אאא

החרפה לה אנו עדים בירושלים אינה יודעת גבולות ומעצורים.

הברבריות בהתנהגותה של משטרת ישראל כנגד משמרות מחאה מרקיעה שחקים.

ישנה הרגשה שהמשטרה מנסה ללבות את המאבק ולגרום לקרע ושבר בירושלים. אינני מבני העדה החרדית וכמו כן לא השתתפתי במחאות אלו .

ישנו ויכוח עקרוני רב שנים האם תועלתם מרובה מנזקם, אולם לא נוכל אנו המשתייכים לציבור החרדי לשקוט על שמרינו ולנהוג כבשגרת חיינו, ישנו מאבק כאוב ונוקב על צביונה של ירושלים הבירה ולמאבק זה צריכים כולנו להירתם ולהיאבק בכל דרך.

לא יתכן שבהצלחת העברת תקציב זה או אחר נתנחם, אנו צריכים להיאבק בכל דרך וצורה ולגרום למחליטי ההחלטות שלא יעלו בדמיונם לקנות את אמוני ישראל בשלמוני תקציבים.

ראש עיריית ירושלים צריך להבין מרגע שמתעורר בבוקר כי פרשת החניון לא תעבור לו בשתיקה וכי פרצות בחומות השבת לא ירוממהו אלא ישפילהו. אם היה שומע מנגינות אלו יום יום תוך כדי הבעת איום אמיתי לפרישה מהקואליציה היה נוהג אחרת.

אנו שומעים יותר ויותר קולות ענות חלושה מעסקני הציבור ומנציגי הציבור שאומרים בקול גבוה כי אין לנו מכנה משותף עם אותם גורמים קיצונים בעדה החרדית בפרשת החניון.

זו טעות מרה עד למאוד לבודד את המערכה ולסייג אותה כך שאלו המפגינים הם קומץ מסוים ומאד מוגדר בציבור החרדי וכי הם לא משקפים את הרוב. במלחמה שעיקר מטרתה היא קיום השבת ושמירת צביונה כל אמירה כזו משתמעת כתמיכתנו בחילול השבת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עלינו לדעת כי התנהגותה הברוטאלית של משטרת ישראל בהכאות חסרות רחמים וחמלה נובעת בעיקר מאותה תזה מוטעית. הם רואים במוחים ובמפגינים חלק זעום ופראי שיש להכותו ללא רחמים כי ממילא לא תקום כל זעקה על הכאתם.

על ראש העיר מר ברקת ועל המערכת המשטרתית לדעת כי הציבור החרדי בארץ ישראל מאוחד כולו על כל גווניו ועל כל רבדיו למחאה נמרצת כנגד חילול השבת וכנגד פתיחת החניון בירושלים ולא נשתוק ולא נחשה על כבוד השבת וירושלים אמנם אנו חלוקים בדרך המחאה אך אל יטעו שאולי התרנו את דמי אחינו.

בעיקר אני פונה מכאן לנציגינו בעירייה ובכנסת. דעו לכם שבשתיקתנו ובהמשך שגרת חיינו אל מול ראשי עיריית ירושלים ואל המערכת המשטרתית הברוטאלית אנו גורמים להם להבין כי הכול נמשך כרגיל והפגנות אלו יהיו מעתה שגרת החיים בירושלים.

תפקידם של הנציגים להתאחד ולעשות הכול בכדי שיבינו שהמאבק הוא מאבק של כלל הציבור החרדי. אנו לא נסכים בשום פנים להחריש אל מול חילול השבת הנוראי בירושלים ואל מול הברוטאליות הנוראה מצידם של משטרת ישראל.

אחים אנו למאבקים אלו ויש להגביר בכל תוקף את המאבק בחילול השבת.