אאא

נתון מדהים ומעניין על מספרם המבוטל של היהודים שעלו להר הבית לאורך כל שנת 2009, נחשף הבוקר על ידי גורמי הביטחון בממשלה בעת שזו התכנסה לדיון באירועים הסוערים שהיו בחודש האחרון על ההר ובסמטאות ירושלים.

"כל אלו המדברים על הצפת הר הבית ביהודים ועל התגברות הנוכחות היהודית בהר, אינם יודעים על מה הם מדברים", אמר לשרים עמיתם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ. "למרות שאנחנו מרשים לכל יהודי לעלות אל ההר, רוב רובם המוחלט של היהודים נשמעים להלכה היהודית ואינם מתקרבים למקום", אמר.

וכאן קרא לעברו בקריאת ביניים, השר יצחק הרצוג, במה שקרוי "מידע אישי": "זה נכון, גם סבא שלי הרב יצחק הרצוג אסר את העלייה אל ההר ובעמדה זאת מחזיקים כל הרבנים הגדולים והחשובים בישראל".

"בממוצע עולים בכל יום פחות מעשרים יהודים אל ההר", גילה בממשלה מפקד מחוז ירושלים של המשטרה ניצב אהרן פרנקו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הוא הדגיש שיש איסור מוחלט על היהודים העולים להר להתפלל שם, או להניף שלטים ולמרות זאת מתפתחים מפעם לפעם עימותים עם המוסלמים שעל ההר, אך אף לא במקרה אחד, הגורמים להסלמה הזאת היו יהודים.

אנשי הצמרת הביטחונית הביאו עמם להצגה בפני השרים, קלטת וידיאו שצולמה ביום המהומות הראשון שפרץ בערב יום הכיפורים. בסרט רואים בצורה ברורה ביותר כיצד עולים אל ההר שני תיירים יהודיים מצרפת, שכלל לא היו לבושים כחרדים, ולפתע הותקפו על ידי המון פלסטיני שהציב להם מארב. רק התערבות של כוחות הביטחון הגדולים שהיו בכוננות הביאה לחילוצם מן המקום ולהרגעת הרוחות תוך השלכת רימוני עשן לעבר הפורעים הערביים.

המספר הנמוך של היהודים העולים להר, הדגיש השר לביטחון פנים, רק מראה שלא העלייה היהודית אל ההר היא שהפכה לבעיה אצל המוסלמים, אלא החיפוש שלהם ושל הערבים הישראליים מן הפלג הצפוני בראשותו של סאלח ראאד, שאלו מחפשים את העימותים ויוצרים אותם במתכוון.