האישה הצעירה מרת נעכא פרידמן ע"ההאישה הצעירה מרת נעכא פרידמן ע"השימי שפר2
טרגדיה בבית שמש בהיוודע פטירתה במהלך השבת של האישה החשובה והמחנכת מרת נעכא פרידמן ע"ה, אשת הרה"ח ר' יצחק מרדכי פרידמן, מחשובי חסידי ביאלה (דיין אמת)
ויז'ניץ חגגו הכנסת ס"ת ושמחת בית השואבהויז'ניץ חגגו הכנסת ס"ת ושמחת בית השואבהשימי שפר
בחצר חסידות ויז'ניץ חגגו הכנסת ס"ת חדש לבית המדרש הגדול ברחוב שלמה המלך בבני ברק לעילוי נשמת הרה"ח רבי אהרן דב גשטטנר ז"ל, בשילוב שמחת בית השואבה (חסידים)
תיעוד: גאב"ד דרכי תורה מסר שיעור וביקר אצל אחיותיעוד: גאב"ד דרכי תורה מסר שיעור וביקר אצל אחיושימי שפר2
גאב"ד דרכי תורה הגר"א וייס הגיע במהלך חול המועד לבית מדרשו החדש בביתר עילית, שם הוא מסר שיעור תורה למתפללים. לאחר תפילת מעריב הגיע הגאב"ד לסוכת אחיו, רבה של ביתר הגר"ח וייס, שם שוחחו השניים בדברי תורה
איש העסקים הרב ברוך פריימן ז"לאיש העסקים הרב ברוך פריימן ז"לשימי שפר3
טרגדיה ברמת שלמה בירושלים עם פטירתו במהלך השבת של העסקים ר' ברוך פריימן ז"ל, בן 52 בלבד. המנוח שהיה מוכר בקרב הציבור כסוכן להשכרת רכבים חלה במחלה קשה (בארץ)
ארבעה פצועים במאה שערים מקריסת סוכהארבעה פצועים במאה שערים מקריסת סוכהחיים גולדברג7
אברעה פצועים באורח קל כתוצאה מקריסת סוכה בשכונת 'מאה שערים' לפני זמן קצר. כל ארבעת הפצועים נפצעו באורח קל. המשטרה חוקרת את נסיבות המקרה (חרדים)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמרגוזז זקנם של רב ה'עדה' ורב נוסף - נעצרחיים גולדברג3
חשוד בגזיזת חלק מזקנו של הגאון הרב דב ליטמנוביץ מרבני 'העדה', וגזיזת זקן של רב נוסף נעצר. החשוד עוכב בהפרת סדר, ובחקירתו התברר הקשר שלו לתקיפת הרבנים (חרדים)
אילוסטרציהכך הוכיח הבעש"ט לרבנים שסוכתו כשרההרב אהרון ראובן5
הרבנים ראו את סוכתו של הבעל שם טוב הקדוש, ואמרו לו: ש'הסוכה שלו אינה כשרה על פי דין'. התווכח עימם הבעל שם טוב הקדוש, ואמר שסוכתו כשרה // סיפור למוצאי שבת (חגים)
אילוסטרציהמחפשים לאן לצאת הערב; הרשימה המלאהחנני ברייטקופף
עם זמרים חסידים או מזרחיים, בישיבות, בבתי הכנסת או בחצרות הקודש • 'כיכר השבת' מגיש את רשימת השמחות היומית • עושים הקפות שניות? שלחו לנו פרטים למייל (חרדים)
מאה שערים, בערב שבתעם איזה מלבושים אליהו הנביא מתגלה?ישראל שפירא
האריז"ל כתב שצריך ללבוש בגד לבן בשבת; מדוע החליפו לבגדים שחורים? וגם, גאב"ד אונגוואר מצטט מהגמרא ותלמידי הבעש"ט שאליהו הנביא מתגלה עם מלבושים אחרים (חדשות)
הגר"ח הסביר: מתי החזו"א חלק על ראשוניםהגר"ח הסביר: מתי החזו"א חלק על ראשוניםכיכר השבת
בסרטון וידאו נדיר שמתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת' נראה מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי מסביר את דברי מרן החזון איש זצ"ל מתי דרכו לפסוק נגד הראשונים • צפו (חרדים)
הרב מיכאל סורוצקיןבני ישראל ישבו בסוכות ונטלו לולב במדבר?חנני ברייטקופף5
לרגל היארצייט של הגר"א, שחל בסוכות. הרב מיכאל סורוצקין, מסביר בצורה מרתקת - במשנתו של הגר"א, האם בני ישראל ישבו בסוכות ונטלו ארבעה מינים במדבר? • צפו (חגים, יהדות)
בשמחת בית השואבהצפו: 'הפלג הירושלמי' חגגו בהקבלת פני רבוחנני ברייטקופף22
באולמי 'גני הדקל' בב"ב, חגגו 'הפלג הירושלמי', את מעמד הקבלת פני רבו, של הגאון רבי צבי פרידמן ושאר רבני 'הפלג', לאחר מכן, נערכה במקום שמחת בית השואבה. תיעוד (חרדים)
תיעוד מכל הארץ: יהודים מנענעים ד' מיניםתיעוד מכל הארץ: יהודים מנענעים ד' מיניםמענדי קורטס3
מאושפזי מחלקות הקורונה נוטלים כל יום ד' מינים • נפגעי פעולות איבה בקרב כוחות הביטחון קיבלו סטים מהודרים • "וויז סוכות" אפשר לרבבות לאתר סוכות כשרות • צפו בתיעוד (ארץ)
אלפים הקבילו את פני מרן שר התורה; תיעודאלפים הקבילו את פני מרן שר התורה; תיעודכיכר השבת
אלפים רבים זרמו אמש (חמישי) במשך שעות אל רחוב רשב"ם בבני ברק כדי להקביל את פני הרב, מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ברגל, לזכות לקבל את ברכתו; שוקי לרר תיעד (ארץ)
אבות עם כותנות עור וכובעים מ... ארנביםאבות עם כותנות עור וכובעים מ... ארנביםישראל שפירא
גאב"ד אונגוואר קובע שאין לפקפק במסורת שהרבי הרמ"ד מלעלוב ראה את האבות הקדושים אך מעלה מספר אפשרויות לבגדיהם של האבות ממדרשי חז"ל, שלא היו זברה (היסטוריה)
עמירן דביר: זו הסיבה לערבה בהושענא רבאעמירן דביר: זו הסיבה לערבה בהושענא רבאעמירן דביר1
על שמירה מיוחדת שיש בסוכה, על סיפור מבהיל שקרה לרבי הקדוש, על מה משותף בשבעת האושפיזין ועל הרמז שאפשר למצוא בארבעת המינים על עניין לשון הרע (דעמירן בעלמא)
סוכת נוחעם הנופלת // ח' רציניסוכת נוחעם הנופלת // ח' רציניח' רציני
כשאגודלו עודנה אדומה ויוקדת מנעיצת הנעצים, נכנס נוּחֶעם זורח ומאושר אל סוכתו וצעק "אההה איזו סוכֶּההההה!!" // ח' רציני קורץ על האווירה בסוכה, השכנים, ושמחת החג... (סוכה)
בציון רבי נחמן זי"ע. ארכיוןרבי נחמן ומוהרנ"ת במחלקה הסגורה בכלאורד שאלתיאל6
מוהרנ"ת מחייך ואומר, מיואשים, אהה? אם תקשיבו 6 דקות לרבנו הגדול, אולי תחשבו אחרת... אחד האסירים קורא: הרב! רק 6 דקות, אפשר לשים 'סטופר'? // מאמר ליארצייט (חסידים)
בגיל 35 בלבד:  מרת נעכא רבקה אליאס ע"הבגיל 35 בלבד: מרת נעכא רבקה אליאס ע"הכיכר השבת6
הבוקר נפטרה נעכא רבקה אליאס ע"ה, חסידת חב"ד מנוף הגליל, שנלחמה בגבורה במחלה הארורה ולמרבה הצער נפטרה בדמי ימיה, בגיל 35 שנים. הותירה 4 יתומות (חרדים)
הזעקה של הגר"ש כהן: "השם פורע מאיתנו"הזעקה של הגר"ש כהן: "השם פורע מאיתנו"ישי כהן11
נשיא מועצת חכמי התורה, ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן, התייחס להקמת הממשלה החדשה והגזרות על עולם התורה והיהדות ותקף את אלו שנותרו בבתיהם ביום הבחירות (חרדים)
בציון רבי נחמן זי"עהיארצייט של רבי נחמן זי"ע: איפה אתה ד'?ורד שאלתיאל
הקב"ה כאן איתי, ולעולם הוא לא עזב אותי! הוא נמצא איתי, גם ברגעים שהוא 'אל מסתתר'! וכל רצונו של ה' יתברך: שאגלה וארגיש את נוכחותו גם – ברגעי 'חושך'/ מאמר (חסידי)
שמחת בית השואבה המרכזית בבעלזא • צפושמחת בית השואבה המרכזית בבעלזא • צפוכיכר השבת2
תיעוד ממעמד שמחת בית השואבה במוסדות בעלזא בירושלים, בהשתתפות אלפי חסידים, כשאת החלק האומנותי מלווים הזמר החסידי יענקי אויש והקלידן מוישי מנדלסון (אנ"ש)
ציון רבי נחמן זי"עיארצייט של רבי נחמן: למה ד' מסתיר פנים?ורד שאלתיאל
למה השירים 'איכה', ו'אפילו בהסתרה שבתוך הסתרה' מדברים כמעט לכל אחד? הם מתארים את המצבים והרגעים שאנו הכי לא אוהבים בחיים, כשמרגישים: נשארתי לבד! // מאמר (חסידי)
רה"י בשיחת חג בוויז'ניץהיסטוריה בויז'ניץ: רה"י בשיחת חג • צפוחנני ברייטקופף7
ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין הגיע הצהריים לבית המדרש הגדול של ויז'ניץ, ומסר שיחת חג - בהשתתפות הרבי. השיחה נמסרה לחסידים באופן חריג - ביידיש. צפו (חרדים)
ציון רבי נחמן זי"עתיאור מרטיט לב מפטירתו של רבי נחמן זי"עהרב אהרון ראובן11
וְהִנַּחְתִּיו עַל מִטָּתוֹ בְּנַחַת וְהָיָה תֵּמַהּ בְּעֵינַי עַל שֶׁהִצְרִיךְ אוֹתִי לְהַזְהִיר עַל זֶה עָנָה וְאָמַר, אֲנִי כָּבֵד עַתָּה עַל כֵּן הִזְהַרְתִּיךָ עַל זֶה // תלמידו של רבי נחמן מברסלב בתיאור רגע הפטירה (חסידי)
שטריימללבוש ירושלמי: שטריימל או סודר על הראש?ישראל שפירא2
גאב"ד אונגוואר סבור שבימינו נוהגים לחבוש שטריימל, כובע שחור או פרווה, ובימי חז"ל והאבות הק' משמע שהיו פורסין סודר על הראש; "ואולי כדרך הישמעאלים של היום" (היסטורי)

חרדים כל מה שקורה בכיכר השבת

חרדים - חדשות ותוכן יחודי מהעולם החרדי באתר כיכר השבת - כל מה שקורה בקהילה החרדית, בחדרי חדרים ובגלוי אצלנו באתר כיכר השבת

כיכר facebook
סוכת נוחעם הנופלת // ח' רציני
ח' רציני
סוכת נוחעם הנופלת // ח' רציני
י"ח בתשרי תשפב
הרב אליהו קאופמן
הרב אליהו קאופמן
בואו נושיט יד // הרב אליהו קאופמן
ט"ז בתשרי תשפב7
בניית סוכה
הרב בן ציון נורדמן
וְשָׂמַחְתָּ // הרב בן ציון נורדמן
י"ד בתשרי תשפב4