אאא

המערכת החורפית שפוקדת בימים אלו את ישראל הגיעה לשיאה הלילה (רביעי) שהיה גשום במיוחד עם עשרות מילימטרים של גשם, אך מזג האוויר החורפי ילווה אותנו גם הבוקר עם ממטרים כבדים, סופות רעמים ורוחות עזות.

הלילה, הגשם התפשט לירושלים ולערי החוף הדרומיות, לצפון הנגב ואזור מדבר יהודה.

עד שעות הצהריים מזג האוויר ימשיך להיות סוער החשש לשיטפונות והצפות עדיין קיים, בשעות אחר הצהריים הרוחות ייחלשו וכך גם הממטרים אך ימשיך להיות חורפי וקר.

מאז שעות הצהריים אתמול ועד הבוקר ירדו בצפון רמת הגולן 50 מילימטרים של גשם, בגליל 30 מ"מ, בחיפה ועכו 20, באזור השרון 38, בבת ים 40, בראשון לציון 50, בירושלים 42 ובקרית גת 32 מ"מ.

בחרמון ירדו חמישה סנטימטרים של שלג, שנערמו בקו המוצבים בחלקו העליון של ההר. נחל איילון הגיע לשיא זרימתו לחורף זה בשעה 3:00 לפנות בוקר - 60 קוב/שנייה.

הכנרת לעומת זאת רשמה עלייה של 3.5 סנטימטרים במפלס - סנטימטר וחצי אתמול ושני סנטימטרים במהלך הלילה, יצוין כי זו העלייה הגדולה ביותר ביממה אחת מאז הקיץ.

 (צילום: עידו ארז - ynet)
אלו המוקדים בהם יש חשש מפני הצפות

למרות ההיערכות הגדולה לסופה, הלילה נרשמו תקלות בודדות בהצפות ובאספקת החשמל. בשתי רחובות בהרצליה – בילינסון ויבנה הופסק החשמל בעקבות תקלה בקו מתח גבוה. גם ביישובים קדימה-צורן, תל מונד, עין שריד ופורת נרשמו הפסקות חשמל. ברחוב רמח"ל בעכו נפל עץ על רכב חונה, לא היו נפגעים.

הטמפרטורות החזויות במהלך היום: קריית שמונה 17, צפת 12, טבריה 20, חיפה 19, תל אביב 19, מודיעין 19, ירושלים 13, אשקלון 19, באר שבע 18 ואילת 23.

במהלך היום הגשמים יימשכו עם רוחות חזקות ובשעות אחר הצהריים ייחלשו מעט. מחר, יום חמישי, הגשמים יימשכו והרוחות ייחלשו אך עדיין יהיה גשום עם חשש להצפות. ביום שישי יהיה קריר אך הטמפרטורות יעלו.