אאא

בעיתון הארץ, אותו עיתון שמתנכל דרך קבע לחרדים, דתיים, ימניים ויהודים, ולאו דווקא בסדר הזה. מתפרסם מאמר פרי עטה של דפנה גולן (האם יש קשר ל'אוהב ישראל', מתי גולן?), בו היא תוקפת את החילונים תושבי מדינת תל-אביב שאינם באים להפגנות נגד הקמת שכונה יהודית חדשה בירושלים.

וכך כותבת גולן: "אם עשרות אלפי האנשים שבאו לאותה עצרת בכיכר רבין בתל אביב היו צועדים בשכונה הקטנה הזאת שבלב לבה של ירושלים, אולי הגירוש של הפלסטינים מבתיהם היה נפסק, ועמו גם בנייתה של התנחלות יהודית חדשה בשכונה - אולי המסוכנת מכולן".

עד כאן סביר למדי. התרגלנו.

אבל, שימו לב להמשך, "אם לא נהיה שם היום ומחר נמצא בקרוב מאוד בלב לבה של ירושלים, תחת דגלי הקונסוליות הזרות ומול משרד האו"ם לעניינים הומניטריים, התנחלות הולכת וגדלה של יהודים חרדים, שנבנית בכספנו ובכספי משלם המסים האמריקאי, ושקיבלה את אישור בית המשפט.

איך, איך השתרבבו להם חרדים למלחמה לא להם? לגולן הפתרונות.

מאידך, מתברר כי את נחת זרועה של משטרת ישראל זוכה גם גולן להכיר. רק חסר לה להזדהות עם הסבל החרדי. זה מה שכותבת גולן על האלימות המשטרתית שאנו החרדים עדים לה דרך קבע: "חלק מהשוטרים אלימים במיוחד ואתמול אחד מהם חנק את הבן שלי, בעט באשה זקנה, ועצר בפראות מפגין שמחה נגד פינוי המשפחות הפלסטיניות מבתיהן".

אגב, אנו חייבים תודה לגב' גולן שבזכותה כנראה יימצא הפיתרון למצוקת הדיור החרדי, אי-שם בקרבת מקום לקבר שמעון הצדיק.