(צילום אילוסטרציה: מאיר אלפסי, כיכר השבת)
אאא

זהו סיפור בלתי נתפס על ראש-ישיבה צעיר שביזה חתן ספרדי ביום חופתו, ביום היקר ביותר לאדם. הסיפור נחשף הערב במהדורה המרכזית ב"קול ברמה", בהגשת אבי מימרן.

קרוב משפחתו של החתן, הרב רפאל כהן מצפת, גולל את הסיפור המלא והעצוב. "הגענו בשעה טובה ומוצלחת לחופה. כולם התרגשו. החופה נערכה בטוב-טעם על-ידי ראש-הישיבה. אביו של החתן הוא מרא דאתרא באחת העיירות בצפון. גם הוא סייע בסידור החופה.

"רגע אחרי החופה, הרגשתי תזזית שהחלה באולם. מיד הניפו את החתן על הכתפיים של אחד הבחורים. החתן היה נראה חיוור כסיד, העיניים שלו היו בוהות, תקועות בחלל האוויר, ימינה שמאלה. עוד לא הבנתי מה קרה.

"לאחר מספר שניות, הבנתי שראש-הישיבה ביקש מיד אחרי החופה שהבחור ייכנס ל´חדר ייחוד´ (כפי שנוהגים בציבור האשכנזי, בניגוד לספרדים - כפי דעתו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א. י"א) וכשהובהר לו שהבחור לא נוהג כך - בהסכמת שני הצדדים במשפחתו - ראש-הישיבה אמר שהוא מיד עוזב את המקום, והורה גם לבחורים לעזוב את המקום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדברי הרב כהן, מדובר בבחור ספרדי שלומד בישיבה של אשכנזים. "כמדומני שגם ראש-הישיבה הוא ספרדי", גילה הרב כהן.

הרב כהן נשמע כעוס, ובצדק. "ההיסחפות החוצה הייתה נוראה. הבחורים עזבו בלב עצוב, לאחר הוראה שקיבלו מראש-הישיבה. אין לי הגדרה אחרת מלבד המשפט הבא - ראש-ישיבה יורה בכדור במוחו של החתן אחרי שחיתן אותו. אני מצטער על החריפות של ההגדרה. אין לי שום הסבר אחר לפנים המבוהלות של הבחור".

הרב כהן הזעיק בחורים מישיבות ספרדיות סמוכות ואלה שימחו את החתן. הרב יצחק יוסף, בנו של מרן הגר"ע יוסף, שמע על האירוע ומיד הגיע לשמח את החתן.

את הראיון המלא עם הרב כהן תוכלו לשמוע בקובץ אודיו המצורף לכתבה.