אאא

מה יקרה אם ייפלו טילים איראניים בירושלים?

מול תסריט שכזה ותסריטים דומים אחרים, יערכו כל גורמי הבטחון והצבא בישראל, מחר – יום רביעי, תרגיל עורף גדול הנושא את השם "מורג בהר ובבירה".

זהו תרגיל ראשון בסדר גודל כזה במחוז. מטרת התרגיל לשפר את ההיערכות והמענה ברמה המחוזית והמערכתית להתגוננות העורף בחירום, המבוססים על תיאום בין-ארגוני ופעולה משולבת. במהלך התרגיל ייבחנו המערכות השונות ויאותרו פערים שונים אותם נועד התרגיל להעלות ובהמשך לפתור.

התרגיל ישלב תרגול מטות ותרגילי שטח במתארים שונים, שיופעלו על-ידי רשות החירום הלאומית ופיקוד העורף.

תרגיל העורף המחוזי של ירושלים, ייערך בשיתוף של צה"ל ופיקוד העורף עם רשות החירום הלאומית (רח"ל), הרשויות המקומיות באזור מחוז ירושלים, ארגוני הבטחון וההצלה, משטרת ישראל, מגן דוד אדום וכיבוי אש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במסגרת התרגיל תשמע ביום רביעי, בשעה 10:00, צפירת תרגול רצופה בת דקה באזור בית שמש, מטה יהודה ומבשרת ציון. בימים רביעי וחמישי, יתבצעו תרגילי שטח שידמו תרחישים שונים. צה"ל מבקש מהציבור לשתף פעולה ולהישמע להנחיות פיקוד העורף.

התרגיל שתוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2009 ונערך לראשונה בסדר גודל זה. הוא נבנה במהלך החודשים האחרונים על-ידי מנהלת מחוז ירושלים של פקוד העורף בשיתוף עם גורמים שונים.

צה"ל מדגיש כי כלל השירותים החיוניים במשק, לרבות בתי חולים, ימשיכו כסדרם וכך גם כנסים ואירועים המוניים. כל תנועת כלי רכב, לרבות: אוטובוסים ומכונית פרטיות, תמשך כסדרה גם בהישמע האזעקה.