אאא

במדינת ישראל נהוג כי חברות התחבורה אינן פועלות במהלך יום הכיפורים, כמו גם שדות התעופה וכלי התקשורת. אלא, שטעות חמורה כמעט וגרמה לאנשים שאינם מאמינים להגיע אל תחנת האוטובוס ביום הכיפורים, וזאת לאחר שבאתר כל-קו של משרד התחבורה, נכתב בטעות כי הקווים פועלים ביום כיפור.

באתר ניוז1 דווח תחילה כי לראשונה בתולדות המדינה, תופעל תחבורה ציבורית ביום הכיפורים, וזאת בהתבסס על העובדה כי חלק מחברות התחבורה לא דאגו לעדכן את לוח הזמנים שבוע מראש - כפי שהן מחויבות.

זמן קצר לאחר שהידיעה עלתה, היא עודכנה על ידי הכתב ושם נכתב כי חברות התחבורה עדכנו את לוחות הזמנים וקווי האוטובוס בכל החברות לא יפעלו ביום הכיפורים, למעט ארבעה קווים שיפעלו זמן קצר לפני צאת יום הכיפורים והם קווים 1, 7, 9 ו-15. במשרד התחבורה הסבירו כי הקווים הללו פועלים בכל שנה ביום הכיפורים ולכן אין מדובר בהפרה של הסטטוס קוו.

עידן יוסף, כתב התחבורה הציבורית באתר ניוז1, אמר ל"כיכר השבת": "אם היית עורך חיפוש באתר כל-קו של משרד התחבורה, היית מוצא שישנם קווים הפועלים ביום כיפור ומסתבר שחלק מהחברות עדכנו את לוח הזמנים במהלך הלילה ולא שבוע מראש כפי שהן נדרשות וחלק עדכנו במהלך היום".

"עכשיו באמת, אין אף קו שיפעל ביום הכיפורים, ובעצם מדובר היה כאן בטעות. הם הטעו את הציבור ואותי לחשוב שבחג יפעלו הקווים ובעצם זה לא היה נכון". הוסיף הכתב.

במשרד התחבורה העדיפו שלא להגיב ל"כיכר השבת" ואמרו כי אכן חברות התחבורה לא יפעלו ביום כיפור.