אאא

לזה לא ציפה ראש-העיר היהודי מייקל בלומברג. קבוצת עסקנים חרדים החליטה לתמוך דווקא במועמד השחור ביל תומפסון, כך חושף העיתונאי מנחם כהן בעיתון 'בקהילה' שיוצא-לאור הבוקר.

אותם עסקנים החרדים שערקו למחנה תומפסו, מעדיפים שלא להיחשף, לפחות בשלב זה. אותם עסקנים מכנים את בלומברג 'נתניהו האמריקני' בשל מסכת של קיצוצים שהוא אחראי להם אשר פגעו קשות במשפחות ברוכות הילדים ובתקציבים חיוניים נוספים של מוסדות התורה המתקשים לעמוד בנטל. נשמע מוכר?

"בלומברג לא מבין את החרדי בדיוק כפי שעשיר לא מבין את העני", מאבחן הרב בנימין ברבר, מעסקני באבוב, בשיחה עם 'בקהילה'.

הוא מגלה כי לא יסתפק בתמיכה במועמד השחור אלא אף יתגייס לטובתו, מהלך שיפתיע רבים במגזר החרדי-אמריקני.

ברבר משוכנע כי תומפסון יעזור יותר לציבור החרדי, בשל הרקע שלו כמו גם לנוכח דעותיו האישיות. לברבר קשרים הדוקים עם תומפסון והוא אחד מאורחי הקבע בשמחות של משפחת ברבר.

לתומפסון השפעה רבה על אינספור תיקים משפטיים. במרוצת השנים, הצליח ברבר לגייס את תומפסון לטובת חרדים רבים שנשלחו לכלא מסיבות כאלו ואחרות. "רבים חבים לו את חייהם", אומר ברבר ומשוכנע בכל מילה.

עתה, הוא סבור, הגיע עת הפירעון בדמות התגייסות מלאה לטובת תומפסון בצורה שאינה משתמעת לשני פנים. בעוד שבועות אחדים, עם התחממות גזרת הבחירות, יערוך ברבר בביתו מסיבה גדולה שתהווה את יריית הפתיחה למרוץ של תומפסון, בהשתתפות בכירים רבים בציבור החרדי.

ל'בקהילה' נודע כי בעקבות ברבר צפויים עסקנים בולטים לערוך אף הם מסיבות לטובת המועמד השחור.

הכתבה במלואה מופיע במוסף 'בקהילה פלוס'.