אאא

ימים אחדים אחרי תפיסת חשודים במעשי גניבה מבתי כנסת בעיר החרדית אלעד, משטרת ראש העין הוזעקה למקרה נוסף של גניבה. הפעם, היה זה מקרה גניבה בדירה ובעל הדירה נאבק עם הפורץ עד לפציעתו ולתפיסתו.

המקרה התרחש לפנות בוקר (ראשון) כאשר תושב העיר אלעד התעורר משנתו בעקבות רעש לא שגרתי בדירתו. בחיפוש קצר בביתו הבחין בעל הדירה בפורץ, במקביל להיאבקות בו, הוזעקו כוחות המשטרה.

משהגיעו השוטרים נוכחו לגלות כי מדובר בקטין בן 17 תושב העיר אלעד. במהלך מעצרו הוא נפצע ונזקק לטיפול רפואי. המשטרה פתחה נגדו בהליך פלילי.

רב פקד, זיוון פריידין, דובר מחוז מרכז במשטרה, סיפר על שאירע בשיחה עם "כיכר השבת": "הפורץ נחבל ולאחר טיפול רפואי הוא נמצא בידיים שלנו. הפורץ הסביר כי לא הגיע לגנוב משהו ספציפי".

בתקופה האחרונה ידעה העיר אלעד לא מעט מקרים פליליים, הדובר אומר כי בסופו של תהליך כל החשודים נעצרו. "ברוך השם כרגע אנחנו תופסים את כולם. המשטרה עושה את עבודתה, היא תופסת אותם. בסך הכול בעיר אלעד אין הרבה התפרצויות וכשיש אנחנו פועלים למיגור הסיפור".

באשר להתמודדות במקרי פריצה, אומר דובר המשטרה כי יש להזמין את המשטרה ובמקביל להיאבק בפורץ. "צריך פשוט להזעיק אותנו והמשטרה יודעת לעשות עבודתה. במידה והפורץ לא מסכן יש לעצור אותו. המסר מאוד חשוב, התושבים יכולים לראות שיתוף פעולה בין הרצון שלהם לאיכות חיים לבין תגובת המשטרה. המשטרה מתייחסת במלוא הרצינות לתלונות.

"נוצר קשר אמיץ בין החרדים למשטרה באירועים מסוג זה". הוא אומר לסיום.