ורדיגר. מתקפה חריפה על הרב בלוי  (מתוך האלבום המשפחתי)
אאא

אני מאשים: “אם מנצלים כסף ציבורי לדברים ציבוריים, אז אולי מוטק'ה בלוי ילמד מה עושים עם כסף ציבורי", כך הגיב הבוקר (שני) בחריפות הרב חנוך ורדיגר, מזכ"ל תנועת 'פועלי אגודת ישראל' וממקימי סיעת 'טוב', שהואשם על-ידי הרב מרדכי בלוי, יו"ר משמרת הקודש והחינוך, במעילה בכספי ציבור.

הרב מרדכי בלוי, התייחס הבוקר למשבר שפוקד את 'דגל התורה' מול "החרדים העובדים", ואמר: "הרבה רוח ובלגן של חנוך ורדיגר שלקח כספי ציבור ורוצה לערבב עם זה את העולם". בלוי הוסיף ואמר כי "מי שיוצא מכלל יראי-השם ועושה לעצמו מפלגה לבד שסדר היום שלו הוא נגד הנהגת גדולי ישראל הוא יותר מסוכן מיאיר לפיד".

בראיון למרדכי לביא, בתוכניתו 'שמונה עד עשר' ברדיו 'קול ברמה', הגיב ורדיגר בחריפות לדבריו של בלוי ואמר: "אני שמח שבנו של הרב דוד נחמן בלוי, שהקים את הנחל החרדי בישראל, מתבטא בדברים שאני מבין שיש לו בהם ידיעה יותר מאשר ידיעה שלי”.

"זה נכון, שב'פועלי אגודת ישראל', הכספים שמשרתים את העשייה למען 'החרדי העובד', באים חלק ממקורותיה וחלק מאנשים שתורמים לנושא הזה", אומר ורדיגר. "הדברים מתנהלים ביושר ובשקיפות, ואם מנצלים כסף ציבורי לדברים ציבוריים אז אולי מוטק'ה בלוי ילמד מה עושים עם כסף ציבורי".

"אני צריך לדבר על דברים מהעבר שעדיף שישתקו, שלא יתייחסו אליהם, בגלל שהם לא מהווים תעודת כבוד לאנשים שלא נמצאים איתנו? בנו של נחמן בלוי מעז לדבר איתי על דברים שקשורים לכספים?”, תוהה ורדיגר בעוקצנות.

ורדיגר ממשיך ותוקף: "אז מה באים ומאשימים, שאני לוקח כספים ומייעד אותם לדברים ציבוריים? כן! למה זה נקרא לבזבז? כי זה לא תואם את ההשקפה של מוטק'ה בלוי?”.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך דבריו, התבטא ורדיגר בחריפות כלפי בלוי, ואמר: "אני מציע לדגל התורה, לכבודה, שישתמשו בדוברים אחרים. מוטק'ה בלוי לא מכבד את הרחוב החרדי בהתבטאויותיו, לא ברדיו הממלכתי, לא ברדיו הפרטי ולא ברדיו החרדי. אני חושב שהרבה מאוד יהודים חרדים מתביישים כשבלוי עומד ומייצג אותם. הפשטות, הגסות, הבהמיות הם לא תעודת כבוד ליהודי חרדי.

- מה הרגיז אותך כל-כך?

"מה שהרגיז אותי זה מי הדובר. יש שפות אחרות, יש דעות אחרות, לגיטימי. תראה באיזה כבוד הרב גפני והרב מקלב מנהלים את המערכה. תראה באיזה כבוד דמויות אחרות מדגל התורה מנהלות את המערכה. ואנשי 'טוב' מנגד מנהלים באותה לויאליות מתוך דאגה אחידה לרחוב החרדי. בא אדם גס רוח, שמתבטא בלשון של רחוב, והוא הופך להיות הדובר של הציבור החרדי, זה מבייש אותי כיהודי חרדי שמוטק'ה בלוי מייצג מישהו מאיתנו”.

על הטענה כי מוטק'ה בלוי הקדיש ומקדיש את חייו למען חינוך ילדי ישראל, מגיב ורדיגר: ”אם הוא כל-כך טוב בזה, שיישאר בזה, שלא יהיה דוברה של הציבור החרדי. זה בושה וחרפה. אני מדי פעם שומע אותו ברדיו, ואני מתבייש. הוא לא נציג של הציבור החרדי. מי שם אותו? הוא לא מבין שאנשים מעלים אותו לשידור כי הוא מהווה דמות קריקטורית? אז הוא מרוצה מהחשיפה שניתנת לו וכל יהודי חרדי צריך להסתובב עם בושה על הפנים".

- אתם הרמתם ראש? מאיפה האומץ הזה?

"זה לא שהרמנו ראש", מגיב ורדיגר, “כשדורכים הרבה זמן, זה נמאס. לאלה שדורכים עליהם זה נמאס".