אאא

הלו, מישהו יכול להזעיק אמבולנס? יש כאן פצוע על המדרכה. הו, הנה הגיע רכב הצלה. רגע, איזה הצלה אתה? מהאיחוד או מהצלה ישראל? אהה, הבנתי. אתה מהאיחוד. רגע אני אשאל את אבא שלי עם מי אנחנו. טוב שאלתי ואבא אומר שאנחנו עם הצלה ישראל. אני מצטער אבל תיאלץ להמשיך הלאה, כי אנחנו לא מקבלים טיפול ממתנדבים שחברים בארגון הלא נכון.

הו, הנה מישהו מהצלה ישראל. כל הכבוד לכם שאתם תמיד מגיעים ראשונים. בוא מהר תטפל כאן, יש מישהו שזקוק לטיפול דחוף. מתי יגיע האמבולנס? הוא כבר בדרך? מצוין. ממש כל הכבוד לכם. יש לי הרבה הערכה לפעילות שלכם, בעיקר כשאתם מגיעים לפני כולם.

היי תראו, הגיע אמבולנס של מד"א. איך הוא קשור לכל האירוע? רגע, אתם בהצלה עובדים איתם? אם ככה, אז תנו להם לעבור. טוב, מה הפרמדיקים החליטו? לפנות את הפצוע? אוקיי. תשתדלו לעשות את זה בזהירות, כי הוא קיבל מכה חזקה מאד בגב מאלה של שוטר.

רגע, לאן אתם מפנים אותו? להדסה? אתם השתגעתם? בשום פנים ואופן לא. זה בית-חולים ששם מעלילים על האמא שהרעיבה את הבן שלה. לבית-חולים הזה אנחנו לא נכנסים. אם אתם רוצים תיסעו ל"ביקור חולים". בעצם, גם לשם אל תעזו להתקרב. הם מינו שם לתפקיד היו"ר, אדם שכתב פעם מאמרים בשבועון שאנחנו לא מכניסים הביתה.

תגיד, פרמדיק, אתה מוכן לנסוע למשגב לדך? אהה, זה לא מתאים לאירועים מהסוג הזה. כן כן, אני מבין מה שאתה אומר. טוב אז בוא ניסע לבית החולים 'קפלן' ברחובות. אז מה אם זה רחוק? אנחנו לא מוכנים להיכנס לבית חולים שגורם לנו נזקים רוחניים ופוגע ברגשותינו. בעצם, אני חושב שבבית החולים הזה ביצעו פעם המתת חסד ולא ראוי שיהודי חרדי ייכנס למקום כזה.

טוב, יש לי רעיון. אם כבר הגעת לאזור רחובות, תמשיך עוד קצת לבית החולים 'ברזילי' באשקלון. רק תזדרז כי מדובר בפצוע קשה שזקוק לטיפול דחוף ומהיר. שיהיה לכם נסיעה טובה. תזדרז, כן?

הלו? אני מדבר עם נהג האמבולנס? תקשיב, אני מדבר מטלפון ציבורי, זה שוב הבחור שהדריך אותך לפני כמה דקות מטעם המשפחה לאיזה בית-חולים לפנות את הפצוע. רציתי לעדכן אותך שלא תעז להתקרב לבית החולים 'ברזילי'. הרגע שמעתי שיש שם מערות קבורה סמוך מאד לבית החולים והפצוע הוא כהן. זה ממש אסור שהוא יקבל שם טיפול.

מה אני מציע? שתיסע ל'תל-השומר'. אבל לפני שאתה ממשיך, אני כבר מברר לך אם זה בית חולים ראוי. אתה יודע, לצערנו, בזמן האחרון, זה קצת בעיה להיכנס לבית חולים. עם כל הסיפורים שאנחנו שומעים לאחרונה. אני כבר מברר לך... חכה איתי רגע על הקו...

הלו? אתה עדיין על הקו... כן, ביררתי, אבל לצערי, כמו שחששתי כבר בהתחלה, בתל-השומר אסור להיכנס כי שם מאושפז אריאל שרון. לא ראוי שיהודי חרדי יקבל טיפול מאותם רופאים שמעניקים טיפול לאריאל שרון. מה אתה לא מבין? הבן אדם פינה יהודים מהבית, איך בכלל הרופאים מסוגלים לטפל בו?

מה אתה אומר? לאן לנסוע? לאיכילוב? תגיד לי, הכל בסדר? במקום שבו טיפלו ברבין אתה רוצה שיטפלו ביהודי חרדי? עד היכן מגיעה האטימות שלכם? אין בכם טיפת רגישות ליהודי חרדי בארץ ישראל. מה לא ברור לך? אם על שרון לא הסכמנו להתפשר, על רבין קל וחומר שאין על מה לדבר.

טוב, הגיע הזמן להחליט. כבר הרבה זמן חלף ואתה נוסע בכבישי הארץ ללא תוחלת. אנחנו נגיש תלונה נגד מד"א שאתם מתעללים בפצוע חסר ישע ומעכבים את הפינוי שלו לבית חולים.

תקשיב לי טוב. תיסע לבני ברק. לא שמעת על מעייני הישועה? זה בית חולים בבני ברק. מה? למה אתה לא נכנס לעיר הזו? בגלל ההפגנות? נו באמת? אל תאמין לכל מה שמספרים בתקשורת. החרדים לא חוסמים כבישים סתם. אם יש הפגנות כנראה שיש סיבה. כשמתעללים באמא או מעכבים פינוי של פצוע לבית-חולים, התושבים יוצאים למחות.

יש לי רעיון בשבילך. יש בית חולים חרדי בנתניה. קוראים לו בית-חולים לניאדו. כדאי מאד שתפנה אותו לשם. רגע רגע, אל תמהר. אני נזכר פתאום שיש עם זה בעיה. בית החולים לניאדו שייך לחסידות צאנז והם שייכים לאגודת ישראל, ואנחנו ממש לא שייכים אליהם. אתה מבין על מה אני מדבר?

לא חשוב, אתה לא צריך להבין הכל. מה אתה אומר? אתה ממליץ שניסע לבית החולים בלינסון? למה נראה לך שזה בית חולים טוב יותר משאר בתי החולים? תעשה בעצמך קל וחומר. אם לאיכילוב לא הסכמנו בגלל שעשינו קל וחומר מתל השומר שטיפל בשרון, אם כך, בבלינסון ששינה בעצמו את השם למרכז הרפואי רבין, קל וחומר, בן בנו של קל וחומר, שאין בכלל ספק ספיקא של הווא-אמינא, שנסכים לפנות את הפצוע לשם.

נותרו לנו שתי אופציות אחרונות? לאן? ליוספטל? איפה זה? באילת? לא יעלה על הדעת. בשום פנים ואופן לא. תחזור מהר לכיוון צפון. תיסע מצידי עד בית החולים רמב"ם בחיפה. זה קרוב נכון? תגיד, מישהו מטפל בינתיים בפצוע?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

טוב, עומד להיגמר לי הטלכרט, אני חייב לקצר. נהג, אתה יכול רגע להעיף מבט לעבר הפצוע? הוא עדיין פצוע או שכבר לא? מה אתה אומר? אין דופק? נו, שוין. מה הטלפון של זק"א?

מה אתה אומר? שאני זקוק לבדיקה פסיכיאטרית? אל תלחיץ אותי. מישהו פה יודע את הטלפון של ליצמן?

שאילתא

נתניהו זעם בישיבת סיעת הליכוד על חברי הכנסת של הסיעה, כיוון שהם משגרים הודעות כתובות מהטלפון הסלולארי שלהם ומדליפים באמצע ישיבת סיעה. מעניין מי בדיוק הדליף את הקטע הזה?

שורת סיום

נתניהו: "לא יזמנו שום משבר עם האמריקאים. גם המשבר המתוכנן בעוד שבועיים אינו יזום".

המאמר פורסם ברשת קו עיתונות דתית.