אאא

כתב אישום נגד האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו: היועץ המשפטי לממשלה החליט בימים האחרונים להגיש כתב אישום נגד האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו בגין עבירות של מתן שוחד לתנ"צ אפרים ברכה, בסכום של כארבע מאות אלף שקלים, הצעת שוחד בסכום דומה נוסף, וכן בעבירות של שיבוש מהלכי משפט.

ל"כיכר השבת" נודע כי השופט שמונה לטפל בתיק הוא סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט עודד מודריק.

לדברי משרד המשפטים, כתב האישום נגד הרב פינטו יוגש במסגרת הסכם שנחתם עם הרב, בו נקבע כי הרב יודה ויורשע בכל עובדות כתב האישום.

בנוסף, הרב התחייב בהסכם לשתף פעולה בכל הנוגע לחקירת ניצב מנשה ארביב והסכים כי המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) והפרקליטות יעשו כל שימוש שימצאו לנכון בחומרי החקירה שהועברו מטעמו.

לעניין הטיעונים לעונש הוסכם כי המדינה תדרוש כי יוטל על הרב עונש של עד שנת מאסר בפועל, ובנוסף תדרוש כי יוטלו עליו עונש של מאסר על תנאי, קנס כספי בסכום משמעותי וחילוט כל הכספים שנתפסו, כאשר מנגד פרקליטיו של הרב ינסו לשכנע את ביהמ"ש שלא להשית על הרב עונש מאסר בפועל.

במשרד המשפטים הסבירו כי "עמדתה העונשית של המדינה נתנה משקל משמעותי לכך שההסכמות האמורות יאפשרו את קידום חקירת מח"ש בעניינו של ניצב מנשה ארביב ואת מיצויה המלא. בהקשר זה גם הוסכם, כי לא יהא בתוצאותיה של החקירה האמורה כדי להביא לשינוי לקולא בעמדתה העונשית של המדינה".

"כמו כן", הוסיפו במשרד המשפטים, "הובאה בחשבון בעת קביעת עמדת המדינה נכונותו של הרב פינטו להודות בעובדות כתב האישום ובעבירות המיוחסות לו, וכן נלקחו בחשבון מכלול נסיבותיו האישיות של הרב פינטו אשר לא ניתן לפרטן מטעמים של צנעת הפרט".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חסידיו של האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו הגיבו בצהריים להגשת כתב האישום וסמרו כי "אנו מקבלים בשאט נפש את הודעת הפרקליטות על ההסדר שהתגבש עם עורכי הדין של מורנו ורבנו האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו שליט"א".

 (צילום: שובה ישראל)
השופט עודד מודריק (צילום: אתר בתי המשפט)

"אנו מכבדים את החלטת פרקליטי הרב שהתקבלה בעקבות סירובה העיקש של הפרקליטות לחקור באומץ וללא משוא פנים את החשדות המיוחסים לתנ"צ אפרים ברכה על כך שנעזר במשך שנים ארוכות על ידי הרב וחסידיו במסגרת היחסים המשפחתיים והקרובים ששררו בין הצדדים למעלה מחמש-עשרה שנה", אומרים החסידים.

לדבריהם, "אנו מבינים כי לרב לא נותרה ברירה, ובכדי להציל את הרבנית נאלץ להיענות להצעת ההסדר של הרשויות, אולם אנו לא ננוח ולא נשקוט עד שהאמת תצא לאור".

"רבנו האהוב שציווה אותנו לאהוב כל אדם וללמד זכות על כל יהודי ניצב בגבורה עילאית מול כל דורשי רעתו וממשיך, גם בימים קשים אלו, לסייע בחג הקרוב ללמעלה מעשרים-וחמש אלף משפחות בכדי שיוכלו להכניס את החג בכבוד ובשמחה", מוסיפים החסידים.