אאא

אנטישמיות נגד חרדית בלב תל אביב:  את הערב הזה שהתרחש בסוף השבוע האחרון בלב העיר העברית הראשונה תל אביב - לא תשכח הגברת ל, חרדית מבית שמש במהרה.

ל. שלומדת בחודשים האחרונים עיצוב פנים במכללה יוקרתית בצפון ת״א, הגיעה ברכבה בשעות הערב של יום רביעי האחרון לצורך לימודיה במקום.

היא החנתה את הרכב באחד הרחובות הצדדיים ויצאה לכיוון המכללה. אלא, שלמזלה הרע הגיעו מולה באותם רגעים 3 גברים חילונים שהחלו לתקוף אותה מילולית בצורה קשה.

בשיחה עם 'כיכר השבת' היא נשמעת נסערת במיוחד ותולה את המקרה בהסתה המשתוללת כיום בכלי התקשורת כנגד הציבור החרדי.

"הם היו נראים אנשים נורמטיבים. בגילאי הארבעים פלוס, לא פרחחים, אחד מהם התקרב אליי בצורה מאיימת וצעק: עופי מפה. מה את מטמאת לנו את תל אביב".

"בהמשך" היא מספרת "הוא התבטא יותר בחריפות ואמר 'תחזרי לפולין', שם תלדי ילדים". (כיכר השבת נאלץ לצנזר חלק מהמשפטים שנאמרו לכיוון האישה, מפאת חריפותם). 

ל מספר כי חשה פחד וחרדה ונמלטה לרכבה כשהיא נועלת אותו. "הייתי כמה דקות בהלם מוחלט. לא ידעתי מה עוד הם מסוגלים לעשות לי".

לדברי ל. היא סרבה להתלונן במשטרה וזאת מחשש שלא יאמינו לה. "אני בטוחה שהדברים הקשים המופנים נגד החרדים הם הגורם לאירוע החמור. אף פעם לא האמנתי שזה יקרה לי בלב תל אביב על ידי אנשים יהודים" היא מספרת.