אאא

קירות ירושלים, כבר מכירים פשקווילים מכל הסוגים, ונדמה ששום דבר אינו אמור  עוד להפתיע אותם. בכל יום יוצאים מספר פשקווילים, בכל יום נגד מישהו אחר, אלא שבכל זאת, הבוקר הופתעו תושבי ירושלים לגלות מודעות ענק הזועקות מהקיר, דווקא כנגד החנות הותיקה בשכונת בית ישראל: "מאפיית נחמה".

תחת הכותרת "ארור משיג גבול רעהו", תוקפים כותבי הפשקוויל את מאפיית נחמה ובעליה, בעוון זה שהם אופים לחם לאחר חצות לילה. לא למותר לציין, כי אף אחד לא יודע מי עומד מאחורי המודעה הזו, ככל הנראה גם מאותה הסיבה שאף אחד לא חתום עליה.

"חשכה עיננו, נפחדה נשמתנו וירעד כל גופנו, למראה מראות הזימה המשתוללים עד ארבע לפנות בוקר בכיכר "נחמה", פרוצים ופרוצות מבלים ביחד, כדיזנגוף היינו ולבן יהודה דמינו", כך נפתחת ה"זעקה הגדולה" שאף אחד לא יודע מי זועק אותה.

"שגינו שגיאה גדולה לפני שנים רבות, כשהעלמנו עיננו מזה ש'מאפיית נחמה' פרצו את הגדר שלא לפתוח את החנויות אחר הזמן המוגבל בערך 10:30 11:00 בלילה, תקנה שנשמרה בקפידה בכל העיר, והיום יושבים לידו עוד שני מחוצפים, 'רגע מתוק' והקיוסק בפינת זוננפלד בית ישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"דעו לכם, מי שאסר לפתוח בשבת קודש - אסר גם להשאיר חנות פתוחה אחר השעה 11 בלילה"... כך, לא פחות - כותבים כותבים אותם "מעוררים" סמויים.

מה שלא מובן הוא, איזה נזק גורם מאפיית נחמה בבית ישראל, שלאחרונה סגרה בהוראת הרבנים את המזנון שברשותם לאחר השעה 11:00 בלילה, וכמובן שלאזור בית ישראל כמעט ולא מגיעות נשים בלבוש לא צנוע, עקב הסמיכות לשכונת מאה שערים. אולי בגלל סיבות אלו, אף אחד לא חתום על המודעות.

יצוין, כי לאחרונה פועל רבות חבר מועצת העיר יוסי דייטש, בכדי להעביר במועצת העיר חוק הקובע שהחנויות באזורים החרדים חייבים לסגור בשעה אחד עשרה בלילה.

fux@kikar.net