי זייף את חתימתו של ראש ישיבת טשעבין?מי זייף את חתימתו של ראש ישיבת טשעבין?שאול כהנא8
הרב יוסף משה שניאורסון, פרסם מכתב הבהרה בכתב ידו לאחר שהיו שזייפו את חתימתו כביכול אסור להשתתף בבחירות. "הצבעתי, וזירזתי לכך את בחורי הישיבה" (חסידים)
לראשונה: האדמו"ר מבעלזא הצביע בקלפילראשונה: האדמו"ר מבעלזא הצביע בקלפישימי שפר17
בשל ההסתה: לאחר שנמנע מאז ומעולם להצביע בעצמו כפי שנהג דודו ר' אהרן מבעלזא זיע"א, הגיע הפעם האדמו"ר מבעלזא בעצמו לקלפי והצביע בבחירות לכנסת. צפו (חסידים)
בשל אחוזי ההצבעה: לחץ במטות החסידויותבשל אחוזי ההצבעה: לחץ במטות החסידויותשימי שפר6
אחוז ההצבעה הגבוה יחסית למערכות הבחירות הקודמות מכניס ללחץ את מטות החסידויות השונות שיוצאים בקריאה לחסידים לגשת כמה שיותר מוקדם לקלפיות להצביע (חסידים)
האדמו"ר מאטמרהרבי מסאטמר תקף את תעמולת 'אגודה'כיכר השבת24
האדמו"ר מסאטמר נשא דרשה חריפה נגד ההשתתפות בבחירות לכנסת, בישראל, ותקף את 'אגודת ישראל' ואת אותם שבעבר אסרו להשתתף בבחירות שינו עמדתם. האזינו (בארץ)
בגלל המחלוקת על השטח? אלימות בקרליןבגלל המחלוקת על השטח? אלימות בקרליןשאול כהנא13
נערי שוליים תקפו חסיד קרלין בתוך בית הכנסת של החסידות בירושלים, ככל הנראה כחלק מהסכסוך על השטח ברחוב שמואל הנביא, בין החסידים לתושבים בשכונה (חסידים, בארץ)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

עדכונים
כיכר facebook
בעל ה'ויואל משה' זיע"א
שמעון קאהן
המהפכה של הרבי מסאטמר // טור מיוחד
כ"ו באב תשעט9
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
שרי ברינר שיפמן
לא אנחנו: מי באמת אשם בגזענות של חרדים?
ט"ו באייר תשעט45
יוחנן בלייך
יוחנן בלייך
הבעש"ט גאה באדמו"ר ממעז'יבוז' // דעה
כ"ה בטבת תשעט74