אאא

עיריית מודיעין מפרסמת כי בשל העומס הצפוי בפארק ענבה בתקופת החגים ובשל העלויות הגבוהות, לא תותר הכניסה לתחומי הפארק אלא לתושבי העיר ולקרובי משפחתם.

בימי חול המועד של חג ההסוכות הקרוב אף תציב העירייה שומרים שיבדקו את תעודות הזהות של הנכנסים על מנת לוודא כי הם תושבי העיר.

הטענה הרשמית של עיריית מודיעין היא כלכלית, אך לדברי עסקנים חרדים מדובר ככל הנראה בניסיון של ראש העיר חיים ביבס למנוע את כניסתם של תושבי העיר החרדית הסמוכה מודיעין עילית, מחשש להשתלטות חרדית על הפארק.

בנוסף, הם מזכירים את החלטתו של ראש העיר מודיעין עילית, יעקב גוטרמן לאפשר לחרדים בלבד להיכנס לתחומי האתר הארכיאולוגי הנמצא בשטח השיפוט של מודיעין עילית.

י. כהנא, תושב מודיעין עילית ששוחח הבוקר עם כיכר השבת הביע אכזבה רבה מהחלטת עיריית מודיעין וסיפר כי בכל ימי חופשה נוהגים בני משפחתו להגיע לפארק.

"חבל שבגלל המחלוקת הזו, לא תהיה אפשרות לילדי העיר החרדית לשחק בקרבת מקום".

מכתב חריף

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בעקבות פרסום בהארץ על כוונת גוטרמן, שיגר ראש העיר מודיעין מכתב חריף למקבילו בו כתב: "קראתי בתדהמה את הידיעה לפיה בכוונתך שלא לאפשר ביקורים של חילוניים באתר ארכיאולוגי מתקופת בית שני הנמצא בתחום הרשות שבראשה אתה עומד."אתרי מורשת לאומיים הם אתרים מרכזיים בהיסטוריה של העם היהודי והם צריכים להיות פתוחים לכולם ללא הבדל השקפת עולם או השתייכות לזרם דתי מכל סוג שהוא".

בשלב הזה, עבר ביבס לאיומים: "כידוע לך, לפני כשנתיים פתחנו במודיעין את פארק ענבה, הפארק המרכזי של העיר. מאז פתיחתו מגיעים אליו אלפי תושבים המתגוררים במודיעין עילית-קריית ספר, מאחר ובעירך לא ניתן פתרון ראוי לבילוי עבור משפחות אלו.

"עד היום נמנעתי מלעשות הבחנה בין חרדים וחילונים המבקרים בפארק, זאת למרות דרישות רבות של ציבור תושבי מודיעין המרגישים כי הפארק נגזל מהם, כאשר באחד מהמקרים אף מבקרים חרדים ביקשו להוריד אישה מהבמה שהשתתפה באירוע עירוני בפארק.

"אינני מאמין באפליה בין אוכלוסיות במדינה, אך במידה והעירייה בראשותך לא תשנה החלטה זו ותמנע כניסה של ציבור חילוני לאתר המורשת בעירך, עיריית מודיעין לא תאפשר החל מספטמבר הקרוב את כניסתם לפארק ענבה של תושבי עירך", חתם ביבס.