אאא

חדש:  מצית עצים? מזל"ט בעקבותיך.  זו הפעם הראשונה שבה היחידה לפשיעה לאומנית משתמשת במזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס) על מנת לתפוס חשוד בהצתת עצים. הסיפור מתחיל כאשר ימים קודם מעצרו של הראל קורן, התקבל מידע במשטרה לפי בכוונתו לבצע פעולות תג מחיר. כשהמידע התקבל, הועלתה ההצעה להפעיל את מירב המשאבים העומדים לרשות היחידה החוקרת וכך היה.

לפני שבועיים ימים נעצר קורן בחשד להצתת עצים בכפר קריות, בדו"חות המשטרה שהוגשו לשופט נכתב כי החשוד מוכר בעבירות מסוג זה. בין הייתר תואר בדו"ח כיצד המזל"ט עזר להביא ממצאים שיאמתו את מעשיו. "מתחילת הפעילות צפיתי במוניטור של מצלמת התצפית ונראה כי הדמות נראית בחושה השייכת להראל קורן. מבחינתי, האימות לעובדה כי זה הראל קורן בחושה שלו היא שזה המקום בו הוא גר. היה נראה כי הוא החליף בגדים והתחיל לנוע רגלית לכיוון מזרח ונראה כי הוא מחזיק משהו בידו השמאלית, כאשר הוא ממשיך בתנועה לכיוון צפון, פאתי הכפר תלפית".

במשטרה הוסיפו לתאר את שהתרחש: בשעה 22:30 לערך נראה החשוד עומד ליד עץ ולאחר מספר שניות היה נראה שהעץ הוצת. לאחר מכן תוך כדי תנועה לכיוון דרום חזרה הצית כתשעה עצים נוספים. לאחר שהצית את העצים רץ החשוד לכיוון דרום והתחיל לנוע לכיוון מערב".

הפרקליטות ביקשה את מעצרו של קורן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו אך סנגרו של קורן עו"ד איתמר בן גביר מטעם עמותת חננו הציג שורה של תקדמים בהם שוחררו ערבים בתנאי הגבלה לאחר שהציתו עצים בית משפט המחוזי בירושלים דחה את הבקשה של הפרקליטות והורה לשחררו , יחד עם זאת, קורן שוחרר בתנאי הרחקה והגבלה מהמקום.

עו"ד בן גביר שייצג את קורן מטעם עמותת חננו אמר "מבלי להקל ראש בעבירה המיוחסת לנאשם, בקצב הזה יעלו מזל"ט לאוויר כדי לעקוב אחרי נערות שמרססות בגיר את הכתובת תג מחיר או נחמן מאומן. אני מבין שיש לחץ של פוליטיקאים, אבל המשטרה והפרקליטות חייבות להיות מערכות עצמאיות ולהקצות משאבים לפי חומרת העבירות ולא לפי כמות הכתבות בתקשורת".