אאא

לפני שבועיים נחשף ב'כיכר השבת' כי יו"ר ש"ס אלי ישי חתם על תיקון ל"נוהל בקשה לקבלת פטור מארנונה" - לפנימיות ציבוריות ומבני המגורים שלהן, העונות על ההגדרה של מוסד מתנדב לשירות הציבור.

על-פי התיקון האמור, ניתן יהיה לראות, גם את פנימיות הישיבות המשמשות למגורים, כחלק בלתי-נפרד מהמבנה המרכזי של הישיבה, שבו לומדים התלמידים, ובהתאם לכך לקבל עבורן את ההנחה המירבית בארנונה.

מי שלא ייהנו מתיקון החוק, הם מעונות הסטודנטים. בימים האחרונים אגודת הסטודנטים ו'התעוררות' - הביעו התנגדות חריפה למהלך, וטענו כי "המהלך נועד לחרדים בלבד" ובכוונתם להגיש עתירה לבג"צ בכדי "למנוע את אפליית הסטודנטים", כלשונם.

ל'כיכר השבת' נודע כי השבוע שלחה מירב כהן חברת תנועת 'התעוררות' מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, בו היא כתבה: "הפטור מהווה ניסיון נפסד ופסול להעניק הטבה למגזר ספציפי הנמנה עם בוחריו של שר הפנים ולכן מהווה אפליה אסורה ופגיעה חמורה בעקרון השוויו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד נודע ל'כיכר השבת' כי במהלך היום צפוי להגיע ללשכתו של ישי, יו"ר אגודת הסטודנטים איציק שמולי במטרה להגיע להבנות עם השר ישי ולמנוע את הגשת העתירה.

מלשכתו של יו"ר ש"ס אלי ישי נמסר בתגובה: "שר הפנים וצוותו עובדים על גיבוש אומדנים להקלות בארנונה למוסדות על תיכוניים שיש בהם מעונות, והקלות לכלל הסטודנטים".

מ'איגוד בני הישיבות' נמסר בתגובה: הישיבות בעד קבלת הנחה גם לסטודנטים וכך גם ביקשנו משר הפנים שאכן תומך בכך. מי שמונע זאת - היא המחלקה המשפטית של משרד המשפטים".