אאא

שני הגארדים ששוגרו אמש (חמישי) לעבר העיר אשדוד, זרעו בהלה גדולה בעיר. תושב שכונת רובע ז'  החרדית סיפר הבוקר: "תוך 10 דקות מאז האזעקה, כל ישיבת גור הייתה בדרך הביתה".

הרב הראשי לאשדוד, הרב יוסף שיינין יצא במסר מרגיע לילדי אשדוד שבשבוע האחרון סובלים ממתקפת טילים. "את המחשבות של האויבים ואת פעולותיהם - יש מי שמכוון - הקב"ה היושב במרומים, והוא מציל אותנו תמיד מיד אויבנו", כתב הרב הראשי.

סמוך לשעה 20:30 בערב, נשמעה אזעקה ברחבי העיר אשדוד והערים יבנה וגן יבנה. גראד אחד יורט על ידי מערכת כיפת הברזל והשני נפל בשטח פתוח. "זה בא לנו די בהפתעה אז מאוד נבהלנו" סיפר תושב העיר. "כל השבוע שהיו, זה היה גם מלחיץ, אבל אחרי שהתרגלנו לכמה ימי שקט, זה היה מפחיד". והפחד הניב תוצאות.

מיד עם היציאה מהמקלטים, נהרו תלמידי ישיבת גור "בית ישראל" באשדוד לבתיהם. "הם ממש ברחו מהמקום" סיפר תושב העיר. "הזמינו מוניות והסעות ועזבו. לצערנו התרגלנו, אבל מי שלא גר פה יותר נבהל", אמר תושב הרובע החרדי.

בקרית מלאכי, החליטו אמש לקיים את הלימודים היום, בניגוד להחלטת ראשי הערים בדרום, אך התלמידים הצביעו ברגליים. בבדיקה של מערכת החינוך בין כל המוסדות בעיר עלה כי פחות מ-40% מהתלמידים הגיעו ללימודים. לעומת זאת, בתלמוד תורה של חב"ד ותלמוד תורה "בית יוסף" של רשת מעיין החינוך התורני, הגיעו למעלה מ-75%.

במועצה האזורית באר טוביה, שם קיימו את הלימודים גם אתמול, הגיעו 75 אחוז מהתלמידים הבוקר.

בתוך כך, הרב יוסף שיניין, רבה הראשי של אשדוד הוציא מכתב מלווה בדברי חיזוק לתלמידי העיר: "כבר אמר
הנביא: "עת צרה היא ליעקב וממנה אושע". זו דרכו של עם ישראל, דווקא הצרה היא שמביאה אחריה את הישועה, את הפדות ואת הרווחה. נסיונו של עמנו עשיר בשטח הזה.

"כולנו אומרים בליל הסדר, מתוך ההגדה של פסח: שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם", כך היא דרכם של צוררי ישראל בכל הדורות, מתנכלים לעמנו בכל הזדמנות." כתב הרב " כך גם עכשיו, אך אנו בטוחים שגם הפעם יצילנו הקב"ה מידם. הורו לנו חז"ל "אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזים עליו מלמעלה". גם הכתוב אומר: "לב מלכים ושרים ביד ה'".

בסיום המכתב פונה הרב הראשי להורים בבקשה להקפיד כי גם בבית ימשיכו לעסוק בתורה ולשמור על האחדות.