אאא

מהפכה תקשורתית: מהלך דרמטי ואסטרטגי שהובילו מקורביו ונאמניו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן הביא היום (חמישי) להשתלטות מוחלטת על העיתון 'יתד נאמן' ולמהפך בהנהלת העיתון.

המהלך תפס תאוצה לאחר שנאמנו של ראש הישיבה, מזכיר ועדת הרבנים הרב עזריאל מונק ננזף על-ידי אחד העורכים בצורה פוגענית, ובכך הוברר כי העיתון אינו מושמע לדעת תורה.

בשעות הצהריים התכנסו חברי ההנהלה של עיתון 'יתד נאמן' במעונו של מרן ראש הישיבה ברחוב חזון איש 5 בבני-ברק, לדיון ממושך על התנהלותו של העיתון והמשך דרכו.

במהלך הישיבה התקבלו שורה של הכרעות על-ידי ראש הישיבה, בהן הוחלט על הוספת חברים חדשים להנהלת העיתון שיהיו מופקדים על עניני הניהול ודרכו של העיתון ועל מינוי מחדש של חברי ההנהלה המקוריים שמונו על-ידי מייסד העיתון מרן הגראמ"מ שך זצ"ל, שיחזרו לכהן בתפקידם בפועל ובאופן שוטף.

בנוסף, הוחלט לסיים את תפקידו של העורך נתי גרוסמן, שכבר קיבל מכתב פיטורין, כאשר הדרמה הגיעה לשיאה בשעות הצהריים במשרדי מערכת העיתון 'יתד נאמן' ברחוב ז'בוטינסקי בבני-ברק.

במהלך הישיבה המיוחדת במעונו של ראש הישיבה הוכרע כי חברי ועדת הרבנים של העיתון, הגאון רבי ברוך שמואל דויטש, הגאון רבי צבי פרידמן והגאון רבי נתן זוכובסקי ימשיכו בתפקידם.

ליו"ר ההנהלה החדשה מונה הנגיד ר' שמעון גליק, נאמנו ומקורבו של ראש הישיבה, שהיה אחראי להוצאתו לפועל של המהלך בצורה משפטית וחוקית, וכן בדרך מכובדת של העברת הנחיות ההנהלה החדשה הכפופה לדעתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

העמותה מתחדשת

בשעות הצהריים, כאמור, קיים יו"ר ההנהלה שמעון גליק סיור במשרדי העיתון יחד עם מנכ"ל העיתון יעקב לבין, במהלכו הובהר כי המערכת ממשיכה לתפקד כרגיל וללש שינויים. בנוסף, הובהר לעובדים כי מי שיישר קו עם ההנהלה החדשה ויקבל את מרותה והנחיותיה יישאר בתפקידו ומי שיחליט כי הקו החדש לא מתאים לדרכו ייאלץ לפרוש או שיפוטר.

ביסודו של המהלך, חודשה העמותה הישנה של העיתון כפי שהקימה מרן הגראמ"מ שך זצ"ל, לאחר שהתברר כי העמותה היא שמחזיקה בעיתון ולא החברה שהקים המנכ"ל הנוכחי יעקב לבין.

בין חברי ההנהלה של 'יתד' שנתנו ידם למהלך ניתן למנות את הרב יחזקאל אסחייק, הרב שמואל אפשטיין, הרב משה אהרון ברוורמן והרב נתן זוכובסקי, שהסכימו להעביר את השליטה בעיתון לידיו של גליק. חברי העמותה האחרים לא עודכנו במהלך, כשבמקביל הופצו לא מעט ספינים על הקמת עיתון חדש.

לצדו של גליק, מונו שלושה חברים חדשים להנהלת העיתון: יצחק ויזל מקורבו ונהגו של ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, שלמה שטרן חבר מועצת עיריית ב"ב וממקורבי הדיין הגר"י סילמן ולייזר קפלן, עסקן בכיר ב'עזרא למרפא' ואחיינו של הגרב"ד פוברסקי. 

במשך שנים ארוכות, רדף העיתון הליטאי את ראש הישיבה, בטענות שונות, במקרים הטובים מיעט לתת במה לדעתו של מי שאלפים נוהרים למוצא פיו ובמקרים הגרועים יותר, אף ההין לצאת בגלוי נגד דבריו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בחודשים האחרונים, מאז עברה ההנהגה הליטאית בכלל ושל סיעת 'דגל התורה' בפרט לידיו של ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, בעקבות אשפוזו בבית החולים של פוסק הדור מרן הגרי"ש אלישיב, התנהל משא ומתן בין אנשי בית של ראש הישיבה לאנשי 'יתד נאמן'.

ב'יתד נאמן' הבינו, כי הזמנים השתנו וכי במידה וירצו לשרוד יאלצו להכפיף עצמם לראש הישיבה, ובכל-זאת, העלו דרישות שונות וסירבו להוראותיו הברורות של הגראי"ל שטיינמן, במקביל לכך שניסו לבצע מהלכים אחרים שלא התקבלו בשביעות רצון.

בסופו של דבר, הוחלט לצאת לדרך ולבצע את המהלך שהוביל להשתלטות מוחלטת על 'יתד נאמן', כאשר מרבית העובדים יישרו קו עם ההנהלה החדשה, ומי שלא, ימצא עצמו מחוץ לשורות העיתון.

ניסיונות "כיכר השבת" להשיג את תגובתם של אנשי 'יתד נאמן' לא צלחה, במידה ונקבל את תגובתם, נפרסמה.