בן האדמו"ר מסאטמר בביקור חיזוק בארץבן האדמו"ר מסאטמר בביקור חיזוק בארץשימי שפר27
בנו של האדמו"ר מסאטמר (מהר"א) ואב"ד סיגוט, הרה"צ רבי חיים צבי טייטלבוים, שביקר בשבוע האחרון בישראל, ערך ביקורים אצל חברי קהילת חסידי סאטמר בבני ברק (חסידים)
הילולת רבי צבי, בנו יחידו של הבעל שם טובהילולת רבי צבי, בנו יחידו של הבעל שם טובורד שאלתיאל2
אחרי הסתלקות אביו, הבעל שם טוב הקדוש, מינו התלמידים את רבי צבי לממלא מקומו, אך כעבור שנה הודיע כי הוא מעביר את ההנהגה אל המגיד ממעזריטש • מדוע? (חסידים ואנ"ש)
"חיתום הדין"; הרבי ערך טיש עם 'קיטל' לבן"חיתום הדין"; הרבי ערך טיש עם 'קיטל' לבןשימי שפר13
הבגד המיוחד ל'ימים הנוראים' נלבש על ידי האדמו"ר מזוטשקא, בטיש שערך לחסידיו בחצרו שבבני ברק, בגלל היותו של 'זאת חנוכה' ליום בו 'נחתם הדין' עוד מחודש תשרי (אנ"ש)
האדמו"ר מבעלזאהרבי מבעלזא לחסידים: "זו מצווה להתחסן"שימי שפר34
חתימתו של הרבי מבעלזא מתנוססת תחת מכתב דייני בד"צ 'מחזיקי הדת' הקוראים לחסידים להתחסן מפני נגיף הקורונה. עבור מי שבקבוצת סיכון, המעשה אף מוגדר כ'מצווה' (חסידים)
חסידים בניו יורק בתקופת הקורונההרבנים החסידיים: להתחסן - "מועיל וערב"יוסי נכטיגל1
שנים עשר רבני הקהילות החסידיות המרכזיות בניו יורק חתמו על מכתב, בו הם קוראים ללכת ולהתחסן מפני נגיף הקורונה, ובכך "להציל את נפשותינו ונפשות משפחתנו וידידינו" (חרדים)
ערכאות? בית הדין סגר את "תיק סאדיגורה"ערכאות? בית הדין סגר את "תיק סאדיגורה"שימי שפר95
הרבנית מסאדיגורה הודיעה לבית הדין הרבני בפ"ת, שם הפקיד האדמו"ר זצ"ל את הצוואה כי היא אינה מסכימה לתת להם סמכות שיפוט, ולכן התיק נסגר, בדרך למשפט (חסידים)
בן האדמו"ר מצאנז בביקור חיזוק בארה"בבן האדמו"ר מצאנז בביקור חיזוק בארה"בשימי שפר4
ראש ישיבת צאנז ובנו של האדמו"ר, יצא לארצות הברית, לביקור חיזוק של קהילת חסידי צאנז, במהלכו חנך את בניין תלמוד תורה 'דרכי אבות' וערך שבת התאחדות; תיעוד (בעולם)
חנוכה תשפ"א בחצר חסידות סאסוב; תיעודחנוכה תשפ"א בחצר חסידות סאסוב; תיעודשימי שפר6
בחצר הקודש סאסוב ערך הרבי את מעמד הדלקת נר חנוכה בכל יום מימות החג לעיני חסידיו בבית מדרשו. לאחר ההדלקה נערך 'לחיים טיש' במהלכו נשא הרבי דברי תורה וחיזוק (בארץ)
הרבי מקאליב ערך 'טיש' וחילק סופגניותהרבי מקאליב ערך 'טיש' וחילק סופגניותשימי שפר
החסידים שצפו באדמו"ר כשהוא מדליק את הנר האחרון של חנוכה שרו מניגוני החג, ושמעו דברי חיזוק מהרבי שנשא דברים בעניין החשיבות של ביטחון בהקב"ה • תיעוד (חסידים)
טיש זאת חנוכה ו'יארצייט' בחסידות מעז'יבוז'טיש זאת חנוכה ו'יארצייט' בחסידות מעז'יבוז'שימי שפר7
אחרי הדלקת נר שמיני של חנוכה, ערך האדמו"ר ממעז'יבוז' טיש לכבוד היום הגדול, זאת חנוכה, ולרגל היארצייט של חותנו הרה"צ רבי מתתיהו סאפרין • צפו בתמונות (חסידים)
האדמו"ר מגור יתחסן היום נגד נגיף הקורונההאדמו"ר מגור יתחסן היום נגד נגיף הקורונהשימי שפר19
יממה אחרי שהתברר כי הרבנית חלתה בנגיף הקורונה, צפוי האדמו"ר מגור להתחסן הערב, ולעודד את חסידיו להסכים אף הם לקבל את החיסון ולמגר בעז"ה את המגיפה (חדשות אנ"ש)
צפו: שיירת הטנקים של חב"ד מסביב לארץצפו: שיירת הטנקים של חב"ד מסביב לארץכיכר השבת3
"אפשר להגיד בפה מלא שהעם רוצה משיח, הארנו את ארץ ישראל בכל ימי החנוכה", כך מסכמים בחב"ד את שיירת הטנקים שעברה בימי החנוכה בכל רחבי הארץ • צפו (חרדים)
האדמו"ר מגורהרבנית מגור נדבקה ב'קורונה'; מצבה טובשימי שפר9
הרבנית מגור, אשת האדמו"ר מגור, נדבקה בנגיף ה'קורונה', כך נודע ל'כיכר השבת'. הרבנית בת ה-80 סבלה משיעול טורדני, כעת מצבה טוב ואינה נדרשת לטיפול רפואי (חסידים)
ב'שומרי אמונים' שרפו פתילות וכתבו ס"תב'שומרי אמונים' שרפו פתילות וכתבו ס"תשימי שפר
שני אירועים צוינו בסוף השבוע האחרון בחסידות שומרי אמונים: הדלקת נר שמיני של חנוכה, ומעמד התחלת כתיבת ספר תורה לעילוי נשמתו של הרבי שנפטר מקורונה (חסידים)
חבר מועצת החכמים הגיע לישיבה החסידיתחבר מועצת החכמים הגיע לישיבה החסידיתשימי שפר
שורת רבנים ואדמו"רים ביקרו במהלך ימי החנוכה בישיבת אורייתא וחיזקו את הנוכחים. בין הדמויות שהופיעו בישיבה החסידית, בלטה זו של חבר מועצת חכמי התורה מש"ס (אנ"ש)
תיעוד: ר' מיילך בהדלקת נר שמיני של חנוכהתיעוד: ר' מיילך בהדלקת נר שמיני של חנוכהשימי שפר7
במתחם סמוך לביתו שבבני ברק, ובהשתתפות קבוצה מתלמידיו ואוהדיו, קיים המשפיע החסידי המפורסם רבי אלימלך בידרמן את מעמד הדלקת נר שמיני של חנוכה. תיעוד (חסידים)
תיעוד: טיש 'זאת חנוכה' בחצר קאפיטשניץתיעוד: טיש 'זאת חנוכה' בחצר קאפיטשניץשימי שפר4
בחסידות קאפיטשניץ ציינו בסוף השבוע את 'זאת חנוכה' בעריכת שולחנו של האדמו"ר, בבית המדרש שבשכונת עזרת תורה בירושלים • צפו בתיעוד ווידאו וגלריה מהמעמד (חסידים)
תיעוד מסכם: 'טיש' זאת חנוכה בחצר הקודש סאדיגורהתיעוד מסכם: 'טיש' זאת חנוכה בחצר הקודש סאדיגורהשימי שפר19
המונים השתתפו אמש במעמד הדלקת נר שמיני של 'זאת חנוכה' בחצר הקודש סאדיגורה, במרכז החסידות בבני ברק. האדמו"ר ערך טיש ונשא דברים בפני החסידים (חסידים ואנ"ש)
בעליה לתורההאדמו"ר שעלה מארה"ב חיזק את בחורי הישיבהשימי שפר2
האדמו"ר מסקולען-י-ם שקבע את משכנו בירושלים הגיע לביקור מיוחד במכינה לישיבה קטנה 'דרכי חיים' -צאנז, שם התפלל את תפילת שחרית יחד עם הבחורים (חסידים ואנ"ש)
תיעוד: גאב"ד העדה בהדלקת נר שמיני של חנוכהתיעוד: גאב"ד העדה בהדלקת נר שמיני של חנוכהשימי שפר2
גאב"ד העדה החרדית הגאון רבי יצחק טוביה וייס הדליק הערב את נר שמיני של חנוכה בהשתתפות בני ביתו ותלמידיו במעונו ברחוב גבעת משה בירושלים (חסידים ואנ"ש)
בהשתתפות האדמו"רים: הרבי מקליוולנד הדליק נרות חנוכהבהשתתפות האדמו"רים: הרבי מקליוולנד הדליק נרות חנוכהשימי שפר1
האדמו"ר מקליוולנד ערך אמש את מעמד הדלקת נרות חנוכה בבית מדרשו בעיר ביתר עילית בהשתתפות החסידים ובהשתתפות האדמו"רים מרימנוב, קעכניא, אוסטרובצה, המשפיע רבי משה ווינבאך, ורבני העיר (אנ"ש)
האדמו"ר מסאטמרהאדמו"ר ידבר במהלך טיש שיערוך בנו בב"בשימי שפר7
בצל המאבק על המוסדות בבני ברק, בחסידות סאטמר גוברת הדריכות לקראת דרשתו ונאומו של האדמו"ר שצפוי להימסר הערב עבור חברי הקהילה בבני ברק, לרגל זאת חנוכה (אנ"ש)
החנוכיה הגדולה בעולם: לזכר מתי הקורונההחנוכיה הגדולה בעולם: לזכר מתי הקורונהכיכר השבת1
מנהטן: הדלקת המנורה הגדולה בעולם הוקדשה לכבודם של 30,000 נפטרי הקורונה בניו-יורק. סגירת מעגל: מדליק המנורה – בנו של מתכנן המנורה, האמן יעקב אגם (חדשות)
הרבי מדאראג בהדלקת נר שביעי של חנוכההרבי מדאראג בהדלקת נר שביעי של חנוכהשימי שפר1
בחצר הקודש דאראג בבני ברק נערך מעמד הדלקת נר שביעי של חנוכה בראשות הרבי ובהשתתפות החסידים • האדמו"ר הכין את הפתילות במשך שעה ארוכה • צפו בתיעוד (חסידים)
הרבי מאשלג תקף את הניסיון ללמד ליב"ההרבי מאשלג תקף את הניסיון ללמד ליב"השימי שפר19
קהל חסידי ואוהדי בית אשלג השתתפו במעמד הדלקת נר שביעי בראשות האדמו"ר. לאחר מכן, במעמד ה'טיש' תקף הרבי את הניסיון להכניס לימודי ליב"ה במוסדות החינוך (בארץ)
האדמו"ר הדליק בבית וערך 'טיש' בביהמ"דהאדמו"ר הדליק בבית וערך 'טיש' בביהמ"דשימי שפר
בחצר הקודש סטראפקוב ערך הרבי את מעמד הדלקת נרות חנוכה בביתו, בסמוך לגשר המיתרים, ולאחר מכן הגיע לבית מדרשו במאה שערים, שם ערך את שולחנו; תיעוד (חסידים)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
מענדל ראטה
כשחסיד סאטמר למד חסידות עם החב"דניק
י"ח בטבת תשפא23
ראשי 'אגודה'
יענקלה - ביתר
בקשה אחת: תשתקו! // יענקלה פון ביתר
ט"ז בטבת תשפא25