אאא

תקנות החתונה שייסד האדמו"ר מהר"א שאטמר שליט"א לפני שנה, הולכות ומתרחבות וכך, גם ההטבות וההנחות שמקבלים המחותנים הנוהגים על-פי התקנות.

בעקבות התקנות שקבעו מסגרת תקציבית לכל אירוע במהלך השידוך, החל מהווארט וכלה בחתונה ובשבע-ברכות, הצטרפו יותר ויותר בעלי עסקים ונותני שירות למחותנים ולבעלי שמחה.

הראשונים היו בעלי אולמות השמחה, שהצטרפו בזה אחר זה, אחר-כך השטריימל'ך מאכער'ס שהורידו את מחירי השריימלים למחיר שהוקצב בתקנות.

השבוע נודע, כי מספר חנויות רהיטים הודיעו על הצטרפותם לתקנות ויוזילו את מחיר הרהיטים לחתנים עד חמישים אחוז - הוזלה משמעותית. כמו-כן נודע על רשימה של נגנים ותזמורות שהצטרפה לתקנות.

הוועדה העומדת בראש תקנות החתונה מנהלת רשימה של בתי עסק ואולמות נותני שירותים לבעלי שמחה שהסכימו לעמוד בהוצאות אסטרונומיות ולהיכנס לחובות גדולים בשל הוצאות החתונה הגדולות הנהוגות בארה"ב, שאינן כוללות רכישת דירה לזוג הצעיר. הצטרפות חנויות הרהיטים לתקנות החתונה תוזיל אלפי דולרים את הוצאות החתונה.

בסאטמר אמרו השבוע כי עלותם של רהיטים בסיסיים לזוג צעיר מגיעה לחמש-עשרה אלף דולר, עלות תזמורת לחתונה מגיעה אף היא לחמשת-אלפים דולר, כך שמדובר בהוזלות משמעותיות.

הדברים נאמרו בפני אלפי חסידי סאטמר שהגיעו להשתתף ב'טיש' המרכזי שנערך בל"ג בעומר אחה"צ בבית-המדרש המרכזי בשכונת ויליאמסבורג.

בדרישה קרא האדמו"ר לכל אחד מחסידיו לתרום סכום של 1700 דולר להשלמת בניית המקווה החדשה בשכונת ויליאמסבורג.