אאא

חבר הכנסת חיים אמסלם מש"ס מציע להביא התיישבות חרדית לגולן על מנת לבצר את האחיזה בחבל הארץ הצפוני.

מצוקת הדיור החרדית מולידה רעיונות חדשים. הביקוש הגדול לדירות גורם לעליות מחירים היסטריות בריכוזים החרדיים. כבר היום לא יכול זוג צעיר לרכוש דירה בערים הוותיקות. אפילו מחירי השכירות הרקיעו שחקים. כך למשל, דירת שלשה חדרים בשכונה ירושלמית טיפוסית, מוצעת להשכרה בסכום של לא פחות מ-4,500 שקל לחודש.

מאז החלה ההתיישבות בגולן, לא היה הציבור החרדי חלק ממנה. לאחרונה החלו גורמים בגולן להבין כי התיישבות חרדית יכולה לסייע בבלימת פינוי במקרה של ´שלום אמת´ עם הסורים.

גורמים אלו יצרו קשר עם גורמים חרדיים במטרה לשתף פעולה לטובת שני הצדדים. חה"כ חיים אמסלם מש"ס אף יגיע בשבוע הבא לגולן והוא שוקל להקים במקום ´לשכה פרלמנטרית´. "אני מאמין", אומר אמסלם, "כי התיישבות חרדית בגולן תצמצם את סכנת הפינוי. אם היינו עושים זאת בגוש קטיף, התמונה הייתה שונה בהרבה. לציבור החרדי יש כוח פוליטי מאוד חזק".

מתווכים בגולן אומרים כי ניכרת התעניינות של ציבור חרדי, אך בעיקר מדובר במשקיעים המחפשים הזדמנויות בצפון. "המחירים הזולים מביאים חרדים רבים לחפש דירות להשקעה בקצרין", אומר אחד המתווכים.

אברך מצפת אומר ל´כיכר השבת´, "קשה להאמין שחרדים יגורו בגולן, בצפת המחירים זולים מאוד והעיר כבר זכתה לכינוי ´בני ברק של הצפון´, מה יש לחרדי לחפש בקצרין?".