אאא

חשש לזיהום בקרב 9 ילדים שטופלו בתמיסה של טבע להזנה תוך ורידית. מדובר בילדים הסובלים מבעיות מעיים הגורמות לקושי בספיגת מזון, כאשר בישראל בסך הכל יש כ-300 חולים פוטנציאליים העשויים להזדקק לטיפול בתמיסה. הילדים עצמם טופלו במספר בתי חולים, ביניהם רמב"ם, קפלן וכרמל.

עדיין לא ברור האם הבעיה היא באצווה הספציפית של טבע או שמא התמיסה עצמה נפגעה אחרי היציאה מפתח המפעל. הילדים עצמם טופלו באנטיביוטיקה ומצבם השתפר. טבע עצרה את ייצור המוצר בינתיים ומשרד הבריאות הורה לאסוף את המוצרים שכבר נמצאים על המדף.

לפני כשנה התרחש אירוע בצרפת במסגרתו נחשד כי האריזות לתרופת הפורמוסיד של טבע הוחלפו והביאו למוות של חולים, אך בסופו של דבר התברר כי טבע לא היתה אחראית לדבר והתרופה הוחזרה לשיווק רגיל.

מטבע נמסר בתגובה כי "חברת טבע מדיקל משתפת פעולה באופן מלא עם משרד הבריאות בבירור הנושא. מיד עם היוודע הפרטים החלה החברה בבדיקות מקיפות לאיתור מקור הבעיה והפסיקה את הייצור עד לקבלת תוצאות בדיקות אלה. החברה תעדכן מיד כאשר יהיו בידה פרטים מעבר לאלה אשר נמסרו בהודעת משרד הבריאות".

תגובת משרד הבריאות: "משרד הבריאות החל בחקירת המקרה מול חברת טבע מדיקל היצרנית לבדיקת הליכי הייצור. במסגרת הליך החקירה נבדק מקור הזיהום, סטריליות התמיסות השונות המוכנסות להכנה ואשר מסופקות על ידי מגוון יצרנים אחרים, הצנרת, הציוד הנלווה, ההכנה ונבדקים שלבי היצור בכללותם. המשרד פנה למיקרוביולוגיים, לרופאים מומחים ולבתי החולים במטרה להנחות אותם להפסיק טיפול,להתייעץ על טיפול חלופי וכן כדי לאתר מקרים נוספים".