אאא

"מעמד חצי מיליון איש בתיקון הכללי": בערב ראש השנה הקרוב, בחצות היום, חצי מיליון איש בכל רחבי העולם יאמרו יחדיו את עשרת מזמורי התהילים של "התיקון הכללי", כפי שתיקן רבי נחמן מברסלב זיע"א.

בחסידות ברסלב משלימים בימים הללו את ההיערכות למעמד ההיסטורי, שיצא לדרך רק בשבוע שעבר וכבר צובר תאוצה, כאשר השבוע מארגני המעמד זכו לברכתו של מרן הגר"ח קנייבסקי.

בביקור שערכו השבוע, הרה"ח בנימין זאב קנפלמכר ממשפיעי ברסלב, והעסקן הברסלבי דוקי גרינוולד בביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי בבני-ברק, הם הציגו בפניו את המעמד וביקשו את ברכתו.

הרב קנפלמכר סיפר לרב קנייבסקי כי מאות אלפי אנשים יאמרו יחדיו, באותה השעה, את עשרת המזמורים שקיבץ רבי נחמן מברסלב. "אנחנו רוצים ברכה להצלחת המעמד", ביקש המשפיע החסידי.

הגר"ח קנייבסקי התעניין בפרטי המעמד, ושמע מהעסקן דוקי גרינוולד כי יפתחו נקודות שידור בכל רחבי העולם, שיעבירו את המעמד לערים רבות בכדי להביא להשתתפות שיא של מאות אלפים.

הגר"ח בירכם בקצרה ואמר "שיהיה לכם ברכה והצלחה בכל מעשי ידיכם". הרב הוסיף ובירך את עשרות האלפים שיאמרו בארץ את מזמורי התהילים ואמר: "ברכה לכל אלה שבארץ ישראל". בהתייחסו לתושבי חוץ לארץ, שישתתפו באמירת התיקון הכללי, אמר הגר"ח: "שיזכו לעבור בקרוב לארץ הקודש".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסיום הביקור המיוחד, אמר הרה"ח בנימין זאב קנפלמכר כי 'מעמד החצי מיליון' עומד להיות אחד המעמדים הגדולים שהיו ביהדות החרדית. "אני קורא לכל יהודי באשר הוא להגיד עם כולם בחצות היום את התיקון הכללי להצלחתו ולהצלחת עם ישראל, ובערב ראש השנה לכולם יש סיבות טובות לעשות זאת", הוא הוסיף.

בתוך כך, שני ילדים החולים במחלה קשה, פנו לרב אהרון אברמן, יו"ר ארגון "לב מלכה", בבקשה כי יסייע בעדם להגיע לאומן ולהשתתף במעמד חצי מיליון איש באמירת תיקון הכללי.

הרב אברמן נרתם מיידת למשימה המורכבת, והחל לארגן טיסה לשני הילדים הכוללת ליווי צמוד של פראמדיק עם כל הציוד הרפואי הדרוש, ובמקביל סידר את כל האישורים הרפואיים הנדרשים ותיאם בין הגופים השונים שיאפשרו את הגעת האמבולנס עד לכבש המטוס.

הרב אהרן אברמן, יו"ר 'לב מלכה' אמר כי "כולנו תקווה שמעמד אמירת התהילים העולמית, תסייע בעזרת השם לילדים להירפא מהמחלה".