אאא

הקיץ בעיצומו, החופשה מתקרבת וכבר ניתן להריח חו"ל באוויר. עדי ברומר, הומאופתית קלאסית בלאומית שירותי בריאות - מחוז צפון מגישה מידע מקצועי:

פעמים רבות בעת השהייה בחו"ל עלולים לחוש ברע, או להידבק במחלות שונות.

לא משנה לאן נוסעים, תמיד רצוי לארוז בתיק ערכת עזרה ראשונה המכילה חפצים חיוניים להם אתם עלולים להזדקק במהלך הטיול. אם נפצעתם או חליתם מסיבה זו או אחרת, מספר תרופות הומאופתיות בסיסיות למצבי עזרה ראשונה יכולות להקל מאד על מצבים אלה, והן פועלות מהר ובעדינות, ללא תופעות לוואי. תרופות הומאופתיות אינן תופסות מקום רב בתיק ואינן יקרות (תרופה צריכה לעלות בסביבות ה- 25 ₪ וכשקונים קיט עזרה ראשונה ניתן לקבל הנחה בחלק מבתי המרקחת. את התרופות צריך להזמין בבית מרקחת הומאופתי או אצלי).

מספר תרופות שאני ממליצה בחום לקחת לטיול במזרח הרחוק - כולן נלקחות בצורה אוראלית והגלובליים מתוקים וללא טעם לוואי (באם התרופה אינה עוזרת כדאי להיבדק אצל רופא מקצועי- הרשימה כאן היא בגדר המלצה בלבד):

Arnica- תרופה זו יעילה במצבי חבלה מתאונה וכן במצבי הלם נפשי. טובה לחבלות סגורות (כשיש סימנים כחולים), לקחת אחרי תאונה, לזירוז החלמה מניתוח, שברים, נקעים, וחבלות בכללי. טובה גם במצבי ג'ט לג, או דלקת אזניים בעקבות הפרשי לחץ האוויר בטיסה

Ruta- יעילה לנקעים, פגיעה בגידים, ברצועות וברקמות הרכות. יעילה לכאבים ודלקות ממאמץ יתר של השרירים. (כגון כאבי גב).

Hypericum - לפגיעה עצבית. (לדוגמה אם נפל משהו כבד על האצבע והכאב הולך וחוזר לאורך העצב)

Arsenicum album- להרעלת מזון. כשיש הקאות ושלשולים. בכל מקרה, תמיד כדאי לשתות רק מים רתוחים או מבקבוק אטום וכדאי להימנע מאוכל שעלול להתקלקל מהר כגון דגים.

Ledum - עקיצות, הכשות, נשיכות- כגון מעקרב או דבורה. תרופה זו נחשבת ל"אנטי טטנוס" ההומאופתי-

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אולם מומלץ ללכת להיבדק בכל מקרה בבית חולים. עוזרת גם לאחר חשיפה של העור לצמחים רעילים כגון אוג ארסי. הסימפטום העיקרי הוא גרד. המקום קר וחיוור.

Apis - עקיצות, הכשות, נשיכות- כשהסימפטום העיקרי הוא חום כאב ואודם מקומי.

Silica- להוצאת גופים זרים בעור (כמו קוץ) או מהעין.

Cantharis- לכוויה קלה עם בועות או גרד עם שלפוחיות - כמו ממכת שמש.

Cocculus indica - ל"מחלת נסיעה" עם בחילות או סחרחורות.

כזה יש לקחת Hypericum, ורק לאחר שהדלקת עוברת יש למרוח על השפשפת את הCalendula).