קניות באמזוןדיווח: שתי מדינות בארה"ב פתחו בחקירה נגד אמזון
כ"א בסיון תשפ | 13.06.20
שירות כלכליסט
וושינגטון וקליפורניה בוחנות את ההתנהלות העסקית של ענקית הסחר המקוון מול מוכרים עצמאים, ובודקות, בין היתר, אם היא מקנה יתרון למוצרים שלה מול אלה של מוכרים עצמאים. גם הנציבות האירופית מנהלת חקירה דומה
מרכז חדשות ההייטק הישראלי  - גיקטיים לפני השקהגיקטיים הופך לאתר בינלאומי וגם אתם יכולים להשקיע בוכיכר בשיתוף גיקטיים
אתר הטכנולוגיה המוביל בישראל נערך כעת להשקת פעילות גלובלית ולסיקור באנגלית של החדשנות הישראלית (טכנולוגיה, מקודם)
עובדות בייצור סמארטפוניםאיזו יצרנית הסמארטפונים נפגעה הכי קשה?רפאל קאהאן, כלכליסט
חברת המחקר גרטנר מציירת תמונה שנראית כאסון לתעשייה כולה - אף יצרן לא הצליח להתחמק מהירידה במכירות, אך מאיזו יצרנית נפגעה הכי מכולן? (חדשות הטכנולוגיה)
מחפשים טיסות באפליקציהישראלי יעמוד בראש חברת הענק להשוואת מחירי טיסותשירות כלכליסט
רפיח משמש כיום כמייסד ומנכ"ל Travelfusion, תפקיד שימשיך למלא בזכות בעלותה של Trip.com על שני המותגים. בראיין דאב שעוזב את כסא המנכ"ל יישאר יועץ בכיר לחברה (תיירות)
אפליקציית התשלומים PAY מבית לאומי משיקה את שירות 'עוסקים זעירים'אפליקציית התשלומים PAY מבית לאומי משיקה את שירות 'עוסקים זעירים'כיכר בשיתוף PAY
מעתה בעלי עסקים זעירים יוכלו לגבות כסף מלקוחותיהם בחלוקה לתשלומים, ללא מגבלת תקבולים שנתית ועם פטור מלא מעמלות (צרכנות, מקודם)
מפעל לייצור שבביםטראמפ יוזם: להחזיר את ייצור השבבים לארה"ברפאל קאהאן, כלכליסט2
יוזמה חדשה של ממשל טראמפ מבקשת להורות ליצרניות שבבים אמריקאיות להעביר את הייצור חזרה למדינה. במקביל, הממשל גם שוקל לאפשר לחברות אסייתיות נבחרות להקים מערכי ייצור בארה"ב (כלכלה)
הכלכלן מסביר: זו השפעת הקורונה על חיינוהכלכלן מסביר: זו השפעת הקורונה על חיינוכיכר הייטק
ד"ר אמציה סמקאי, מנכ"ל חברת סמקאי אסטרטגיה ומרצה לכלכלה באוניברסיטת בר אילן, מסביר באולפן מה הצפי שלו בעניין משבר הקורונה, והאם התיאוריות מתנפצות (הייטק, TV)
אילוסטרציההסטארטאפ שיכנס לכל בנין מגורים ומשרדיםכיכר בשיתוף Green Digital5
במקום ערימות הדפים בתיבת הדואר תכירו את לוח המודעות החדש שלכם - פרסום דיגיטלי על גבי מסכי טאצ' שמתכתב עם מגמת הערים החכמות (טכנולוגיה)
חברת נתוני אשראי אקוויפקס ארה"בארה"ב מאשימה את הסינים - בפריצת הסייברשירות כלכליסט
בארה"ב הודיעו היום כי ארבעה האקרים סינים עומדים מאחורי אחת מפריצות הסייבר הגדולות. ההאקרים פרצו לאקוויפקס וגנבו מספרי ביטוח לאומי, תאריכי לידה, וכתובות מגורים (עולם)
טלפון ציבורימשרד התקשורת יסיר את הטלפונים הציבורייםאביאור אבו, כלכליסט2
זאת לאור בקשה של בזק וגורמים בשלטון המקומי; כיום יש כ-9,500 טלפונים נייחים ציבוריים הפזורים במרחב הציבורי, כאשר בכ-83% מהם יש שימוש של פחות מ-100 דקות בחודש (בארץ)
הרווח של יוטיוב: 15.1 מיליארד דולר בשנההרווח של יוטיוב: 15.1 מיליארד דולר בשנהסופי שולמן, כלכליסט
פלטפורמת הווידיאו בבעלות גוגל רשמה הכנסות של 15.1 מיליארד דולר ב־2019, נמוך בהרבה מהערכות האנליסטים ל־25–20 מיליארד דולר (טכנולוגיה)
בהלת הקורונה: האיחוד האירופי בקול קוראבהלת הקורונה: האיחוד האירופי בקול קוראמאיר אורבך, כלכליסט
הקול הקורא פורסם במסגרת תכנית המו''פ היוקרתית Horizon 2020 והתקציב עומד על בין 2 ל-3 מיליון יורו; המטרה של התכנית היא להרחיב את הידע על נגיף הקורונה מה שיסייע בפיתוח טיפולים ואמצעי זיהוי מהירים (כלכלה)
פייסבוק: ההכנסות עקפו את התחזית והמניה ירדהפייסבוק: ההכנסות עקפו את התחזית והמניה ירדהעומר כביר, כלכליסט
הכנסות הרשת החברתית ברבעון הרביעי של 2019 עמדו על 21 מיליארד דולר. זאת, לעומת תחזיות האנליסטים שצפו לחברה הכנסות של כ-20 מיליארד דולר. הרווח הנקי עלה ב-7% (כלכלה)
האייפון 11 הזול יותר הוביל את ההצלחה של אפל ברבעון האחרוןהאייפון 11 הזול יותר הוביל את ההצלחה של אפל ברבעון האחרוןעומר כביר, כלכליסט
ניתוח של תמהיל המכירות של אפל מגלה שהלקוחות העדיפו את האייפון 11 הזול יותר על פני דגמי הפרו. ואלו שני גורמים נוספים סייעו לדחוף את מכירות האייפונים? (טכנולוגיה)
נחשף: זה הסכום שיקבל אבי גבאי מידי חודשנחשף: זה הסכום שיקבל אבי גבאי מידי חודשאביאור אבו, כלכליסט2
שכרו של המנכ"ל הקודם ניר שטרן עמד של 120 אלף שקל וכמנכ"ל בזק הרוויח גבאי 180 אלף שקל בחודש; לגבאי הוקצו 5 מנות של אופציות, בשווי ממוצע של כ-2.4 מיליון שקל לערך כל אחת (כלכלה)
אילוסטרציהמהפכת גוגל וההזדמנות שלך להשקעהכיכר בשיתוף Spetz
מנוע החיפוש של גוגל הפך למנוע איתור חכם וממקוד שלא רק מנגיש מידע אלא מנגיש פתרון • המהפכה לא הושלמה ועדיין יש לך אפשרות גם להשקיע ולהרוויח • נצלו (הייטק, מקודם)
לתשלום, אנא הראו את כף היד שלכם לאמזוןלתשלום, אנא הראו את כף היד שלכם לאמזוןשירות כלכליסט
פיתוח חדש של אמזון מיועד לאפשר לשלם בקופה על ידי הנחת כף היד מול סורק. המערכת תחבר בין היד לכרטיס האשראי ששמור במאגר שלה; על פי הדיווחים אמזון כבר עובדת עם ויזה על היישום שלה (טכנולוגיה)
האיחוד האירופי שוקל לאסור טכנולוגיות זיהוי פנים בציבורהאיחוד האירופי שוקל לאסור טכנולוגיות זיהוי פנים בציבורשירות כלכליסט
תוכנית חדשה של האיחוד האירופי מבקשת לנסח מחדש את הרגולציה על הפרטיות תוך שימת דגש על זיהוי פנים. לשם כך שוקלים באיחוד לאסור על שימוש בזיהוי פנים במקומות ציבוריים (טכנולוגיה)
הפילנתרופ: מי שלומד בכולל שימשיך ללמודהפילנתרופ: מי שלומד בכולל שימשיך ללמודכיכר השבת
במהלך ועידת ההייטק החרדי של ביזמקס ו'כיכר' התבטא מארק שימל בעד לימוד התורה: "אמרתי לאברך שאם הוא יושב ולומד שלא יעזוב את הכולל ושימשיך ללמוד" (הייטק, תעסוקה)
אינסטגרם מתקשה: שיעור הצמיחה נחתך בשלישאינסטגרם מתקשה: שיעור הצמיחה נחתך בשליששירות כלכליסט1
נתוני eMarketer מראים ששיעור הגידול של אינסטגרם ירד ל-6.7% בשנה החולפת לעומת 10.1% ב-2018. הקושי העיקרי של פייסבוק הוא במשיכה של משתמשים מבוגרים יותר שרואים באינסטוש רשת חברתית לצעירים בלבד (דיגיטל)
גוגל התגאתה: מיפינו 98% מהעולם המיושבגוגל התגאתה: מיפינו 98% מהעולם המיושבשירות כלכליסט
15 שנה לאחר השקת שירות המיפוי שלה, ענקית האינטרנט התגאתה שרכביה צילמו ומיפו עד כה מרחק של כ-16 מיליון מייל או כ-25 מיליון ק"מ (טכנולוגיה)
מחאת הדלק הביאה את איראן להתנתק מהאינטרנטמחאת הדלק הביאה את איראן להתנתק מהאינטרנטעומר כביר, כלכליסט
למרות הקושי הטכני הלא מבוטל במהלך, הצליחו שלטונות טהראן להתנתק מרשת האינטרנט כאמצעי דיכוי נוסף נגד מחאת הדלק. 80 מיליון איראנים מצטרפים למיליוני אחרים שסובלים מאמצעי השליטה המודרני העיקרי הזה (בעולם)
משתמשי אנדרואיד? אולי נחשפתם לפרצת אבטחהמשתמשי אנדרואיד? אולי נחשפתם לפרצת אבטחהרפאל קאהאן, כלכליסט
את הפרצה זיהו חוקרים ישראלים שמצאו שהיא מאפשרת להפעיל את אפליקציית המצלמה מרחוק, לבצע האזנות סתר ולקבל את המיקום של הסמארטפון. גוגל אישרה את המידע (טכנולוגיה)
בקרוב: תוכלו לפתוח חשבון עו"ש ב... גוגלבקרוב: תוכלו לפתוח חשבון עו"ש ב... גוגלשירות כלכליסט
מהלך מפתיע של חברת גוגל, החברה תפתח חשבונות עו"ש ושתף פעולה עם 'סיטיבנק' וגופים פיננסיים נוספים במיזם ומתחייבת שלא תמכור מידע של הלקוחות שיצטרפו (כלכלה)
התוכנה זייפה את קולו של המנכ"ל, החברה העבירה 220,000 יורו לפושעיםהתוכנה זייפה את קולו של המנכ"ל, החברה העבירה 220,000 יורו לפושעיםשירות כלכליסט
בוס או בוט? עבריינים התקשרו לבכיר בחברת אנרגיה בריטית, וזייפו את קולו של מנכ"ל חברת האם בגרמנית שדורש לבצע העברת כספים מיידית לאחד הספקים. הבכיר ציית - וגילה באיחור שהשיחה זויפה בידי תוכנת דיפ פייק מתקדמת שמסוגלת לסנתז דיבור במדויק (כלכלה)
פייסבוק בוחנת את מחיקת הלייקים מהפידפייסבוק בוחנת את מחיקת הלייקים מהפידכלכליסט
החברה עשויה להוריד בקרוב את מספר הלייקים מהפיד - על מנת להגן על משתמשיה מפני קנאה ולמנוע צנזורה עצמית; אינסטגרם כבר בוחנת אפשרות כזאת ב-7 מדינות (טכנולוגיה)

טכנולוגיה

הגאדג'טים החדשים ביותר, סקירות מדרכים ואפליקציות לאנדרואיד ולאייפון במדור טכנולוגיה של כיכר השבת, בדגש על הפן הכלכלי והחדשותי

כיכר facebook