אאא

בית-המשפט שלח השבוע לכלא חרדי, אב ל-11 ילדים בעקבות חריגת בנייה.

הפרשה החלה לפני כשנה, כאשר תושב העיר ביתר עילית פתח חנות פירות וירקות - לטענת העירייה בניגוד לחוק - וגרם למכשול כשחסם חלק מהמדרכה. השכנים התלוננו לעירייה וזו שלחה את נציגיה לחנות כדי לנסות ולגבש פתרון, אולם בעל החנות סרב לשתף פעולה.

בחודשים האחרונים הגיעו למקום פקחי העירייה שלוש פעמים, התריעו בפניו על עברות הבנייה שביצע ללא אישורים והיתרים מהעירייה והורו לו לפרק את המבנה, אך למרות זאת בעל החנות סרב.

מנגד, טוענים חבריו של בעל החנות כי עבירות הבנייה הופסקו כבר לפני תקופה ארוכה. "יש לו 11 ילדים ובתו אמורה להינשא בעוד חודש, ולמרות זאת בית המשפט לא חס עליו", אומרים חבריו.

העונש הוחמר, מתברר, רק לאחר שהנאשם התחצף לשופטת ודרש ממנה להתאים את העונש לדרישותיו. השופטת שבתחילה נטתה לקבל את בקשת העירייה להקל בעונשו ולהמירו בעבודות שירות, החליטה להחמיר עמו ושלחה אותו לשלושה חודשי מאסר בפועל.

מעיריית ביתר נמסר ל'כיכר השבת': "למחלקת הנדסה הגיעו תלונות בגין חריגות בניה חמורות ביותר של האיש. התלונות נבדקו ונעשו כל המאמצים, כפי שהזכרתם, כדי שהאיש יפרק את החריגה, המחלקה פעלה בעניין כפי שהיא נוהגת בכל חריגת בניה בעיר, ביהמ"ש גזר על האיש קנס של 50 אלף ש"ח, לבקשת העירייה הומר הקנס ב 6 חודשי שירות, אך ורק בשל התעקשותו לבצע רק חודש אחד וסמוך לביתו, המיר אותם ביהמ"ש במאסר בפועל ל- 3 חודשים.

"למיטב ידיעתי, בעיר ביתר אין מוסד המוכר ע"י ביהמ"ש לביצוע עבודות שירות, צר לנו מאוד שבשל התעקשות מגיע האיש למאסר ולא חס על משפחתו".