אאא

דרמה בחסידות ויז'ניץ: בעקבות הקפאת הבנייה ביו"ש והמצב המדיני, הורה בשבוע שעבר הרה"ג רבי מנחם מנדל הגר לחסידיו "אין לרכוש דירות במודיעין עילית, ומי שביכולתו לעזוב - שיעזוב".

את הדברים הנחרצים והחד משמעיים הללו, הופתעו לשמוע בשבוע שעבר מאות מחסידיו של הגאון רבי מנחם מנדל הגר שליט"א. הדברים נאמרו בפני משלחת  מקרב משפחות מבני קהילתו המתגוררים באחוזת ברכפלד במודיעין עילית. את דבריו נימק הגר"מ הגר, כי "לנוכח ההקפאה  המוחלטת השוררת  בערים החרדיות, אפסה התקווה להתפתחות הערים, ומשכך אין טעם להשקיע בהקמת קהילה מקומית".

הגר"מ הגר גם הוסיף, כי "בעבר סיפרו לציבור החרדי, כי מודיעין עילית אינה נחשבת כעיר השוכנת ממעבר לקו הירוק, זאת בכל הכרוך לעתידה בהיבט הלאומי. אולם מסתבר שטעינו, ההקפאה חלה גם על העיר הזו, ולא ניתן לבנות בה עוד, כאשר אפילו רשיונות למבני ציבור אינם מוענקים בקלות".

"גם אם נשיא ארה"ב ברק אובמה יבטיח כי לעולם לא יפנו את העיר" המשיך הגר"מ לחרוץ, "אינני מאמין בו. לאף אחד אין ערובה כי לא תהיה ביום מן הימים כמו גוש קטיף, גם אבי כ"ק האדמו"ר מויזניץ לא הביע התלהבות יתרה  מעולם ממגורים באזור המוגדר כשטחים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

קהילת ויז'ניץ המקומית מונה אמנם כיום רק כ-40 משפחות, אולם עשרות משפחות נוספות רכשו דירות במקום והתעתדו להעתיק את מגוריהם בקרוב לשכונה הברכפלדית, כשמגמת החסידות הינה חיזוק ועיבוי הקהילה במספר חסידים רב.

גם ביקורם של ראשי הקהילה אצל הגר"מ מנדל, היה חלק מהפעילות לקידום הקהילה במקום, כאשר המשלחת הגיעה בכדי לקבל את ברכתו ואישורו להקמת תלמוד תורה ומקווה טהרה בשכונה. אולם כאמור הם הופתעו מהדברים הנחרצים ששמעו, כי מי שיש בידו האפשרות, עדיף שיעתיק את מקומו לעיר אחרת.

בעקבות הדברים, סיפר אחד מבכירי הקהילה ל'כיכר השבת', הם כבר החלו בהתארגנות לעזיבת העיר, כאשר על פי התכנון - בתוך כשנה יעברו כל חסידי הר"מ הגר להתגורר באשדוד.