אאא

בלעדי ל´כיכר השבת´: סאגת המעצרים של בכירי העדה החאלבית בניו ג´רזי שולחת זרועות גם לישראל. בימים אלה עסוקים אנשי ה-FBI בגיבוש הראיות האחרונות כנגד מספר ראשי מוסדות וראשי ישיבות בארץ ישראל, בחשד לעבירה על חוקי הלבנת הון ושיתוף פעולה עם מבצעי העבירות שנעצרו.

המעצר המתוקשר שבוצע בסוף השבוע מעורר הדים בארה"ב ובעולם כולו. רשתות התקשורת האמריקאיות לא חדלות מלשדר את המעצרים, כתבות, עידכונים ודיווחים בנושא, גם מפיהם של אנשי ה-FBI שנראים להוטים מתמיד להצליח בפרשה.

על פי דיווח שהגיע לידינו, נמצאים שלושה מעגלים של "מסובכים" ישראלים בפרשה: המעגל הראשון והוא המיידי והמסוכן ביותר הם שני אנשים, אחד מהם ראש מוסד ידוע, שה-FBI מבקש להוציא נגדם צו מעצר בינלאומי באופן מיידי. אחד מהם, מי שחשוד כמי ששימש כראש הרשת להלבנת הכספים בישראל, נמלט ברגע האחרון.

המעגל השני ובו קבוצה גדולה של ראשי מוסדות וראשי ישיבות שהיו מעורבים, בדרך זו או אחרת, בפרשה, נמצאים בימים אלה על הכוונת של אנשי ה-FBI, לאחר שהם נכנסו היטב אל תוך הרישומים והפרוטוקולים של החקירות. גורם המקורב לחקירה מסר לנו כי בידי אנשי ה-FBI ישנם הקלטות בהם נשמעים ראשי הישיבות וראשי המוסדות בשיחות עם הגורמים שביצעו את העבירות ונעצרו בארה"ב.

ה-FBI שוקל את דרכו בימים אלה לגבי הוצאת צו מעצר בינלאומי כלפי אנשי המעגל השני. נראה כי באם החקירה תניב פירות והמעורבים הבכירים והחשובים יועמדו לדין ויורשעו, הפרשה תגווע והסכנה תוסר מעל ראשיהם של ראשי הישיבות.

בידי ´כיכר השבת´ מצויה הרשימה המלאה, אך בשל צנעת הפרט לא נחשוף אותה.

המעגל השלישי הם מעורבים נוספים, בדרך עקיפה, שהיו קשורים לנושא. נגדם לא יוצא צו מעצר, אך כאשר הם יזדמנו לארה"ב, הם ילקחו לחקירה בנידון.