הקמפיין של "מעריב" נגד גלנט (עיבוד: כיכר השבת)
אאא

סערת גלנט לא יורדת מסדר היום: שעות לאחר שראש-הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק החליטו להדיח את האלוף יואב גלנט, העניק הבוקר (רביעי) השופט בדימוס יעקב טירקל, ראש הוועדה למינוי בכירים שאישר בין-היתר את בחירתו של אלוף יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל, ראיון חריג ונדיר ל"קול ישראל".

"מדובר בצעד איום ונורא שקצין כמו יואב גלנט הודח כפי שהודח", אמר טירקל בריאיון, והביע צער על כך שראש הממשלה ושר הביטחון לא העניקו תמיכה נרחבת יותר להחלטתו למנות את גלנט למרות ההליך שהתנהל נגדו בבג"ץ.

לדברי טירקל, התקשורת השתלחה בגלנט ו"ירדה לתהומות שפל", כפי שלא העלה בדעתו. יצויין כי עיתון "מעריב" עמד בחזית הקמפיין האגרסיבי והלוחמני נגד גלנט - שנלחם למען המדינה מעל שלושה עשורים ברציפות.

בראיון החריג אמר טירקל כי במידע שהיה בידי הוועדה, לא הייתה שום סיבה למנוע את מינויו של גלנט לרמטכ"ל.

הוא אף ציין כי עם פרסום ההחלטה, אף שקל לפרוש מתפקידו.  

לראשונה: רמטכ"ל דתי

אמש, החליט ברק ונתניהו כי האלוף יאיר נווה ימונה לרמטכ"ל בפועל למשך 60 יום. כהונת אשכנזי לא תוארך.

מדובר בפעם הראשונה שמתמנה רמטכ"ל חושב כיפה בישראל. גם אם זמני, אבל עדיין רמטכ"ל.

שלשום הודיע היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לבג"ץ כי יש קשיים משפטיים משמעותיים להגן על המינוי של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל.

וינשטיין קובע כי נוכח ממצאי מבקר המדינה בפרשת קרקעות גלנט, יש "קשיים משפטיים משמעותיים" באשר לסבירות ההחלטה למנות את גלנט לרמטכ"ל.

בהודעה שהעביר הערב לבג"ץ מוסיף וינשטיין ומדגיש כי "ספק אם ראוי מבחינה ערכית להותיר בעינה את ההחלטה בדבר מינויו של גלנט".