טעם של פעם: אין כמו אוכל יהודי טוב
אאא

אין כמעט סוג של אוכל שלא נכתב עליו ספר מתכונים. הקטגוריה המכונה ספרי בישול, כוללת ספרים מתורגמים משפות אחרות, אבל גם המון ספרים ישראליים, שנכתבו על ידי שפים ומומחים שונים לבישול. אפשר למצוא את מאכלי כל העדות: מטבח מרוקאי, פרסי, טורקי, סיני, יפני, תימני, אירופאי ועוד – לכל סוג של מטבח ספר מתכונים משלו, וכל ספר מחולק לפי נושאים החל מסלטים ועד לעוגות ועוגיות. אפשר למצוא מתכונים גם בטורי בישול ואוכל בעתונים השונים וכמובן בכלי החדשני שהוא אתרי המתכונים ברשת.

ישנם גם מתכונים המחולקים לפי נושא: עוגות ועוגיות, לחם, פסטה, מרקים, מנות אחרונות. או לפי רמת קושי: מתכונים מהירים, מתכונים הדורשים השקעה, ועוד ועוד. מדפי הספרים מכילים כמעט אינסוף שילובים של מתכונים בכל הויראציות.

אבל ללא ספק המתכונים המוצלחים ביותר הם  אלו המכונים 'מתכונים מדור לדור'. לעתים הם נכתבו על דפים מצהיבים של מחברות ישנות, או מתוייקים בכרטיסיות מיוחדות, הרבה מהם קיימים רק בזכרון של הסבתא, ובכל מקרה הם הטובים ביותר! אחרי נסיון של שנים והמון הנאה של הטועמים השונים, כבר כמעט ואין צורך להוציא את המתכון, הידיים כבר מכינות מאליהן, זוכרות כמויות, יחסים וזמנים. כשהילדים גדלים, הטעם של הבית מעורר את הזכרונות הטובים והישנים. ואז הם מתחילים לגבש לעצמם ספר מתכונים משפחתי. עם הזמן המתכונים הטובים ביותר מועברים הלאה מאחד לשני, ויוצרים את המאכלים המפורסמים והשימושיים ביותר ברוב המטבחים.

כך נוצר מטבח מעורב שבו חוברים להם יחד המטבח הפרסי והמטבח ההונגרי, המטבח המרוקאי והמטבח האמריקאי… כי על טעם וריח, זה הרי ידוע, שאין מה להתווכח!