אאא

חתונות, הן מפגש בלתי אמצעי עם כלל האזרחים (הנשואים בד"כ) אשר יש להם נטייה חמורה לנקות את מצפונם על היותם נשואים, מה שמוליד את הנטייה, להשיא במהירות האפשרית והבלתי אפשרית את כלל המגזר הרווקי, בפרט אותך ובפרט אם ע"פ שיקול דעתם וראייתם נכוחה את על סף רווקות נצחית.

קודם כל, כדי לאשש את קביעתם המוקדמת הם מוודאים שאת בררנית, בשאלה הרומזת והבלתי נסתרת: את בררנית?!, כיוון שהם לא באמת שואלים אלא קובעים, מומלץ לאשר להם בחיוך חושף שיניים את הקביעה ואם ניתן (לא חובה), להוסיף הוכחות מרשיעות.

בהמשך הם יעברו לתיאור מַשְמִים של שידוכיהם ופשרותיהם, על השידוך הכול כך מופלא שבעקבותיו זכיתם להיפגש היום בחתונה זו, סיפורי אימה על בררנים/יות השוכנים בטח בבתי אבות או במוסדות לחולי נפש ותיאורים מלאי צבע וחיים על החיים בצל הנישואין או לאורם.

כמובן, האוסף המרשים והנפלא של סיפוריהם נועד להקל את הצעתם המשונה, ולהפכה למתבקשת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מיותר לציין שתודתך העמוקה פשוט מתחייבת בזה הרגע ואף יש לשקול ברצינות קניית מתנה הולמת, לפחות משום העובדה שהם היחידים שלא התייאשו ממך לחלוטין ומואילים להציע לך בכלל.

העובדה שאנשים מציעים כל דבר שזז, לא מחייבת אף אדם לשום דבר, ואינה צריכה לגרום עוגמת נפש וזעזוע, היות שהמקור לכל הדברים האלה, הוא ברצון הבסיסי של כל נשוי לראות את האחר בכך, ראייתו את ההבדלים שונה והפרופורציות וסולם העדיפויות גם כן משתנים לאחר חווית נישואין.

חוץ מזה, הם ממש חושבים שטוב ליבם המתפרץ אמור לזכות אותם בתגובה נלהבת, מה שלא אומר שזו צריכה להיות התגובה להצעה הנשמעת מעליבה, אך ניתן בפרוש לתת לדברים לעבור ליד ולדלג עליהם בסירוב קליל, אין צורך להסביר אפילו.

כך או כך, הם מאחלים לך בכל לב: בקרוב אצלך.

בשיתוף אתר 'תובנות בענייני שידוכים'