אאא

ללא אישור מגדולי הדור, אברכים חרדים ממשיכים לעלות להר-הבית. אחרי העלייה להר-הבית בחול-המועד פסח, עלתה היום (רביעי) קבוצה נוספת של חרדים להר.

ב"תנועה החרדית לכינון המקדש" כי במהלך הימים שאחרי החג התקבלו פניות רבות מיהודים חרדים המבקשים לעלות גם הם להר הבית ולהתפלל במקום.

"ברגע האחרון הוחלט לקיים עליה נוספת והתאריך שנקבע יום רביעי ר"ח אייר. לא שיערנו שנקבל כל כך הרבה פניות מכל כך הרבה אנשים", הם אומרים. "25 אברכים בחורים עלו היום בקדושה ובטהרה להר הבית במקומות המותרים, אחד החרדים השתחווה כששוטר הוואקף לא ראה אותו".

הרב ישראל פרטיג שהשתתף גם הוא בעליה החרדית היום, מספר: "הגענו בשעה 1:30 בדיוק לשערי הכניסה להר הבית. השוטר מוטי ג. עשה לנו קבלת פנים עם צעקות וקללות. הוא השתולל כל הזמן. פנינו מיד לקצין הימ"ק אבי ביטון שטיפל מיד בעניין וברוך ה´ כולנו נכנסנו להר הבית.

"לאחר המתנה של חצי שעה בשמש ובחום, לא לפני שקיבלנו צעקות מהשוטר הזועם. למרות זאת, יהודי אחד נשאר בחוץ לאחר שהשוטר מוטי שיקר וטען שהוא לא התנהג יפה. השוטר מוטי קילל ובעט. יש לנו תיעוד מכל מה שהיה שם ובעז"ה נגיש נגדו טביעה במח"ש", הוא אומר.

"בחול המועד, השוטר מוטי ג. לא היה וב"ה נכנסו מיד", הוא מספר. "היום הוא הגיע והיינו צריכים להמתין חצי שעה בשמש ותוך כדי גם לשמוע את הקללות שלו. אין לי ספק כי השוטר הזה שונא חרדים מובהק", מסכם הרב פרטיג.