אאא

בעוד מימין מגנים את ישיבת באר יעקב על כך שבחרה להזמין את חבר הכנסת אחמד טיבי להופיע בפני תלמידיה במחנה הקיץ, נחשפת האמת אודות הסיפור.

אחמד טיבי הוזמן על ידי הישיבה במסגרת העימותים אותם מנהלים מובילי דעת קהל במחנה הקיץ. בין השאר אמורים להשתתף גם מנחם כרמל מדגל התורה והרב חיים שמואל פפנהיים מהעדה החרדית.

טיבי שהיה אמור להתעמת עם ברוך מרזל, קיבל רגליים קרות ובחר להודיע למארגנים כי אינו מעוניין להשתתף באירוע. מרזל מצידו מספר לכתבי 'כיכר השבת', כי קיבל הודעה ממארגני האירוע על ביטול העימות עם טיבי בשל סירובו של טיבי להתעמת מולו.

בתקשורת נפוצה השמועה כאילו הישיבה ביטלה את השתתפותו של טיבי בשל לחצים שהפעילו עליה גורמים שונים. שמועה שהוכחשה על ידי נציגי הישיבה.

עוד אומר מרזל כי הזמנת שונא ישראל כטיבי לישיבה אינה דבר טוב והיא חלק מההתרפסות בפני אויבי העם היהודי, אך באותה נשימה הוא מיצר על העימות שהוחמץ, שכן "הייתי חושף להם את פרצופו האמיתי", לדבריו אם כבר הוזמן טיבי, היה זה טוב שתלמידי הישיבה ידעו עם מי בדיוק יש להם עסק.

חבר הכנסת כצל'ה מהאיחוד הלאומי אומר ל'כיכר': "בחרנו ביבי, קיבלנו טיבי". הוא מגנה בתוקף את בחירת הישיבה להזמין את טיבי למחנה הקיץ ואומר, "נציגי הציבור החרדי רופסים ומתרפסים בפני הפריץ, אז מה הפלא שישיבה מזמינה שונא ישראל שכמותו?".

כצל'ה שמתבטא בחריפות על הנציגות החרדית, אומר עוד כי 'כנראה שהנציגים החרדים מסודרים ויש להם דירות לילדים שלהם, מה שאין לבחורי הישיבה בבאר יעקב. אולי בגלל זה הנציגים החרדים מרשים לעצמם לשבת בממשלה אחת עם ביבי שגזר על הציבור החרדי גזירות איומות הרבה יותר מגזירת המע"מ".

על טיבי אומר כצל'ה, "האיש הזה הוא הגרוע שבאויבינו ויום אחד הוא עוד יעמוד לדין על ההתבטאויות שלו. הוא אומר בפה מלא שהוא רוצה לגרש את היהודים ביהודה ושומרון וירושלים. החרדים גם הם חלק מהיהודים הללו. טיבי לא מבחין בין חרדים למתנחלים".