אאא

הקרב על ירושלים: בשעות הערב (שלישי) ייבחרו שני הרבנים הראשיים לעיר ירושלים, לאחר 11 שנה בהן לא כיהנו רבנים בתפקיד.

לידי "כיכר השבת" הגיע מכתב אותו כתב מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל לגאון רבי אליהו פרדס זצ"ל בזמן שנבחר לכהן כרבה הראשי של ירושלים.

המכתב נכתב לפני 54 שנים, אז כיהן מרן הגר"ע יוסף כחבר בית הדין הרבני בירושלים.

נוסח המכתב שמתפרסם לראשונה בלעדית ב"כיכר השבת" נראה מתאים גם לימים אלו כאשר הרב מדגיש את נושא האחדות של בני עדות המזרח.

עיקרי המכתב: 

לכבוד ידידי וחביבי, רב רחומאי ורב חבביאי, יקר וחביב, ונוגה לו סביב, מוכתר בנימוסים, גן של הדסים, מאיר כברק, שמן תורק, בנם של קדושים, גזע ישישים, הרב הגאון מהר"ר אליהו פרדס שליט"א, הרב הראשי לירושלים עיר הקודש תובב"א, יעמוד חי ובריא עולם לעד לעולם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחרי דרישת שלומו הטוב באהבה רבה ואהבת עולם, הנני שמח לברך את מעכ"ת שליט"א לרגל יום הכתרתו לרבה של ירושלים קרתא דשופרייא, ביום ג' שנכפל בו כי טוב, י' כסליו דנא.

יהי רצון שיהיה בואו לברכה להגדיל תורה ולהאדירה ולהרבות כבוד שמיים, יתן ה' ויזכהו לאחד את כל העדות ובפרט את עדותינו, עדות המזרח, ולהשכין בניהם אהבה ואחווה שלום ורעות, וכמידתו לכל רוח דעביד עובדא דאהרון, אוהב שלום ורודף שלום, כי הוצק חן בשפתותיו, על כן משחך ה' שמן ששון מחבריך, ויעזרהו ה' לקרב את אחינו בית ישראל לאביהם שבשמיים, בנועם הליכותיו וכמידותיו התרומיות, ויזכה לראות בהרמת קרן תורתינו הקדושה וקרן עם ישראל ובשגשוג ארצינו ועיר תאפרתינו לנטוע שמים וליסוד ארץ וכו'".

את המכתב חתם מרן הגר"ע יוסף: "ידידו עוז נאמן אהבתו , מוקירו ומכבדו כרום ערכו הנעלה בכבוד רב עובדיה יוסף". 

 (צילום: פלאש 90)
המכתב המלא (באדיבות: מכון מאור ישראל - ארכיון בית מרן זצ"ל)
הגדלה