NPJHS  NRSPHO  אביתר
ספוטיפיי אפליקציה מוזיקהספוטיפיי מזהירה: מי שישתמש בחוסמי פרסומות חשבונו יבוטלשירות כלכליסט
מאזינים למוזיקה בשירות? תנאי השימוש החדשים של ספוטיפיי שייכנסו לתוקף במרץ הקרוב אוסרים על שימוש בחוסמי פרסומות או חשבונות מזויפים. כל מי שיזוהה כעושה בהם שימוש ייחסמו בעצמם (כלכלה)
פייסבוק מסנג'רכמו בווטסאפ: גם פייסבוק מסנג'ר מאפשר איחזור הודעותרפאל קאהאן, כלכליסט
התכונה החדשה תיתן לכם למחוק הודעות שנשלחו באפליקציית הצ'ט הראשית של הרשת החברתית, כל עוד לא קרא אותן הנמען תוך 10 דקות משליחתן. התכונה זמינה בשלב זה במכשירי אייפון, ועדיין לא הגיעה לכל העולם (דיגיטל)
משרד התקשורת קנס את בזק ב-11 מיליון שקל: "לא יישמה את השוק הסיטונאי"משרד התקשורת קנס את בזק ב-11 מיליון שקל: "לא יישמה את השוק הסיטונאי"עומר כביר, כלכליסט
הרפורמה נועדה לחייב את בזק למכור לחברות אחרות שירותי טלפון קווי; לדברי המשרד, "פוטנציאל המנויים שנחשף להפרה הוא עצום, והיקף הנזק הכספי והתועלת שצמחה לבזק מההפרה מוערכים בעשרות מיליוני שקלים ולאורך זמן"
גלקסי s8איך לקנות סמארטפון משומש בלי תקלות?ניצן סדן, שירות כלכליסט1
איך משיגים בארץ אייפון 7 או גלקסי S8 בפחות מ-2,000 שקל? פשוט קונים מיד שנייה. ישנו שוק גדול של מכשירים משומשים. איך לא תיפלו על מכשיר תקול? הנה מדריך (דיגיטל)
מאות חברות עדיין מציצות לאימיילים שלכםמאות חברות עדיין מציצות לאימיילים שלכםרפאל קאהאן, כלכליסט
חברות שיווק קוראות מאות מיליוני מיילים כדי למקד קמפיינים ברשת, זאת, למרות שגוגל הבטיחה לפני כשנה שתבטל את האפשרות הזו. פרצה לדליפת מידע עסקי? (חדשות,טכנולוגיה)
מארק צוקרברג מייסד פייסבוקחור שחור: מה קרה למידע שפייסבוק אספה?יואב סטולר, כלכליסט
החברה נדרשה לחקור ולמצוא גורמים שקיבלו ממנה גישה למידע של משתמשים, אולם מסתבר שהיא חילקה גישה לכל כך הרבה חברות ולא ברור מה קרה לחומר שהן אספו (כלכלה)
המשחק PUBGהתמכרות ל'גיימינג' היא באמת מחלת נפש?יואב סטולר, שירות כלכליסט
ארגון הבריאות העולמי קבע שמשחקי ווידאו "כפייתיים" הינם הפרעה נפשית, והגדיר פרמטרים לאבחון שלה. כמה זה נפוץ, כמה זה מסוכן - ומי צפוי להפיק תועלת מהחלטה זו? (מענין)
אילוסטרציההתמכרות למשחקים דיגיטליים - מחלת נפשיואב סטולר, כלכליסט
ארגון הבריאות העולמי הגדיר את התופעה כהפרעה בעייתית, שמתאפיינת בהעדפת משחקי וידאו על פני כל פעילות אחרת ופוגעת באיכות החיים. פסיכולוגים: "לא כצעקתה" (טכנולוגיה)
מייל אימייל דואר אלקטרוני מחשב נייד emailחוקי ה-GDPR עלולים לחסל את השיווק במייליםרפאל קאהאן, כלכליסט
חברות שיווק אמריקאיות מדווחות שגולשים לא פותחים את הודעות הגדרות הפרטיות החדשות שהן שולחות - תנאי להמשך קבלת השירות שלהן; למעשה, המעטים שכן פותחים את ההודעות פשוט מסירים עצמם מרשימת התפוצה. התוצאה: סכנה קיומית לשיווק הישיר, פרקטיקה ותיקה ונפוצה (דיגיטל)
אינסטגרםאינסטגרם לא תודיע כשמבצעים לתמונתכם צילום מסךיואב סטולר
אינסטגרם הודיעה שלא תשיק תכונה שתודיע למשתמשים מתי שאחרים מבצעים צילומי מסך לפוסטים הזמניים שלהם, הסטוריז. בכך, לא תישמר פרטיותם של המשתמשים (דיגיטל)
מפסידים להאקרים: רוב הארגונים שספגו מתקפת כופר נכנעו לפורץמפסידים להאקרים: רוב הארגונים שספגו מתקפת כופר נכנעו לפורץרפאל קאהאן, כלכליסט1
מחקר מקיף שנעשה מטעם חברת רדוור גילה שכ-69% מהארגונים נפלו קורבן למתקפת כופר בשנה שעברה, זינוק בולט ביחס ל-2016. בנוסף, המנהלים מודעים לאיומי האבטחה ומחפשים פתרונות אוטומטיים חכמים - אך רוב החברות לא ישנו את מדיניות הסייבר שלהן גם לאחר שנפרצו (טכנולוגיה)
בסין גם הקבצנים מקבלים כסף באפליקציה: כך תרוויחו מהמפץ הגדול של תשלום בסלולרבסין גם הקבצנים מקבלים כסף באפליקציה: כך תרוויחו מהמפץ הגדול של תשלום בסלולריוליה ויימן ודן שמילוביץ', כלכליסט
אף שבמערב לא ממהרים לזנוח את כרטיס האשראי, יש כבר תעודת סל עם חשיפה לחברות תשלומים דיגיטליים. הסינים מובילים את המהפך בתחום עם שימוש מוגבר בתשלומים דיגיטליים (כלכלה)
תעריפי בזק יופחתו לראשונה מאז 2011תעריפי בזק יופחתו לראשונה מאז 2011אביב גוטר, כלכליסט
מדובר בהורדת מחירים ראשונה מאז שנת 2011, עם זאת ההשלכות של המהלך אינן דרמטיות
האמריקאים לא מוותרים על הפייסבוקהאמריקאים לא מוותרים על הפייסבוקשירות כלכליסט
סקר של סוכנות רויטרס מגלה שהציבור האמריקאי לא התרגש משערוריית קיימברידג' אנליטיקה; מאז נחשפה, לא נפגע שיעור השימוש ברשת החברתית באופן מורגש, ורבע מהמשיבים סיפרו שהם משתמשים בה אף יותר (דיגיטל)
סוהרים בשב"ס. ארכיוןפירצה באתר של השב"ס חשפה מידע רגישעומר כביר, כלכליסט2
הפירצה איפשרה לפושעי סייבר להשיג מידע אישי על קרוב ל-4,000 מועמדים לתפקידים בשב"ס - כולל מידע מסווג על שירותם הצבאי. הליקוי נחשף על ידי אקטיביסט ישראלי (רשת)
אילוסטרציהכך האקרים מרוויחים המון כסף ממידע גנוברפאל קאהאן
הקמת מאגרי מידע גנובים, סחר בכרטיסי אשראי ובגישה למערכות פרוצות, מכירת מסדי נתונים ישנים להקמת פרופילים פיקטיביים ואפילו הונאות מס וסחיטות. כך זה עובד (טכנולוגיה)
ווטסאפ צנזורה חסימה אבטחהדיווח: בניגוד להבטחתה - ווטסאפ החלה להעביר הודעות בישראל דרך שרתי פייסבוקרפאל קאהאן
הנהלת אפליקציית הצ'ט הבטיחה בעבר שלא תעביר מידע דרך פייסבוק - והמהלך אף נוגד הגדרות רגולציה שונות; מדוע בוצע וכיצד ישפיע על פרטיות המשתמשים?
אטלנטהכך הפכה אטלנטה לבת ערובה של פושעי סייבריואב סטולר
נוזקות הכופר הפכו את אטלנטה לבת ערובה: מתקפת סייבר שיתקה למשך חמישה ימים את השירותים העירוניים בבירת ג'ורג'יה, בדרישה לתשלום כופר של 51 אלף דולר בלבד. כעת קוראים בארה"ב לשירותי חירום קבועים בתחום
הטענת סמארטפוןכך תשמרו על ביצועי הסוללה של הסמארטפוןיואב סטולר
הצורה בה נטען הסלולרי משפיעה מאוד על איכות הסוללה - וזו הסיבה שבגללה הטלפון מחזיק לכם פחות ופחות שעות עם הזמן. טיפים פשוטים שיבטיחו שהסלולרי ישמור על ביצועיו (דיגיטל)
מטבע ביטקוין על רקע חוות כרייההביטקוין בסכנה: סין מתכננת לפגוע בתעשיית הכרייהיואב סטולר, כלכליסט
מסמך פנימי של הממשלה חושף תוכנית אגרסיבית לנטרול כורי הביטקוין: ייקור החשמל, צמצום היתרי שימוש בקרקע, מסים חדשים, החרפת תקנות איכות הסביבה ועוד. המהלך, שצפוי לצאת לפועל בקרוב, ישפיע קשות על הסחר במטבע
מאגר ביומטרי. אילוסטרציהנפרץ המאגר הביומטרי ההודי; המידע - זמיןרפאל קאהאן
פרטי המאגר, שתצורתו כשל המאגר הביומטרי הישראלי, הודלפו לרשת ומוצעים לרכישה לכל דורש. האופוזיציה: "צריכים הוכחות נוספות כדי לעצור את הטירוף?" (טכנולוגיה)
קניתם בביטקוין? תצטרכו לשלם על זה מסקניתם בביטקוין? תצטרכו לשלם על זה מסכיכר השבת
המטבעות הווירטואלים שהביאו איתם בשורה של ממש לעולם הדיגיטלי, ממשיכים לנסוק לגבהים ולצבור פופולריות רבה מה שהביא את רשות המיסים לצאת בהצהרה בעניינם (כלכלה)
סטארט-אפ יפני רוצה להציב פרסומות על הירחסטארט-אפ יפני רוצה להציב פרסומות על הירחשירות כלכליסט
חברת Inspace גייסה עשרות מיליוני דולרים כדי לשגר חללית שתקרין מודעות על הלבנה עד 2020; הפיתוח השאפתני צפוי למשוך מפרסמים רבים, אך גם להפר את אמנת החלל החיצון
ערן יניב מנכ"ל פרפקטו perfectoפרפקטו הישראלית במגעים למכירה לפי כ־350 מיליון דולרמאיר אורבך
חברת בדיקות התוכנה מראש העין שכרה בנק השקעות גדול כדי לנהל משא ומתן עם קרנות השקעה פרטיות אמריקאיות. המועמדת הטבעית היא קרן ויסטה, שתוכל למזג את פרפקטו עם חברת הבדיקות הישראלית אפלאוז שאותה רכשה באוגוסט
מימין איציק בנבנישתי מנכל פרטנר ומנכל סלקום ניר שטרןסלקום ופרטנר במו"מ לפריסת תשתית סיבים משותפתאביב גוטר
אם ההסכם ייצא לפועל, כל חברה תוכל לרכוש שירותי תשתית סיבים אופטיים בתשתית הקיימת או העתידית של החברה האחרת לצורך חיבור בנייני מגורים ברחבי בארץ
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבהחשד להונאה בפלאפון: עובדים הוציאו כספים במרמהאביב גוטר
ל"כלכליסט" נודע כי החברה סגרה מחלקה שלמה באגף העסקי לאחר שגילתה כי עובדיה מזייפים לכאורה נתוני ניודים ובשל כך זכו למענקים במרמה. כ-15 עובדים פוטרו בעקבות גילוי המקרה (חדשות)

טכנולוגיה

הגאדג'טים החדשים ביותר, סקירות מדרכים ואפליקציות לאנדרואיד ולאייפון במדור טכנולוגיה של כיכר השבת, בדגש על הפן הכלכלי והחדשותי

עדכונים
כיכר facebook