אאא

טרגדיה בירושלים: ילד כבן 3, בן למשפחה חרדית נכנס לישון ונפטר. 

מבדיקה ראשונית של האירוע עולה, כי ההורים שלחו את הילד לישון לאחר לילה ארוך בו הוא לא הצליח להירדם עקב כך שלא חש בטוב, בשעות הצהריים, ההורים הבחינו בכך שהילד לא מגיב, והבינו כי הוא ללא הכרה, ההורים עצמם ניסו לבצע בילד מספר פעולות החייאה. אולם כוחות של מד"א ואיחוד הצלה שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות האירוע. 

דקות ספורות לאחר קביעת מותו של הילד, הגיעו כוחות משטרה גדולים בכדי לאבטח את הזירה, כאשר ניידות משטרה נפרשו ברחובות הסמוכים, מחשש לחטיפת גופת הילד על ידי גורמים ב'העדה החרדית' שחששו מכך שהמשטרה תתעקש לנתח את גופתו של הילד. מאוחר יותר, שחררה המשטרה את גופת הילד לקבורה.  

יוסי רפאלי חובש 'איחוד הצלה' שהיה מהראשונים בזירה סיפר ל'כיכר השבת': "הילד לא הרגיש טוב בימים האחרונים, לדברי ההורים, במהלך הלילה הוא לא ישן, בבוקר הם השכיבו אותו לישון, כשראו שהוא לא קם בשעות הצהריים הם ניסו להעירו ללא הצלחה". 

מדוברות 'איחוד הצלה' נמסר: "בני המשפחה סיפרו לחובשים כי הילד לא חש בטוב במהלך הלילה ורק בשעת בוקר נכנס לישון, בשעות אחה"צ כשלא התעורר משנתו גילו ההורים את הילד כשהוא ללא הכרה, החובשים ניסו להציל את חייו וביצעו בו פעולות החייאה עד להגעת ניידת טיפול נמרץ שנאלצה לקבוע מותו". 

 (צילום: כיכר השבת)
שוטרים בפתח ביתו של הילד (צילום: כיכר השבת)
הגדלה