אאא

מי שביקר הבוקר בבניין עיריית בית-שמש, כמעט וחשב כי נכנס לבניין עיריית לאסה, בירת חבל טיבט שבסין. אך הערכה זו לא הייתה טעות גורלית, שכן לבית-שמש יש "ברית ערים תואמות" עם לאסה.

משלחת מכובדת מלאסה ביקרה בבית-שמש והביאה עמה את התלבושת המסורתית של טיבט. העיר לאסה היא בירת טיבט, עיר גדולה ומכובדת המוכרת לתרמילאים רבים, אחר ובמקום קיים ארמון החורף של הדלאי למה הנשקף על פני כל העיר.

המשלחת מטיבט "דאגה" גם לבכירי עיריית בית-שמש והם העניקו מתנה לראשי העיר ובכירי העירייה - צעיף ארוך ומיוחד המהווה פריט מרכזי בלבוש העממי של תושבי חבל טיבט.

בין דיבורים לנאומים על חשיבות הקשר בין בית שמש לבין העיר לאסה, כיבדו ראש העיר ר´ משה אבוטבול וחברי העירייה את המשלחת מטיבט ונעמדו לתמונה משותפת עם הצעיף הטיבטי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש-העיר ר´ משה אבוטבול אמר לחברי המשלחת מטיבט, כי העם היהודי כעם בעל היסטוריה ארוכה ומכובדת, שמח לראות כי בטיבט הרחוקה יש לו ידידים ושותפים, והוא הביע את תקוותו ששיתוף הפעולה יביא גם למיזמים עסקיים שיביאו רווחה כלכלית לשני העמים.

בסיומו של הביקור העניק ראש עיריית בית שמש למשלחת מלאסה חנוכייה במתנה, לא לפני שסיפר להם בקצרה על נס החשמונאים על היוונים, נס השמירה על יחודו ועצמאותו הרוחנית של העם היהודי לדורותיו.

במפגש השתתפו גם חברי העיריה החרדיים, ר´ שמואל גרינברג סגן ראש העיר (דגל התורה), ר´ דוד ויינר סגן ראש העיר (אגודת ישראל), ר´ ראובן כהן (ש"ס).