אאא

החרדים לא יוכלו לכהן כרבנים צבאיים. החלטה של מפקד בה"ד 1, בית הספר לקצינים, קובעת, כי מי שלא שירת שירות צבאי מלא לא יוכל להתקבל לקורס קצינים. כך חשף  'בחדרי חרדים'

קורס הקצינים של הרבנים הצבאיים הועבר לבה"ד 1, לאחר שמשך שנים היה מתקיים בבה"ד 11, בצריפין. עם כניסתו של הרב הצבאי הראשי לתפקידו, שונו תנאי הקבלה לקורס רבנים צבאיים. הצורך ב'סמיכה לרבנות' בוטל והשירות ביחידה קרבית נקבע כמודד חשוב יותר. והקורס הועבר לבה"ד 1 כמעט ללא שליטה של הרבנות הראשית.

בבה"ד 1, כאמור, החליט מפקד ביה"ס, כי מי שלא שירת שירות מלא, לא יוכל להתקבל. דהיינו: חרדים ששירתו בשלב ב' לא יוכלו להיות צוערים בבסיס הנחשק.

באיזשהו מקום יש כאן אמירה ברורה לגבי החרדים שבעבר מילאו יותר ויותר את תפקידים ברבנות הצבאית והצליחו לעשות קריירה צבאית גם ללא שירות מלא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הסיפור הגיע לתקשורת בעקבות הדחתם של מספר מועמדים. אמנם, לבה"ד 1 לא יוכלו להיכנס, אך הרבנות הצבאית הזמינה אותם לבה"ד 11 על מנת להגיע לפרק השלמה שבסיומו יקבלו דרגות קצונה ייצוגיות בלבד.

יתר על כן, ברבנות הבהירו למודחים, כי לא יוכלו לשמש כרבנים צבאיים בקבע. לחלקם נאמר כי יוכלו להגיש קבילה נגד מפקד בה"ד 1. אך את הגזירה לא ניתן יהיה לשנות בשלב זה.

גורמים ברבנות אומרים שבה"ד 1 משתלט גם על הכשרת הרבנים, וכי קצרה ידם מלפעול בנידון. האמנם?