אאא

פרשת הרצח בבר-נוער: קצין חקירות בעבר במשטרה, המשתייך למגזר החרדי, וכיום משמש כעו"ד וסנגור פלילי, עתר כנגד ההחלטה להגיע להסדר עם שאול גנון, אחד החשודים בפרשה, שמעשיו לכאורה היוו מניע לרצח.

במסגרת ההסדר שעורר סערה, גנון שהיה במשך שנים מנהל הבר-נוער לא יועמד לדין בעקבות המעשים בהם הוא חשוד, ובתמורה הוא ישמש כעד תביעה. 

בעתירה שהגיש לבג"צ עורך הדין עזריאל שאול קרבצוב, והגיעה ל'כיכר השבת', הוא קובל על כך שמאז הרצח, במשך 4 שנים, גנון ביצע לכאורה כלפי הקהילה החרדית מסע של 'רצח אופי', ומבקש לדחות את ההסדר אליו הגיעה המשטרה עם גנון. 

בעתירה נאמר: "מאז אותו רצח מתועב ומעל כל במה אפשרית שאול גנון גינה את הרצח בברנוער, תוך שהוא מפנה אצבע מאשימה כלפי הקהילה החרדית והאשמות ברורות כי המרצחים יצאו מקרב הקהילה החרדית ובעידודה וזאת כביכול על רקע התנגדותה של הקהילה החרדית לקהילה".

עוד נכתב: "שאול גנון עשה לקהילה החרדית 'רצח אופי', דמוניזציה ודה-לגיטימציה, במשך כארבע שנים, תוך שהוא עושה שימוש ציני ברצח בברנוער, וזאת על מנת באופן הגלוי לקדם את האינטרסים של הקהילה, ובאופן הסמוי מן העין להפריע ולשבש את חקירת הרצח ע"י המשטרה ולנתב אותה ככל שניתן לכיוונים שיעלו חרס".

בעתירה אף נכתב, כי בגין מסע ההסתה שהתנהל כנגד הקהילה החרדית, הוטחו השמצות והאשמות בבני משפחתו של קרבצוב: "כלפי העותר ומשפחתו המשתייכים לקהילה החרדית בהזדמנויות שונות, הוטחו האשמות והשמצות בעקבות האשמות השווא של שאול גנון". 

לדבריו של קרבצוב, ההסדר שהושג עם שאול גנון נוגע בחוסר סבירות קיצונית, ועל כן יש לבטלו באופן מיידי: "לפני שיושקעו משאבים יקרים נוספים, ולפני "שרכבת התביעה" תדהר על מסילה שסופה לתהום".

 (צילום: פלאש 90)
שאול גונן בהצהרה לעיתונות (צילום: פלאש 90)
הגדלה

קרבצוב ממשיך בשורת ההאשמות נגד גנון, ואומר: "במשך 4 שנים הוליך שולל את החברה הישראלית ככלל ואת משטרת ישראל בפרט, תוך שהוא מפריע ומשבש את חקירת המשטרה וגורם למדינה לבזבז משאבים יקרים ביותר שיכול היה לחסוך אותם".

הוא מציין גם את העבירה שעל פי הפרסומים בכלי התקשורת גנון חשוד בה, וקובל על העובדה שהמשטרה החליטה להגיע להסדר עד תביעה עם חשוד במעשה שכזה.

"כיצד יתכן כי אדם מבוגר שלכאורה ועפ"י החשד, עבר עבירה כה חמורה כנגד קטין שבא לקבל מזור ותמיכה, עבירה שזרעה זרע פורענות שהתפתח לרצח מתועב בדם קר של קורבנות רכים בשנים חפים מפשע, יצא חף ונקי מבלי לתת על-כך את הדין" נכתב בעתירה. "הכיצד יתכן כי שאול גנון המחולל לכאורה - עפ"י דברי המשטרה - לכל הפרשה, ללא חרטה, ללא סליחה, מבלי להביט בעיניים למשפחות הנרצחים, לפצועים, לאלה שנותרו נכים לכל החיים, והכל לכאורה בגלל רגע של גחמה, של אדם מבוגר שלא ידע לשים מעצור ומחסום ליצריו, יצא מבלי לתת את הדין".

קרבצוב מבקש מבית המשפט, לתת צו על תנאי, ולהורות לשר לביטחון פנים, לפרקליטות מחוז ת"א, ולמשטרת ישראל, לנמק את הסדר עד התביעה אליו הגיעו עם גנון. 

 (צילום: פלאש 90)
זירת הרצח בר-נוער ב-2011 (צילום: פלאש 90)
הגדלה

"במשך 4 שנים" אומר עו"ד קרבצוב בשיחה ל'כיכר השבת', "הקהילה הגאה והבכירים בה, ובהם גם שאול גונן, משמיצים את הקהילה החרדית, כאשר לפי החשד מחולל הרצח הזה הוא מנהל הבר נוער, שידע לכאורה שהמרצחים בעצם חיפשו אותו, ובמקום לעזור למשטרה הוא בחר בשתיקה, ובעצם לשבש את החקירה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עו"ד קרבצוב אומר עוד, כי בשנים האחרונות, מעל כל במה אפשרית, גנון או בכירים אחרים בקהילה, הפנו אצבע לעבר גורמים לא נכונים, וגרמו למשטרה לחפש במקומות לא נכונים, "פתאום עושים אתו הסכם עד תביעה, ונותנים לו לצאת ללא העמדה לדין".

"אני לא נתקלתי במקרה כזה שעשו הסכם עד תביעה" מספר עו"ד קרבצוב שכיהן במשך שנים כקצין חקירות וכיום משמש כעורך דין וסנגור פלילי.

"אני חרדי, המשפחה שלי חרדית, והחברים שלי, כבר 4 שנים שאנחנו מושמצים, ומאשימים אותנו" הוא אומר לסיום. 

את תגובת עורך דינו של גנון, לא ניתן היה להשיג בשלב זה. 

צפו בעתירה שהגיש עו"ד קרבצוב (מילים בעיתיות צונזרו):